František Prosecký - malířství - natěračství | veteran muzeumKostelní 251, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem, tel.: 566 552 789, e-mail: malirstvi@jihlavsko.com
Aktuality
Levné ubytování Vysoké Mýto, Penzion u Bakaláře
Úvod -> PF, pozvánky a fotky z akcí -> Off road Lískovec 2017

                  Je tu něděle 22.01.2017 a vyrážíme na pozvání stréců z Lískovca (Raškovcovejch a spol.) na off road Lískovec, jak kluci tuto sněžnou vyjížďku nazvali. Sněžnou proto, protože se koná jedině, když je to správné množství sněhu na cestách, nebo spíše necestách, kudy se jezdí. Proto to taky byla vyjížďka třetí a už šestý ročník.

                   V sobotu jsem si cvičně nastartoval Avii Trend, abych se utvrdil, že baterka po Silvestrovské vyjížďce  drží i v těchto mrazech, jenž se tu na Vysočině blíží k -20 stupňům C. Dnes, když jsem ji chtěl natočit, tak jen slabě nažhavila. Dobrá, použijeme starovací vozejk - shořela pojistka a Avie nevrčí. Spojujeme dvě pojistky a ty shořely také a Avie stále nic. Dáváme tedy 1,5 měděný drát, co zbyl z el.instalace na lihecu a také nic. Tak hurá pro vyzkoušenou baterku do druhého auta, co stojí vedle, a to je ještě horší. Nakonec mě Michal odváží domů do dílny, kde vím, že je baterie dobrá. S půlhodinovýn zpožděním tedy vyrážíme s Avií Trend a Michal s Holbou. 

                   Na Lískovci už na nás čekají kluci se Suzukama a také jedna Panda 4x4. Po přivítání hned vyrážíme. Jedné "lesní" Suzuce se nechce hned po pár kilometrech, takže zatím co Panda nám ukazuje jak se jezdí po Lískoveckým rybníku, lesní holka odjíždí domů. Trasa je tak akorát  pro opravdu terénní auta. Panda předvádí, že i ona je terénní, leč bohužel tisícihran na kardanu zadní nápravy se smetl, a jenom s předkem to dál nejde.  Posádka vylézá na korbu Suzuki a pokračujeme. Jezdíme, tlačíme, taháme se navzájem a nakonec i naviják na Holbě přichází na pomoc.

                  Po ujetí necelejch 20km, natočenejch několikrát tolik, několika marných pokusech  o vyjetí jinak normálně sjízdnejch mezí, přijíždíme na Lískovec, kde v teple místní klubovny na nás čeká Maruška Raškovcová s řízkama, kafem a dalšíma dobrotama. Trochu zhodnocujeme vydařenou akci, pokecávame a ještě za světla se vracíme domů.

                  A závěr : super akce, konečně se mě začíná ten sníh líbit (ale stejně jsou to jen hnusný bílý sračky, který nemají na silnicích co dělat).

 

Tady zatím pár fotek a odkazů na foto a video dokumentaci :

 

  


foto :

- Michal a Jirka : nety007.rajce.idnes.cz/Offroad_Liskovec_2017/

- frantisektatra.rajce.idnes.cz/Offroad_Liskovec_2017/  

video : www.youtube.com/watch

 

 

MALÍŘSTVÍ - NATĚRAČSTVÍ, František Prosecký, Kostelní 251, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem

Tel.: 566 552 789, Mobil: 603 506 442, Mobil: 777 206 442, web: www.malirstvi.jihlavsko.com, e-mail: prosecky.tatra@worldonline.cz

Provozováno CMS / E-shop (c)2019 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies

Již XIII. ročník Memoriálu Františka Proseckého sen. se v roce 2018 uskuteční opět v Bystřici nad Pernštejnem a to v sobotu 11. srpna. Pro tento ročník máme příjemnou novinku, a to, že ubytování se nám podařilo zajistit v VOŠ Bystřice www.szesby.cz/ a to i se zaparkování vozidel v jejich areálu. Díky tomuto bude i společný večer v nedalekém salónku dobové restaurace.

Zájemci o ubytování prosím o včasné přihlášení, nejlépe přímo na paní Hegerovou - hegerová.olga@stesby.cz

Tento ročník uděláme vyjížďku, tak jako ročník předešlý do Svratky na jejich skvostný Retro den. Po roce 2017, kdy měl tento program velmi dobrý ohlas jsme se rozhodli v něm pokračovat a spolupráci se Svrateckými Valkýrami a hlavně panem Martinem Mudrochem udržet .

Na bystřickém náměstí samozřejmě vystoupí big - beatová skupina Kroky a další část programu zatím neprozradím, neb ještě není jistý. V každém případě pro Vás nějaké překvapení nachystáme.

Fotky a odkazy z XII.ročníku najdete zde : malirstvi.jihlavsko.com/34099/xii-memorial-fr-proseckeho-sen-2017/

Letáček i s mapkou kudy k nám do Depozit Muzea veterán TATRA klubu Bystřice nad Pernštejnem

OTEVŘENO : květen - září : pouze víkendy, so - ne 10.oo - 17.oo

červenec - srpen : každý den 10.oo - 17.oo

mimo tuto dobu je možná domluva na mob. tel.: 603 50 64 42, email : prosecky.tatra@worldonline.cz

XI.Memoriál Františka Proseckého sen. - 06.08.2016 - sraz historických vozidel a jejich přátel v Bystřici nad Pernštejnem

Letošní ročník nás vyjížďka zavede do Čechtína (Velké Meziřičí - Třebíč), kde je umístněná stálá výstava svatebních šatů až do dob hodně minulých. Salón paní Baxantové s.r.o., který má v těchto prostorách sídlo si pro účastníky nachystá jistě více z dobové přehlídky, jenž každoročně předvádí na Bystřickém náměstí.

Po příjezdu na Masarykovo náměstí v Bystřici nad Pernštejnem (od 7.30 do 10.oo), proběhne klasické vyfocení na diplom, registrace, kde přihlášení obrdží volné vstupenky do Depozit - Muzea, medaili (samozřejmě za první místo) a jednoduchý itinerář na vyjížďku do výše zniňovaného Muzea svatebních šatů.

Od 10.oo bude probíhat na hlavním podiu program, který opět rozproudí bystřická big bítová skupina Kroky a posléze představí závodní Tatru z maratónské DAKARSKÉ RALLYE Mr. Karel Loprais, několika násobný vítěz této nejnáročnější automobilové soutěže a společně s jejím nynějším majitelem a provozovatelem Muzea TATRA 111 v Dobříši panem Milanem Horkou pohovoří o letošní vzpomínkové jízdě do Dakaru na počest třicetileté účasti Tatry na těchto rallye.

Ve 13.oo začne probíhat start všech posádek s komentářem o zúčastněném veteránu, či posádce.

Těšíme se na Vás a samozřejmě na skvost, se kterým se nám přijedete pochlubit.

Přihlášky můžete již nyní zasílat na : prosecky.tatra@worldonline.cz a to do 31.07.2016. O ubytování pište, nebo volejte co nejdříve.

Ubytování bude v Dolní Rožínce, kde je možné zaparkovat i s obytňáky, eventuálně se stanem. Restaurace nám bude k dispozici, jak v pátek, tak v sobotu, kde si udělaláme i závěrečný "večírek". www.ubytovna-sedmicka.cz/

František Prosecký + kolektiv veterán TATRA klubu Bystřice nad Pernštejnem.

Do Nového roku přejeme vše nej a nej - samozřejmě jenom to dobré a ještě lepší :

 

TATRA 148 je opět na trhu. Cena u nás v Depozit Muzeu je 749,- (je možná i výměna za jiné starší hračky).

Nabízíme dvě barevné provedení, celo oranžová a červená s modrou.