František Prosecký - malířství - natěračství | veteran muzeumKostelní 251, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem, tel.: 566 552 789, e-mail: malirstvi@jihlavsko.com
Aktuality
Levné ubytování Vysoké Mýto, Penzion u Bakaláře
Úvod -> 8.Classic Car Weekend

Plakátek, pozvánka, iformační leták.

.........................................................................................................

VW Transportér řady 2, po pěti letech opět na silnici, a hned slouží jako zábrana vjezdu nezvaných vozidel.
 Pár fotek z výstavy hraček a dobových:   reálií,  která  CCW  v   Bystřici n.P. doprovází :...........
   Na začátek seznámení s policejní patrolou na CCW zúčastněné, a't už jako pořadatelé, nebo účastníci.
   Maminka a babička Matěje Františka Proseckého a pan starosta Bystřice n.P. ing. Karel Pačiska asi vysvětluji nejmladšímu jezdci CCW, jak se to vlastně najíždí na rampu.

 

"Prásátko" čili skůtr ČéZeta 175 ccm při průjezdu po rampě...............................................................................................................
   Tatry.603/II. při nájezdu na start.
 Start !!! Letovický Karel Válek se svojí nablýskanou Škodovkou již "valí" na trať.
   -Třebíčský klub, větev angličáků -
   -------T 600, zvaný Tatraplán -------
   VW Brouk a Milan Bumba - sehraná dvojka, která je vždy okrasou srazů.
   Další exopnát se správně chlazeným motorem, tedy vzduchem. Tentokráte z USA produkce - Chevrolet Corvair a Lubomír Slavíček, bez kterého by nám asi težko fungovala brněnská Motortechna.
   Ukázkový stav veterána a jeho posádky. Octavie v naprosto původním stavu a v super stavu dobově oblečená posádka Petra a Jany z Brna.
   Porsche 356 b. Další se správně chazeným motorem. I Němec dokáže vyrobit správný motor, ale potřebuje k tomu kamarádstvi s panem Ledwinkou, že ano, pane Ferdinande?
   Matěj František Prosecký za volantem Fiatu 500. Je opravdu velmi mladý (9.měsíců), tak se nemůžeme divit, že značku auta netrefil přesně, vždyť Fiat přeci není Tatra. Alespoň sáhnul po typu se vzduchem chlazeným motorem, a to je na tento věk úspěch.

 

 

A vzducháčů není nikdy dost, tak tu máme VW Karmann Ghia, kterého nám předvedl Láďa Skoupý.

...........................................................................................................................

Renault Alpine - nestor automobilových závodů, stejně jako jeho majitel Bohumil Barchánek, který nás přijel pozvat na krásné setkání veteránů do Tišnova. V pozadí sice mladá, ale vzhledem k počtu vyrobených kusů (cca 58) velmi hledaná Tatra 700 (klasicky vzduchem chlazená).
   Nejstarší účastník CCW. Samozřejmě tím myslíme vozidlo AERO 662, nikoliv jeho posádku Pavla Šmerala a Zdenu Leitnerovou
   Mezi služebnímy motocykly vykukuje brněnská posádka z Technického Muzea Brno, a to kurátorka expozice historických vozidel Sylvie Dyková a Václav Zouhar ve Škodě 1201 - zvané Sedan.
   Speciální Simca v kombi provedení. Nádherný kousek byl dovezen z Holandska.
   Dlouho jsme tu neměli nic větrem chlazenýho, tak je tu, a je to Robur, pravděpodobně linka z Drážďan, Lipska, či jiného města z NDR. Ani laikům se nechtělo věřit, kolik že pasažérů tento stroj uveze, a, že je udrží rampa. Jen my z veterán Tatra klubu Bystřice jsme věděli, že to nemůže být problém. Problém jsme měli spíše s nízkými sportovními vozy.
   Zdeněk Drdla s četníkem Mártym hledají mouchy na Felicii. Jsou tam, je jich tam hodně, ale na masce a čelním skle. Tady je pánové nenajdete.
   Svépomocí vypiplaný obytný Žuk. Kvůli "drobné" kolizi se Škodou 1000, velký spor na stránkách http://www.cck-brno.com/. Dle mého je to kus historie šikovných českých ručiček z dob sedmdesátých let minulého století, a to na srazy určitě patři. A vyrovnání škod ? Nakonec se vše vyřešilo, né sice nejsnadnější cestou, ale ke spokojenosti obou stran, a tak doufejme, že se nám již takovéto "katastrofy" vyhnou. Já osobně Žuka chci vidět i příští rok.
   Příjezd skupiny "The Fireballs" v trochu starším vozidle, ale za to v Tatře. Ta by uvezla i 16ti členný orchestříček, a to je z roku 1929.
   Fireballs to rozbalili na korbě T 128 tak, až měli mnozí strach, že ji rozjedou.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MALÍŘSTVÍ - NATĚRAČSTVÍ, František Prosecký, Kostelní 251, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem

Tel.: 566 552 789, Mobil: 603 506 442, Mobil: 777 206 442, web: www.malirstvi.jihlavsko.com, e-mail: prosecky.tatra@worldonline.cz

Provozováno CMS / E-shop (c)2019 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies

Již XIII. ročník Memoriálu Františka Proseckého sen. se v roce 2018 uskuteční opět v Bystřici nad Pernštejnem a to v sobotu 11. srpna. Pro tento ročník máme příjemnou novinku, a to, že ubytování se nám podařilo zajistit v VOŠ Bystřice www.szesby.cz/ a to i se zaparkování vozidel v jejich areálu. Díky tomuto bude i společný večer v nedalekém salónku dobové restaurace.

Zájemci o ubytování prosím o včasné přihlášení, nejlépe přímo na paní Hegerovou - hegerová.olga@stesby.cz

Tento ročník uděláme vyjížďku, tak jako ročník předešlý do Svratky na jejich skvostný Retro den. Po roce 2017, kdy měl tento program velmi dobrý ohlas jsme se rozhodli v něm pokračovat a spolupráci se Svrateckými Valkýrami a hlavně panem Martinem Mudrochem udržet .

Na bystřickém náměstí samozřejmě vystoupí big - beatová skupina Kroky a další část programu zatím neprozradím, neb ještě není jistý. V každém případě pro Vás nějaké překvapení nachystáme.

Fotky a odkazy z XII.ročníku najdete zde : malirstvi.jihlavsko.com/34099/xii-memorial-fr-proseckeho-sen-2017/

Letáček i s mapkou kudy k nám do Depozit Muzea veterán TATRA klubu Bystřice nad Pernštejnem

OTEVŘENO : květen - září : pouze víkendy, so - ne 10.oo - 17.oo

červenec - srpen : každý den 10.oo - 17.oo

mimo tuto dobu je možná domluva na mob. tel.: 603 50 64 42, email : prosecky.tatra@worldonline.cz

XI.Memoriál Františka Proseckého sen. - 06.08.2016 - sraz historických vozidel a jejich přátel v Bystřici nad Pernštejnem

Letošní ročník nás vyjížďka zavede do Čechtína (Velké Meziřičí - Třebíč), kde je umístněná stálá výstava svatebních šatů až do dob hodně minulých. Salón paní Baxantové s.r.o., který má v těchto prostorách sídlo si pro účastníky nachystá jistě více z dobové přehlídky, jenž každoročně předvádí na Bystřickém náměstí.

Po příjezdu na Masarykovo náměstí v Bystřici nad Pernštejnem (od 7.30 do 10.oo), proběhne klasické vyfocení na diplom, registrace, kde přihlášení obrdží volné vstupenky do Depozit - Muzea, medaili (samozřejmě za první místo) a jednoduchý itinerář na vyjížďku do výše zniňovaného Muzea svatebních šatů.

Od 10.oo bude probíhat na hlavním podiu program, který opět rozproudí bystřická big bítová skupina Kroky a posléze představí závodní Tatru z maratónské DAKARSKÉ RALLYE Mr. Karel Loprais, několika násobný vítěz této nejnáročnější automobilové soutěže a společně s jejím nynějším majitelem a provozovatelem Muzea TATRA 111 v Dobříši panem Milanem Horkou pohovoří o letošní vzpomínkové jízdě do Dakaru na počest třicetileté účasti Tatry na těchto rallye.

Ve 13.oo začne probíhat start všech posádek s komentářem o zúčastněném veteránu, či posádce.

Těšíme se na Vás a samozřejmě na skvost, se kterým se nám přijedete pochlubit.

Přihlášky můžete již nyní zasílat na : prosecky.tatra@worldonline.cz a to do 31.07.2016. O ubytování pište, nebo volejte co nejdříve.

Ubytování bude v Dolní Rožínce, kde je možné zaparkovat i s obytňáky, eventuálně se stanem. Restaurace nám bude k dispozici, jak v pátek, tak v sobotu, kde si udělaláme i závěrečný "večírek". www.ubytovna-sedmicka.cz/

František Prosecký + kolektiv veterán TATRA klubu Bystřice nad Pernštejnem.

Do Nového roku přejeme vše nej a nej - samozřejmě jenom to dobré a ještě lepší :

 

TATRA 148 je opět na trhu. Cena u nás v Depozit Muzeu je 749,- (je možná i výměna za jiné starší hračky).

Nabízíme dvě barevné provedení, celo oranžová a červená s modrou.