František Prosecký - malířství - natěračství | veteran muzeumKostelní 251, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem, tel.: 566 552 789, e-mail: malirstvi@jihlavsko.com
Aktuality
Levné ubytování Vysoké Mýto, Penzion u Bakaláře
Úvod -> Tatra Rallye Beskydy -> Wien - Kopřivnice 2007

Rallye Wien - Brno - Kopřivnice 2007, tak tak se letos jmenuje XXXVIII. Mezinárodní rallye Beskydy 2007 a XXIV. memoriál z.m.s. Josefa Veřmiřovského a vše se to jede ke 110 výročí výroby automobilu v Kopřivnici  

 

U přejímky jsou naši "bratři" zo Slovenska a na parkovišti stojí T 700 s mezinárodní americko-českou posádkou, krásná šestsettrojka z Velkého Meziričí a ještě bývalý vůz rychlé záchranné služby z Masarykova okrohu
Tatru 805 ve výsadkářském provedení si dováží na tahači 148 sám Jirka Hlach 
A v pátek 31.8. ráno  pomalu vyjíždíme z garáží u výstaviště na start :
  Cestou, někde u Vyškova potkáváme stréca Jirku z CCK se svojí Tatrou 623 :
To, že tato Tatra je nákladní, určitě Vladovi nebrání v tom aby si ji řádně naleštil .
  T 87, 52, 17 a 57b jsou už v cíli na Retasu :   
   dva větší stroje ze stáje Petera Baligy : 
Dvě T 11 zachyceni, kdy je majitelé nachali odpočívat a sami si zašli na oběd do Hotelu Dukla ve Vyškově :
  Zatím co někteří již ve Vyškově obědvají, T 77 s majitelem Kees Smitem právě startuje z Brna : 
  T 75 + T 54 i s posádkami v dobovém oblečení :
T 600, T 13 Omnibus, T 600 a T 57a sport - Hacašprnda :
  Začínáme najíždět na zkušební polygon Tatry a déšť se mění v průtrž :  
  Jsou chvíle, kdy nám svítá :
Dvounápravová Tatra a žebřík, to je moje, to mě nikdo neudrží.
Neudržel, neuhlídal, a tak tady máme pár fotek z polygonu z ptačí perspektívy
Firma Ecorra představuje svůj výrobek - repliku aerosaní, jenž byly vyrobeny již v roce 1942 a to pouze v jednom jediném kuse, který se nachází v Muzeu v Kopřivnici. Tyto po dokončení poputují do USA do Musea Jeef Lana. 
Něco ze současné vojenské produkce Tatry :
Na polygonu jste mohli potkat i nestora tatrovácké historie Karla Rosenkranze : 
Řada "moderních" tatrovek : 
T 603 ve vkusném dvoubarevném provedení :
Luxusní limizíma T 70 :
Replika NW Presidenta se po polygonu rozjela tak, že ani praporečník Jano skoro nestačil :
Taky nám na malou chvíli vysvitlo sluníčko, tak jsme sundávali střechy :
Jedna z obrněných současných tatrovek :
Na podiu byl stále program, tady je zachycen Miro Žbirka při písničce od skupiny Beatles:
Ecorra speciál T 700 byl nachystám na předvádění
Z podia  promluvili zástupci Tatry a města Kopřivnice
K ukázkám byly nachystány i soutěžáky Karla Lopraise a Tomáše Tomečka,
rád  by  se  předvedl  jistě i tento  OFF ROADový  speciál :
ale díky počasí, hlavní atrakcí byli veteráni, jejíchž majitelé byli firmou Tatra odměněni řízkem, řízečkem chuti velmi podobné obalu :
Tuto nešťastnou kapitolu ale trochu napravuje možnost prohlídky interiérů Tatry :
Nakonec tedy odjíždíme se staženými střechami a další davy diváků hrnoucích se na koncerty Kabátů,Věry Špinarové a dalších již jenom míjíme :
Před cílem ještě rozhovor do kamery :a pak už hurá na Retaso,
  tentokráte jsme dojeli až druhý :
Tak tady není co dodat, ne?
Staří vpřed, mládí v pozadí :
Jedeme do Rožnova na vyhlášení, autobusem :
Vyhlášení : jestlipak se dostane i na nás ?
Jelikož vyhlášení neprobíhá na Retasu, tam kde jsme "doma", rychle tam spěcháme, aby mohlo dojít k tomu správnému zhodnocení a zakončení celé akce :

A tady se mezi náma objevuje i řidič NW Presidenta - Vláďa Míček a sám pan ředitel Regionálního Muzea v Kopřivnici ing.Lumír Kaválek, který rozdával otisky razítka speciálně k tomuto výročí zhotoveného.

 

 

MALÍŘSTVÍ - NATĚRAČSTVÍ, František Prosecký, Kostelní 251, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem

Tel.: 566 552 789, Mobil: 603 506 442, Mobil: 777 206 442, web: www.malirstvi.jihlavsko.com, e-mail: prosecky.tatra@worldonline.cz

Provozováno CMS / E-shop (c)2020 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies

XV.Memoriál Františka Proseckého sen. v roce 2020 bude 8.srpna opět na náměstí v Bystřici nad Pernštejnem s nepovinnou vyjížďkou do Svratky na Retro den.

 

Tak XIV. ročník Memoriálu máme za sebou.  XV. Memoriál Fr.Proseckého sen.bude 8.8.2020 a opět s nepovinou jízdou na svratecký Retro den.

Více informací o XIV. Memoriálu najdete zde : malirstvi.jihlavsko.com/36604/xiv-memorial-frant-proseckeho-sen-/       Děkujeme všem účastníkům za přistavení svých motorových miláčků a všem divákům, že se pouze koukali a nijak neškodili. Každý majitel historického vetránka si rád poslechne, že se Vám jeho kousek líbí, snad i vydrží nějakou to připomínku, že není něco v pořádku, ale určitě nebude rád, když mu jeho chloubu budete oplácávat, nebo dokonce dávat děti dovnitř. 

Již XIV. ročník Memoriálu Františka Proseckého sen. se v roce 2019 uskuteční opět v Bystřici nad Pernštejnem a to v sobotu 10. srpna 2019. Pro tento ročník máme příjemnou zprávu, a to, že ubytování se nám podařilo opět zajistit v VOŠ Bystřice www.szesby.cz/   a to i se zaparkování vozidel v jejich areálu. Díky tomuto bude i společný večer v nedalekém salónku dobové restaurace, tak jako v roce 2018             Zájemci o ubytování prosím o včasné přihlášení, nejlépe přímo u paní Hegerové - hegerová.olga@stesby.cz     Tento ročník uděláme vyjížďku, tak jako již dva předešlé ročníky do Svratky na jejich skvostný Retro den. Po roce 2017, kdy měl tento program velmi dobrý ohlas jsme se rozhodli v něm pokračovat a spolupráci se Svrateckými Valkýrami a hlavně panem Martinem Mudrochem udržet .                                                                                               Na bystřickém náměstí dopoledne samozřejmě vystoupí big - beatová skupina Kroky. Svoji účast přislíbil ing Tomáš Tomeček - Tatrovák s velkým nejen T, ale hlavně srdíčkem pro Tatru bijícím. Svoji účast doplní i Tatrou se správně, tedy vzduchem chlazeným dvanácti válcem, který rozezvučí bystřické náměstí a rád odpoví na Vaše otázky nejen ohledně své účasti na Africe Eco Race - původní Rallye Paříž - Dakar, kterou již třikrát vyhrál, třikráte byl druhý a dvakrát třetí.                                                                                                                                        Vzhledem k tomu, že od neděle 11.08., tedy po skončení programu bystřické Vavřinecké pouti začne na náměstí Start Film Fest, dal nám tým pana Čadíka k dispozici pojízdný kinematograf a tak již v pátek 09.08.2019 budeme mít na náměstí promítání filmu speciálně pro nás. Na jeho výběru se zatím domlouváme - uvítáme nějaké návrhy. V sobotu se promítání bude opakovat a zatím všichni oslovení souhlasí s promítnutím filmové legendy : V zajetí rychlosti - Anthony Hopkins v roli muže, který šel celý život za svým snem, být nejrychlejší a který si sám upravil starší motorku Indian.

Letáček i s mapkou kudy k nám do Depozit Muzea veterán TATRA klubu Bystřice nad Pernštejnem

OTEVŘENO : květen - září : pouze víkendy, so - ne 10.oo - 17.oo

červenec - srpen : každý den 10.oo - 17.oo

mimo tuto dobu je možná domluva na mob. tel.: 603 50 64 42, email : prosecky.tatra@worldonline.cz

XI.Memoriál Františka Proseckého sen. - 06.08.2016 - sraz historických vozidel a jejich přátel v Bystřici nad Pernštejnem

Letošní ročník nás vyjížďka zavede do Čechtína (Velké Meziřičí - Třebíč), kde je umístněná stálá výstava svatebních šatů až do dob hodně minulých. Salón paní Baxantové s.r.o., který má v těchto prostorách sídlo si pro účastníky nachystá jistě více z dobové přehlídky, jenž každoročně předvádí na Bystřickém náměstí.

Po příjezdu na Masarykovo náměstí v Bystřici nad Pernštejnem (od 7.30 do 10.oo), proběhne klasické vyfocení na diplom, registrace, kde přihlášení obrdží volné vstupenky do Depozit - Muzea, medaili (samozřejmě za první místo) a jednoduchý itinerář na vyjížďku do výše zniňovaného Muzea svatebních šatů.

Od 10.oo bude probíhat na hlavním podiu program, který opět rozproudí bystřická big bítová skupina Kroky a posléze představí závodní Tatru z maratónské DAKARSKÉ RALLYE Mr. Karel Loprais, několika násobný vítěz této nejnáročnější automobilové soutěže a společně s jejím nynějším majitelem a provozovatelem Muzea TATRA 111 v Dobříši panem Milanem Horkou pohovoří o letošní vzpomínkové jízdě do Dakaru na počest třicetileté účasti Tatry na těchto rallye.

Ve 13.oo začne probíhat start všech posádek s komentářem o zúčastněném veteránu, či posádce.

Těšíme se na Vás a samozřejmě na skvost, se kterým se nám přijedete pochlubit.

Přihlášky můžete již nyní zasílat na : prosecky.tatra@worldonline.cz a to do 31.07.2016. O ubytování pište, nebo volejte co nejdříve.

Ubytování bude v Dolní Rožínce, kde je možné zaparkovat i s obytňáky, eventuálně se stanem. Restaurace nám bude k dispozici, jak v pátek, tak v sobotu, kde si udělaláme i závěrečný "večírek". www.ubytovna-sedmicka.cz/

František Prosecký + kolektiv veterán TATRA klubu Bystřice nad Pernštejnem.

Do Nového roku přejeme vše nej a nej - samozřejmě jenom to dobré a ještě lepší :

 

TATRA 148 je opět na trhu. Cena u nás v Depozit Muzeu je 749,- (je možná i výměna za jiné starší hračky).

Nabízíme dvě barevné provedení, celo oranžová a červená s modrou.