František Prosecký - malířství - natěračství | veteran muzeumKostelní 251, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem, tel.: 566 552 789, e-mail: malirstvi@jihlavsko.com
Aktuality
Levné ubytování Vysoké Mýto, Penzion u Bakaláře

Tak jako již po dva minulé roky, i letos se již konal sraz historických vozidel na Vysočině, jehož součástí je i Memoriál Františka Proseckého sen. Vyhodnocování tohoto memoriálu probíhá v průběhu soutěže a to na bystřickém náměstí, na rampě, z níž se startuje do další etapy Vysočiny. Každý kdo projede touto rampou je vítězem a obrdží plaketu a  cenu za první místo (alespoň ve své kategorii). Zde si dovolujeme Vám ukázat pár fotek z letošního ročníku, a zároveň Vás již pozvat na další v příštím roce.

Pátek 30.5.08 -  odpoledne začínáme se stavbou rampy, jako vždy nesmí chybět ani Tatra 128 :

 Matěj František Prosecký se již hrne za volant T 128, ale na pedály "zatím" nedostane :

 Pod dohledem členů bystřického veterán Tatra klubu přijíždějí účastníci na připravené náměstí :

Tady přijíždí "Hacašprnda" manželů Balášových, která jim byla loni zcizena, ale naštěstí nepoškozená i vrácena :

Unikátní Tatra 12 bystřického Václava  Drdly :

Nový přírustek bystřického Tatra klubu si pořídil jeho člen - pražský Milan Paul z Německa. Inu, jiná doba : veteráni se nám začínají vracet domů do vlasti :

A ještě jedna Tatra 12, tentokráte s manžely Maruškinovými :

Poválečných vozidel letos moc nepřijelo, tak se podíváme alespoň na dvě Octavie z dílen bystřického Zdeňka Drdrly a letovického Karla Válka (v pozadí Felicie místního renovátora Radka Korbáře) :

Talbot a Citroen "kluků" Eliášových z Brna :

Pořadatelský vůz Praga Veterán Car Clubu Brno postavlil jeho člen Pavel Trávníček přímo před naši radnici, že by chtěl s touto  Aero 150 odvést čestné hosty k rampě ?

U své plážové Pragy Piccolo v debatě pánové Nechvátalové a Jirka Hořice, který  přijel s protikladem a  to velikým anglickým Sunbeamem 25 z roku 1929 :

A tu je Jirkův Sunbeam, už při startu :


 O start se letos postaralo vedení bystřické radnice panové Pačiska a Vojta s pomocí starosty Žďáru nad Sazavou panem Jaromírem Brychtou. Na snínku starují Žďárskou ESKU s mladším Tulisem.

Tatra 54 s Rudou Unzeitigem z VAC Brno nesmí na memoriálu chybět. Vžtyť je to taky chlouba každé akce :

Z Putimova k nám přijeli manželé Remešovi s čerstvě dodělanou Tatrou 75 cabrio :

Stále nádherná, stále v původním laku  "Hadimrška" Tatra 57 pana Macha z Tatra klubu Brno :

MG TC z roku 1947 to dokáže ještě na silnicích rozparádit, o tom by mohl jeho majitel pan Václav Havel vyprávět :

 Z Dolních Kounic přijel Karel Grégr junior s rodinnou Aero 30, tak jako jezdíval jeho táta na minulé ročníky :

Další Aerovku, tentokráte typ 662, dovezl Ctibor Šilhán z VAC Brno :

A vraťme se ještě k velkým vozům :  František Gurský s manželkou a jejich Walter 6B super, tak to je super kára, co? Však i rampa povolila a jedno prkno se odporoučelo do kotelny po přejezdu tohoto krasavce :

Tady máme zástupce proudnicových Tatrovek, vůz T 600, zvaný Tatraplán :

A další Tatra s motorem v zádu : "šestsetrojka" z veteránistické rodiny Suchých z Nového Šaldorfu :

Ještě jeden pohled do tváří letošních "startérů : zleva místostarosta BY - Bc.Josef Vojta, starosta ZR - Mgr.Brychta Jaromír, v pořadatelké tatra vestě - František (moje maličkost - vTk BY) a  starosta BY -  Ing.Karel Pačiska a v pozadí to hlavní, proč jsme se tu vlastně všichni sešli - veteráni. Majitelé těchto krasavců zatím obědvají již klasickou bystřickou svíčkovou v jídelně ZŠ TGM,  která sklízí každým rokem  uznání kvality více jak I.A, za což si  děvčata  z  GTH - zařízení školního stravování zaslouží  pochvalu :

Při pohledu na zástupce motocyklů tu máme v první řadě Jawu 500 OHC s  nestorem  srazů na Vysočině, panem Borisem  Kreplem, který vynechal  pouze loňský ročník, a to né vlastní vinou. V Brně, při cestě na sraz, do něho najel automobil, který  mu způsobil zranění z kterého se "náš Boris" samozřejmě dostal a letos už byl na startu :

A pár fotek motocyklů :

pokračování bude,  dejte mi trochu času. František.

 

 

MALÍŘSTVÍ - NATĚRAČSTVÍ, František Prosecký, Kostelní 251, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem

Tel.: 566 552 789, Mobil: 603 506 442, Mobil: 777 206 442, web: www.malirstvi.jihlavsko.com, e-mail: prosecky.tatra@worldonline.cz

Provozováno CMS / E-shop (c)2020 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies

XV.Memoriál Františka Proseckého sen. v roce 2020 bude 8.srpna opět na náměstí v Bystřici nad Pernštejnem s nepovinnou vyjížďkou do Svratky na Retro den.

 

Tak XIV. ročník Memoriálu máme za sebou.  XV. Memoriál Fr.Proseckého sen.bude 8.8.2020 a opět s nepovinou jízdou na svratecký Retro den.

Více informací o XIV. Memoriálu najdete zde : malirstvi.jihlavsko.com/36604/xiv-memorial-frant-proseckeho-sen-/       Děkujeme všem účastníkům za přistavení svých motorových miláčků a všem divákům, že se pouze koukali a nijak neškodili. Každý majitel historického vetránka si rád poslechne, že se Vám jeho kousek líbí, snad i vydrží nějakou to připomínku, že není něco v pořádku, ale určitě nebude rád, když mu jeho chloubu budete oplácávat, nebo dokonce dávat děti dovnitř. 

Již XIV. ročník Memoriálu Františka Proseckého sen. se v roce 2019 uskuteční opět v Bystřici nad Pernštejnem a to v sobotu 10. srpna 2019. Pro tento ročník máme příjemnou zprávu, a to, že ubytování se nám podařilo opět zajistit v VOŠ Bystřice www.szesby.cz/   a to i se zaparkování vozidel v jejich areálu. Díky tomuto bude i společný večer v nedalekém salónku dobové restaurace, tak jako v roce 2018             Zájemci o ubytování prosím o včasné přihlášení, nejlépe přímo u paní Hegerové - hegerová.olga@stesby.cz     Tento ročník uděláme vyjížďku, tak jako již dva předešlé ročníky do Svratky na jejich skvostný Retro den. Po roce 2017, kdy měl tento program velmi dobrý ohlas jsme se rozhodli v něm pokračovat a spolupráci se Svrateckými Valkýrami a hlavně panem Martinem Mudrochem udržet .                                                                                               Na bystřickém náměstí dopoledne samozřejmě vystoupí big - beatová skupina Kroky. Svoji účast přislíbil ing Tomáš Tomeček - Tatrovák s velkým nejen T, ale hlavně srdíčkem pro Tatru bijícím. Svoji účast doplní i Tatrou se správně, tedy vzduchem chlazeným dvanácti válcem, který rozezvučí bystřické náměstí a rád odpoví na Vaše otázky nejen ohledně své účasti na Africe Eco Race - původní Rallye Paříž - Dakar, kterou již třikrát vyhrál, třikráte byl druhý a dvakrát třetí.                                                                                                                                        Vzhledem k tomu, že od neděle 11.08., tedy po skončení programu bystřické Vavřinecké pouti začne na náměstí Start Film Fest, dal nám tým pana Čadíka k dispozici pojízdný kinematograf a tak již v pátek 09.08.2019 budeme mít na náměstí promítání filmu speciálně pro nás. Na jeho výběru se zatím domlouváme - uvítáme nějaké návrhy. V sobotu se promítání bude opakovat a zatím všichni oslovení souhlasí s promítnutím filmové legendy : V zajetí rychlosti - Anthony Hopkins v roli muže, který šel celý život za svým snem, být nejrychlejší a který si sám upravil starší motorku Indian.

Letáček i s mapkou kudy k nám do Depozit Muzea veterán TATRA klubu Bystřice nad Pernštejnem

OTEVŘENO : květen - září : pouze víkendy, so - ne 10.oo - 17.oo

červenec - srpen : každý den 10.oo - 17.oo

mimo tuto dobu je možná domluva na mob. tel.: 603 50 64 42, email : prosecky.tatra@worldonline.cz

XI.Memoriál Františka Proseckého sen. - 06.08.2016 - sraz historických vozidel a jejich přátel v Bystřici nad Pernštejnem

Letošní ročník nás vyjížďka zavede do Čechtína (Velké Meziřičí - Třebíč), kde je umístněná stálá výstava svatebních šatů až do dob hodně minulých. Salón paní Baxantové s.r.o., který má v těchto prostorách sídlo si pro účastníky nachystá jistě více z dobové přehlídky, jenž každoročně předvádí na Bystřickém náměstí.

Po příjezdu na Masarykovo náměstí v Bystřici nad Pernštejnem (od 7.30 do 10.oo), proběhne klasické vyfocení na diplom, registrace, kde přihlášení obrdží volné vstupenky do Depozit - Muzea, medaili (samozřejmě za první místo) a jednoduchý itinerář na vyjížďku do výše zniňovaného Muzea svatebních šatů.

Od 10.oo bude probíhat na hlavním podiu program, který opět rozproudí bystřická big bítová skupina Kroky a posléze představí závodní Tatru z maratónské DAKARSKÉ RALLYE Mr. Karel Loprais, několika násobný vítěz této nejnáročnější automobilové soutěže a společně s jejím nynějším majitelem a provozovatelem Muzea TATRA 111 v Dobříši panem Milanem Horkou pohovoří o letošní vzpomínkové jízdě do Dakaru na počest třicetileté účasti Tatry na těchto rallye.

Ve 13.oo začne probíhat start všech posádek s komentářem o zúčastněném veteránu, či posádce.

Těšíme se na Vás a samozřejmě na skvost, se kterým se nám přijedete pochlubit.

Přihlášky můžete již nyní zasílat na : prosecky.tatra@worldonline.cz a to do 31.07.2016. O ubytování pište, nebo volejte co nejdříve.

Ubytování bude v Dolní Rožínce, kde je možné zaparkovat i s obytňáky, eventuálně se stanem. Restaurace nám bude k dispozici, jak v pátek, tak v sobotu, kde si udělaláme i závěrečný "večírek". www.ubytovna-sedmicka.cz/

František Prosecký + kolektiv veterán TATRA klubu Bystřice nad Pernštejnem.

Do Nového roku přejeme vše nej a nej - samozřejmě jenom to dobré a ještě lepší :

 

TATRA 148 je opět na trhu. Cena u nás v Depozit Muzeu je 749,- (je možná i výměna za jiné starší hračky).

Nabízíme dvě barevné provedení, celo oranžová a červená s modrou.