František Prosecký - malířství - natěračství | veteran muzeumKostelní 251, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem, tel.: 566 552 789, e-mail: malirstvi@jihlavsko.com
Aktuality
Levné ubytování Vysoké Mýto, Penzion u Bakaláře
Úvod -> Malé Muzeum Malých Motocyklů

Malé motocykly

S lítostí musím oznámit, že MMMM je zrušeno a s radostí, že exponáty jsou již přístupné (a dokonce je jich i více) v našich hlavních prostorách, a to v Depozit Muzeu veterán TATRA klubu Bystřice nad Pernštejnem, vchod z ulice Na Vyhlídce. 

      V současné době jsou exponáty přestěhovány do depozitních prostor a začíná se hledat čas a finance na rozšíření prostor na bývalém lihovaře.Depozit - Muzeu by takovéto rozšíření rozhodně neublížilo.

      Tak zájemci o prohlídku exponátú MMMM prosím vydržte, exponáty budou zase vystaveny a na těchto stránkách bude i informace od kdy.

 

                       Děkujeme.

 

Malé Muzeum Malých Motocyklů v Bystřici nad Pernštejnem je otevřeno od konce května 2006. K vidění jsou i zahraniční motokola.                                                                                               Z Čs. motocyklů "silnější" kubatury tu je Bizon, který stojí v popředí, neboť je stále využíván. Policejní Jawa 634 v původní barvě je tedy také schopná výjezdu, což občas i dokazuje.                         Nad motocykly ČZ visí jízní kolo značky TATRA i s Tatra acetylénovým osvětlením.                                Vzádu další zahraniční stroje : anglická policejní Velocette, italský závodní Motom 50ccm Před čelní stěnou je to, co dalo těmto skromným prostorům název - MALÉ MOTOCYKLY Malé jsou ovšem jen co se obsahu týče, svýmy výkony mnohdy dokázaly pravý opak.  Nechybí tu i malý vojenský koutek. Dost ale popisování a čtení. Již víte, kde se Muzeum nachází, kdy je otevřeno, tak do strojů a hurá se přesvědčit, jestli je to vše pravda. Těšíme se na Vaši návštěvu.

 

A už jsme se dočkali :

"Pionýr" Jawa 555 je zpět, je ve stylu retro. Vy takový akorátní, Vy k němu moc nechoďte. Jistě by Vám vadilo, že je celý s lisované rýže, čí bambusu - vlastně z laminátu. Barva je pěkná, od originální k nepoznání, až na ten dněšní lesk, ale to už je doba. Průser, a obzvláště u limitované serie jsou linky. Jsou nalepené ze zlaté samolepící folie.

Další, co mě na tomto čínském stroji vadí je tachomert. Je použit se seriové Betky. Je samozřejmě celý umělohmotný a je skoro přes celý vršek reflektoru. Startovací páka je z nepochopitelných důvodů vystrčena o zbytečné 2cm ven, což trochu vadí pravé noze.

Jízdní vlastnosti se jeví jako skvělé. Já to těžko mohu posoudit, když jsem na ničem z této kategorie ještě nejezdil, ale již první stupěn má velkou snahu nás -řečeno slovy tatrováka- "zatlačit do sedadel"

Ostatně jaké velké popisování. Tento stroj s limitované serie s výrobním číslem 14 je již v depozitu Malého Muzea Malých Motocyklů a první seznámením s ním bude na brněnské MotorTechně 28.10.2006 na výstavišti. Od 29.10. pak bude součástí expozice v MMMM v Bystřici nad Pernštejnem.   

 

MALÍŘSTVÍ - NATĚRAČSTVÍ, František Prosecký, Kostelní 251, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem

Tel.: 566 552 789, Mobil: 603 506 442, Mobil: 777 206 442, web: www.malirstvi.jihlavsko.com, e-mail: prosecky.tatra@worldonline.cz

Provozováno CMS / E-shop (c)2020 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies

XVI. Memoriál Františka Proseckého sen. bude v roce 2021 opět v srpnu a opět druhý víkend, tedy 7.8.2021.

Již nyní máme domluvené hosty, kteří budou ochotní se s námi podělit o zážitky, které je a jejich předky provází životem. Samozřejmě, že přivezou na bystřické náměstí i zajímavé kousky se značkou Tatra, bez kterých by ty zážitky nemohli být. 

 

XV.Memoriál Františka Proseckého sen. v roce 2020 proběhl 8.srpna opět na náměstí v Bystřici nad Pernštejnem  i s nepovinnou vyjížďkou do Svratky na Retro den.je za námi. Info o akci a odkazy na fotky budu postupně  přidávat na malirstvi.jihlavsko.com/36789/xv-memorial-fr-proseckeho-sen-/

 

 

Letáček i s mapkou kudy k nám do Depozit Muzea veterán TATRA klubu Bystřice nad Pernštejnem

OTEVŘENO : květen - září : pouze víkendy, so - ne 10.oo - 17.oo

červenec - srpen : každý den 10.oo - 17.oo

mimo tuto dobu je možná domluva na mob. tel.: 603 50 64 42, email : prosecky.tatra@worldonline.cz