František Prosecký

Kostelní 251, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem, tel.: 566 552 789, e-mail: malirstvi@jihlavsko.com


Malé motocykly

S lítostí musím oznámit, že MMMM je zrušeno.

      V současné době jsou exponáty přestěhovány do depozitních prostor a začíná se hledat čas a finance na rozšíření prostor na bývalém lihovaře.Depozit - Muzeu by takovéto rozšíření rozhodně neublížilo.

      Tak zájemci o prohlídku exponátú MMMM prosím vydržte, exponáty budou zase vystaveny a na těchto stránkách bude i informace od kdy.

 

                       Děkujeme.

 

Malé Muzeum Malých Motocyklů v Bystřici nad Pernštejnem je otevřeno od konce května 2006. K vidění jsou i zahraniční motokola.                                                                                               Z Čs. motocyklů "silnější" kubatury tu je Bizon, který stojí v popředí, neboť je stále využíván. Policejní Jawa 634 v původní barvě je tedy také schopná výjezdu, což občas i dokazuje.                         Nad motocykly ČZ visí jízní kolo značky TATRA i s Tatra acetylénovým osvětlením.                                Vzádu další zahraniční stroje : anglická policejní Velocette, italský závodní Motom 50ccm Před čelní stěnou je to, co dalo těmto skromným prostorům název - MALÉ MOTOCYKLY Malé jsou ovšem jen co se obsahu týče, svýmy výkony mnohdy dokázaly pravý opak.  Nechybí tu i malý vojenský koutek. Dost ale popisování a čtení. Již víte, kde se Muzeum nachází, kdy je otevřeno, tak do strojů a hurá se přesvědčit, jestli je to vše pravda. Těšíme se na Vaši návštěvu.

 

A už jsme se dočkali :

"Pionýr" Jawa 555 je zpět, je ve stylu retro. Vy takový akorátní, Vy k němu moc nechoďte. Jistě by Vám vadilo, že je celý s lisované rýže, čí bambusu - vlastně z laminátu. Barva je pěkná, od originální k nepoznání, až na ten dněšní lesk, ale to už je doba. Průser, a obzvláště u limitované serie jsou linky. Jsou nalepené ze zlaté samolepící folie.

Další, co mě na tomto čínském stroji vadí je tachomert. Je použit se seriové Betky. Je samozřejmě celý umělohmotný a je skoro přes celý vršek reflektoru. Startovací páka je z nepochopitelných důvodů vystrčena o zbytečné 2cm ven, což trochu vadí pravé noze.

Jízdní vlastnosti se jeví jako skvělé. Já to těžko mohu posoudit, když jsem na ničem z této kategorie ještě nejezdil, ale již první stupěn má velkou snahu nás -řečeno slovy tatrováka- "zatlačit do sedadel"

Ostatně jaké velké popisování. Tento stroj s limitované serie s výrobním číslem 14 je již v depozitu Malého Muzea Malých Motocyklů a první seznámením s ním bude na brněnské MotorTechně 28.10.2006 na výstavišti. Od 29.10. pak bude součástí expozice v MMMM v Bystřici nad Pernštejnem.   

Provozováno CMS / Eshop (c)2017 Czechproduct.cz s.r.o. | podpora | mapa webu
partneři: MALÍŘSTVÍ - NATĚRAČSTVÍ - 
Doporucujeme: Zakázková kovovýroba -  Obrábění a montáž -  ubytování na vysočině -  Mateřská škola -  Zahradní nábytek -  nakladače -  hromosvody -   -  Mopy na vytírání  - Multifunkční pily - Pánské mikiny