František Prosecký - malířství - natěračství | veteran muzeumKostelní 251, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem, tel.: 566 552 789, e-mail: malirstvi@jihlavsko.com
Aktuality
Levné ubytování Vysoké Mýto, Penzion u Bakaláře
Úvod -> Malé Muzeum Malých Motocyklů

Malé motocykly

S lítostí musím oznámit, že MMMM je zrušeno a s radostí, že exponáty jsou již přístupné (a dokonce je jich i více) v našich hlavních prostorách, a to v Depozit Muzeu veterán TATRA klubu Bystřice nad Pernštejnem, vchod z ulice Na Vyhlídce. 

      V současné době jsou exponáty přestěhovány do depozitních prostor a začíná se hledat čas a finance na rozšíření prostor na bývalém lihovaře.Depozit - Muzeu by takovéto rozšíření rozhodně neublížilo.

      Tak zájemci o prohlídku exponátú MMMM prosím vydržte, exponáty budou zase vystaveny a na těchto stránkách bude i informace od kdy.

 

                       Děkujeme.

 

Malé Muzeum Malých Motocyklů v Bystřici nad Pernštejnem je otevřeno od konce května 2006. K vidění jsou i zahraniční motokola.                                                                                               Z Čs. motocyklů "silnější" kubatury tu je Bizon, který stojí v popředí, neboť je stále využíván. Policejní Jawa 634 v původní barvě je tedy také schopná výjezdu, což občas i dokazuje.                         Nad motocykly ČZ visí jízní kolo značky TATRA i s Tatra acetylénovým osvětlením.                                Vzádu další zahraniční stroje : anglická policejní Velocette, italský závodní Motom 50ccm Před čelní stěnou je to, co dalo těmto skromným prostorům název - MALÉ MOTOCYKLY Malé jsou ovšem jen co se obsahu týče, svýmy výkony mnohdy dokázaly pravý opak.  Nechybí tu i malý vojenský koutek. Dost ale popisování a čtení. Již víte, kde se Muzeum nachází, kdy je otevřeno, tak do strojů a hurá se přesvědčit, jestli je to vše pravda. Těšíme se na Vaši návštěvu.

 

A už jsme se dočkali :

"Pionýr" Jawa 555 je zpět, je ve stylu retro. Vy takový akorátní, Vy k němu moc nechoďte. Jistě by Vám vadilo, že je celý s lisované rýže, čí bambusu - vlastně z laminátu. Barva je pěkná, od originální k nepoznání, až na ten dněšní lesk, ale to už je doba. Průser, a obzvláště u limitované serie jsou linky. Jsou nalepené ze zlaté samolepící folie.

Další, co mě na tomto čínském stroji vadí je tachomert. Je použit se seriové Betky. Je samozřejmě celý umělohmotný a je skoro přes celý vršek reflektoru. Startovací páka je z nepochopitelných důvodů vystrčena o zbytečné 2cm ven, což trochu vadí pravé noze.

Jízdní vlastnosti se jeví jako skvělé. Já to těžko mohu posoudit, když jsem na ničem z této kategorie ještě nejezdil, ale již první stupěn má velkou snahu nás -řečeno slovy tatrováka- "zatlačit do sedadel"

Ostatně jaké velké popisování. Tento stroj s limitované serie s výrobním číslem 14 je již v depozitu Malého Muzea Malých Motocyklů a první seznámením s ním bude na brněnské MotorTechně 28.10.2006 na výstavišti. Od 29.10. pak bude součástí expozice v MMMM v Bystřici nad Pernštejnem.   

 

MALÍŘSTVÍ - NATĚRAČSTVÍ, František Prosecký, Kostelní 251, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem

Tel.: 566 552 789, Mobil: 603 506 442, Mobil: 777 206 442, web: www.malirstvi.jihlavsko.com, e-mail: prosecky.tatra@worldonline.cz

Provozováno CMS / E-shop (c)2020 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies

XV.Memoriál Františka Proseckého sen. v roce 2020 bude 8.srpna opět na náměstí v Bystřici nad Pernštejnem s nepovinnou vyjížďkou do Svratky na Retro den.

 

Tak XIV. ročník Memoriálu máme za sebou.  XV. Memoriál Fr.Proseckého sen.bude 8.8.2020 a opět s nepovinou jízdou na svratecký Retro den.

Více informací o XIV. Memoriálu najdete zde : malirstvi.jihlavsko.com/36604/xiv-memorial-frant-proseckeho-sen-/       Děkujeme všem účastníkům za přistavení svých motorových miláčků a všem divákům, že se pouze koukali a nijak neškodili. Každý majitel historického vetránka si rád poslechne, že se Vám jeho kousek líbí, snad i vydrží nějakou to připomínku, že není něco v pořádku, ale určitě nebude rád, když mu jeho chloubu budete oplácávat, nebo dokonce dávat děti dovnitř. 

Již XIV. ročník Memoriálu Františka Proseckého sen. se v roce 2019 uskuteční opět v Bystřici nad Pernštejnem a to v sobotu 10. srpna 2019. Pro tento ročník máme příjemnou zprávu, a to, že ubytování se nám podařilo opět zajistit v VOŠ Bystřice www.szesby.cz/   a to i se zaparkování vozidel v jejich areálu. Díky tomuto bude i společný večer v nedalekém salónku dobové restaurace, tak jako v roce 2018             Zájemci o ubytování prosím o včasné přihlášení, nejlépe přímo u paní Hegerové - hegerová.olga@stesby.cz     Tento ročník uděláme vyjížďku, tak jako již dva předešlé ročníky do Svratky na jejich skvostný Retro den. Po roce 2017, kdy měl tento program velmi dobrý ohlas jsme se rozhodli v něm pokračovat a spolupráci se Svrateckými Valkýrami a hlavně panem Martinem Mudrochem udržet .                                                                                               Na bystřickém náměstí dopoledne samozřejmě vystoupí big - beatová skupina Kroky. Svoji účast přislíbil ing Tomáš Tomeček - Tatrovák s velkým nejen T, ale hlavně srdíčkem pro Tatru bijícím. Svoji účast doplní i Tatrou se správně, tedy vzduchem chlazeným dvanácti válcem, který rozezvučí bystřické náměstí a rád odpoví na Vaše otázky nejen ohledně své účasti na Africe Eco Race - původní Rallye Paříž - Dakar, kterou již třikrát vyhrál, třikráte byl druhý a dvakrát třetí.                                                                                                                                        Vzhledem k tomu, že od neděle 11.08., tedy po skončení programu bystřické Vavřinecké pouti začne na náměstí Start Film Fest, dal nám tým pana Čadíka k dispozici pojízdný kinematograf a tak již v pátek 09.08.2019 budeme mít na náměstí promítání filmu speciálně pro nás. Na jeho výběru se zatím domlouváme - uvítáme nějaké návrhy. V sobotu se promítání bude opakovat a zatím všichni oslovení souhlasí s promítnutím filmové legendy : V zajetí rychlosti - Anthony Hopkins v roli muže, který šel celý život za svým snem, být nejrychlejší a který si sám upravil starší motorku Indian.

Letáček i s mapkou kudy k nám do Depozit Muzea veterán TATRA klubu Bystřice nad Pernštejnem

OTEVŘENO : květen - září : pouze víkendy, so - ne 10.oo - 17.oo

červenec - srpen : každý den 10.oo - 17.oo

mimo tuto dobu je možná domluva na mob. tel.: 603 50 64 42, email : prosecky.tatra@worldonline.cz

XI.Memoriál Františka Proseckého sen. - 06.08.2016 - sraz historických vozidel a jejich přátel v Bystřici nad Pernštejnem

Letošní ročník nás vyjížďka zavede do Čechtína (Velké Meziřičí - Třebíč), kde je umístněná stálá výstava svatebních šatů až do dob hodně minulých. Salón paní Baxantové s.r.o., který má v těchto prostorách sídlo si pro účastníky nachystá jistě více z dobové přehlídky, jenž každoročně předvádí na Bystřickém náměstí.

Po příjezdu na Masarykovo náměstí v Bystřici nad Pernštejnem (od 7.30 do 10.oo), proběhne klasické vyfocení na diplom, registrace, kde přihlášení obrdží volné vstupenky do Depozit - Muzea, medaili (samozřejmě za první místo) a jednoduchý itinerář na vyjížďku do výše zniňovaného Muzea svatebních šatů.

Od 10.oo bude probíhat na hlavním podiu program, který opět rozproudí bystřická big bítová skupina Kroky a posléze představí závodní Tatru z maratónské DAKARSKÉ RALLYE Mr. Karel Loprais, několika násobný vítěz této nejnáročnější automobilové soutěže a společně s jejím nynějším majitelem a provozovatelem Muzea TATRA 111 v Dobříši panem Milanem Horkou pohovoří o letošní vzpomínkové jízdě do Dakaru na počest třicetileté účasti Tatry na těchto rallye.

Ve 13.oo začne probíhat start všech posádek s komentářem o zúčastněném veteránu, či posádce.

Těšíme se na Vás a samozřejmě na skvost, se kterým se nám přijedete pochlubit.

Přihlášky můžete již nyní zasílat na : prosecky.tatra@worldonline.cz a to do 31.07.2016. O ubytování pište, nebo volejte co nejdříve.

Ubytování bude v Dolní Rožínce, kde je možné zaparkovat i s obytňáky, eventuálně se stanem. Restaurace nám bude k dispozici, jak v pátek, tak v sobotu, kde si udělaláme i závěrečný "večírek". www.ubytovna-sedmicka.cz/

František Prosecký + kolektiv veterán TATRA klubu Bystřice nad Pernštejnem.

Do Nového roku přejeme vše nej a nej - samozřejmě jenom to dobré a ještě lepší :

 

TATRA 148 je opět na trhu. Cena u nás v Depozit Muzeu je 749,- (je možná i výměna za jiné starší hračky).

Nabízíme dvě barevné provedení, celo oranžová a červená s modrou.