František Prosecký - malířství - natěračství | veteran muzeumKostelní 251, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem, tel.: 566 552 789, e-mail: malirstvi@jihlavsko.com
Aktuality
Levné ubytování Vysoké Mýto, Penzion u Bakaláře
Úvod -> 50 let let. zákl. Náměšť n/ O

                                                                                                                                                                                                                                                  

 VCC Březník nás pozval na letecký den k 50. výročí založení 22.Letecké základny v Náměšti nad Oslavou. Tady již stojí Tatra 128 v kasárnách, kde jsme byli ubytováni. 

Majitel Gaze 66 moc dobře věděl, že v kasárách se pivo určitě nikde netočí, a tak se vybavil tak dobře, že žízeň určtě neměl nikdo ze všech posádek pozvaných veteránů.
V sobotu 9.9.2006 ráno, dokonce dříve než bývá v kasárnách zvykem byl vyhlášen budíček a po krátké hygieně, naštěstí bez rozcvičky jsme již museli vozidla převést na letiště.  
Na letišti, na ploše k tomu určené již stála letadla, která si také zasloužila být ukázána veřejnosti.
A tady již stojí automobilový veteránci v zákrytu, jako kdyby byli v armádě odjakživa.
Diváci se již začínají trousit a obdivují i amerického Jeepa, který znaky armády ze které pochází skrývá pod naší vlajkou. Určitě toto byla lepší cesta jak znaky překrýt, než vzít nějakou zelenou barvu, která by se mohla trochu podobat té vojenské khaki a štětcem tyto znaky přetřít.
Tento brutální stroj Sovětské produkce má speciální šesti válcový motor na šneky a turbínu před radlicí ukryt v nástavbě za kabinou. Sníh taky dokáže foukat až 25 metrů od sebe.
Štábní návěs. Ten by se nám hodil za koníka - Tatru 137. Zde jej měli k dispozici novináři.
Z "projíždějících" letadel čas od času vypadl i nějaký pasažér, ale vzhledem k tomu, že každý z nich měl u sebe padák, stávali se z nich hned parašutisté, a ti nám předvedli, že jejich dopady jsou měkké. 
Mezi Tatrami 128 a 111 je krom stojícího letadla i stojící vrtulník, který ale předvádí, že může stát na místě i v době, kdy je ve vzduchu.
   To je zajímavý, ten vrtilník je i mezi Šodou 706 a opět Tatrou 128, ale naštěstí je v jinné poloze.
   Tady už nám předvádí boj letectvo s pozemním vojskem.
   Průlet dvou Gripenů byl opravdu hezký, ale to co přišlo pár vteřinek po jejich přeletu, to už neznělo moc tiše.
   Zajišťovací stráž se čtyř nohými pomocníky a v pozadí pomocník opravdu v terénu nenahraditelný -TATRA
   Něco z techniky, která se stále používá i v profesionální armádě.
   Tak a tady máme jeden "letecký" pohled na Tatry
   A další pohled zase na Tatry, tentokráte normálně ze země.
   Tady už jsou vozidla umístněné v parku kasáren a posádky se chystjí na Gardenparty.
   To je pohled, co? Nadnormativní zásoby - ale neprodejné !!!
   
 

MALÍŘSTVÍ - NATĚRAČSTVÍ, František Prosecký, Kostelní 251, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem

Tel.: 566 552 789, Mobil: 603 506 442, Mobil: 777 206 442, web: www.malirstvi.jihlavsko.com, e-mail: prosecky.tatra@worldonline.cz

Provozováno CMS / E-shop (c)2019 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies

Již XIII. ročník Memoriálu Františka Proseckého sen. se v roce 2018 uskuteční opět v Bystřici nad Pernštejnem a to v sobotu 11. srpna. Pro tento ročník máme příjemnou novinku, a to, že ubytování se nám podařilo zajistit v VOŠ Bystřice www.szesby.cz/ a to i se zaparkování vozidel v jejich areálu. Díky tomuto bude i společný večer v nedalekém salónku dobové restaurace.

Zájemci o ubytování prosím o včasné přihlášení, nejlépe přímo na paní Hegerovou - hegerová.olga@stesby.cz

Tento ročník uděláme vyjížďku, tak jako ročník předešlý do Svratky na jejich skvostný Retro den. Po roce 2017, kdy měl tento program velmi dobrý ohlas jsme se rozhodli v něm pokračovat a spolupráci se Svrateckými Valkýrami a hlavně panem Martinem Mudrochem udržet .

Na bystřickém náměstí samozřejmě vystoupí big - beatová skupina Kroky a další část programu zatím neprozradím, neb ještě není jistý. V každém případě pro Vás nějaké překvapení nachystáme.

Fotky a odkazy z XII.ročníku najdete zde : malirstvi.jihlavsko.com/34099/xii-memorial-fr-proseckeho-sen-2017/

Letáček i s mapkou kudy k nám do Depozit Muzea veterán TATRA klubu Bystřice nad Pernštejnem

OTEVŘENO : květen - září : pouze víkendy, so - ne 10.oo - 17.oo

červenec - srpen : každý den 10.oo - 17.oo

mimo tuto dobu je možná domluva na mob. tel.: 603 50 64 42, email : prosecky.tatra@worldonline.cz

XI.Memoriál Františka Proseckého sen. - 06.08.2016 - sraz historických vozidel a jejich přátel v Bystřici nad Pernštejnem

Letošní ročník nás vyjížďka zavede do Čechtína (Velké Meziřičí - Třebíč), kde je umístněná stálá výstava svatebních šatů až do dob hodně minulých. Salón paní Baxantové s.r.o., který má v těchto prostorách sídlo si pro účastníky nachystá jistě více z dobové přehlídky, jenž každoročně předvádí na Bystřickém náměstí.

Po příjezdu na Masarykovo náměstí v Bystřici nad Pernštejnem (od 7.30 do 10.oo), proběhne klasické vyfocení na diplom, registrace, kde přihlášení obrdží volné vstupenky do Depozit - Muzea, medaili (samozřejmě za první místo) a jednoduchý itinerář na vyjížďku do výše zniňovaného Muzea svatebních šatů.

Od 10.oo bude probíhat na hlavním podiu program, který opět rozproudí bystřická big bítová skupina Kroky a posléze představí závodní Tatru z maratónské DAKARSKÉ RALLYE Mr. Karel Loprais, několika násobný vítěz této nejnáročnější automobilové soutěže a společně s jejím nynějším majitelem a provozovatelem Muzea TATRA 111 v Dobříši panem Milanem Horkou pohovoří o letošní vzpomínkové jízdě do Dakaru na počest třicetileté účasti Tatry na těchto rallye.

Ve 13.oo začne probíhat start všech posádek s komentářem o zúčastněném veteránu, či posádce.

Těšíme se na Vás a samozřejmě na skvost, se kterým se nám přijedete pochlubit.

Přihlášky můžete již nyní zasílat na : prosecky.tatra@worldonline.cz a to do 31.07.2016. O ubytování pište, nebo volejte co nejdříve.

Ubytování bude v Dolní Rožínce, kde je možné zaparkovat i s obytňáky, eventuálně se stanem. Restaurace nám bude k dispozici, jak v pátek, tak v sobotu, kde si udělaláme i závěrečný "večírek". www.ubytovna-sedmicka.cz/

František Prosecký + kolektiv veterán TATRA klubu Bystřice nad Pernštejnem.

Do Nového roku přejeme vše nej a nej - samozřejmě jenom to dobré a ještě lepší :

 

TATRA 148 je opět na trhu. Cena u nás v Depozit Muzeu je 749,- (je možná i výměna za jiné starší hračky).

Nabízíme dvě barevné provedení, celo oranžová a červená s modrou.