František Prosecký - malířství - natěračství | veteran muzeumKostelní 251, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem, tel.: 566 552 789, e-mail: malirstvi@jihlavsko.com
Aktuality
Levné ubytování Vysoké Mýto, Penzion u Bakaláře
Úvod -> Akce roku 2008

V sobotu 26.dubna 2008 při příležitosti znovu otvírání zrekonstruovaného Městského muzea v Bystřici nad Pernštejnem :

Setkání majitelů historických vozidel (samozřejmě i s nimi) na bystřickém náměstí u stánku s opékanou klobásou a točenou kofolou (pro řidiče), spolujezdci samozřejmě točené pivo výborné kvality! Příjezd kolem 10.oo hodiny.

V muzeu uvidíte mimo již známé expozice také rokokovovou malbu místnosti, plastické modely z vývoje města, sbírku nerostů od RNDr. Ducháčka, kulisu staré třídy a kabinetu, akvarely míst a ulic staré Bystřice. Půdní prostor bude patřit známým bystřickým výtvarníkům a také módní přehlídce. Ke všemu zahrají  žáci z místní "lidušky". Pro majitele historických vozidel terénních, bude možnost výjezdu na nedalekou zříceninu hradu Zubštejna", kam by jsme vyvezli i významné hosty a přátele muzea. Učast na této akci přislíbil i ministr kultury ČR.

 

Nezapomeňte  se  včas  přihlásit na tradiční soutěž - vyjížďku  Vysočinou,  která Vás letos zavede i  do  města Svratka, kde budete mít možnost korza po prvorepublikové ulici s nahlédnutím do tehdejšího koloniálu, dílen mistrů  cechu  klempířského,  kožešníka,  krejčího  a  hrnčíře.  Nahlédnout  budete moci  i  do  třídy školy,  do spořitelny a samozřejmě i do domácnosti s klasickými kachlovými kamny.  

Dovolujeme si Vás pozvat i na akci pořádanou vojenským klubem nazvanou : Vojensko-historicky vikend u Zblovic, bitva - boj o Zblovice 1945 - 19.7.2008 které se zůčastní minimálně jedno vozidlo z našeho Musea, a to Tatra 57a STW - originální pekařská dodávka, jenž byla začátkem války zabavena Německou armádou, a na jejím konci již jezdila jako sanitní vůz na straně druhé.

Na akci dojede 50-80 vojenských historiků a dále pak
> příslušníci 241. strážní roty AČR, proběhnou tři ukázky:
>
> 1) ukázka taktiky a boje zblízka (AČR)
> 2) krátká ukázka boje na hranicích - 1938 (četnictvo x freikorps)
> 3) hlavní ukázka: bitva 1945 - wehrmacht x rudá armáda
>
> současně bude na místě vybudován polní historický tábor s polní kuchyní a od
> pátku večera do neděle rána budeme žít tedy dobovým životem.

a na již také tradiční Classic Car Weekend v srpnu :

 

Na sobotu 2.srpna 2008 jsme dostali pozvánku od Westernového městečka pana Šikla ve Zvoli na sraz veteránů všech kategorií auto i moto. Zveme Vás tedy touto cestou k hojné účasti. Vítána bude i hasičská, nákladní, terénní a vojenská technika, která bude moci svoje stálé přednosti předvést na trati u Šiklova mlýna. Pozvání platí i pro vozy  produkce firem z USA.

 

 

 

MALÍŘSTVÍ - NATĚRAČSTVÍ, František Prosecký, Kostelní 251, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem

Tel.: 566 552 789, Mobil: 603 506 442, Mobil: 777 206 442, web: www.malirstvi.jihlavsko.com, e-mail: prosecky.tatra@worldonline.cz

Provozováno CMS / E-shop (c)2020 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies

XV.Memoriál Františka Proseckého sen. v roce 2020 bude 8.srpna opět na náměstí v Bystřici nad Pernštejnem s nepovinnou vyjížďkou do Svratky na Retro den.

 

Tak XIV. ročník Memoriálu máme za sebou.  XV. Memoriál Fr.Proseckého sen.bude 8.8.2020 a opět s nepovinou jízdou na svratecký Retro den.

Více informací o XIV. Memoriálu najdete zde : malirstvi.jihlavsko.com/36604/xiv-memorial-frant-proseckeho-sen-/       Děkujeme všem účastníkům za přistavení svých motorových miláčků a všem divákům, že se pouze koukali a nijak neškodili. Každý majitel historického vetránka si rád poslechne, že se Vám jeho kousek líbí, snad i vydrží nějakou to připomínku, že není něco v pořádku, ale určitě nebude rád, když mu jeho chloubu budete oplácávat, nebo dokonce dávat děti dovnitř. 

Již XIV. ročník Memoriálu Františka Proseckého sen. se v roce 2019 uskuteční opět v Bystřici nad Pernštejnem a to v sobotu 10. srpna 2019. Pro tento ročník máme příjemnou zprávu, a to, že ubytování se nám podařilo opět zajistit v VOŠ Bystřice www.szesby.cz/   a to i se zaparkování vozidel v jejich areálu. Díky tomuto bude i společný večer v nedalekém salónku dobové restaurace, tak jako v roce 2018             Zájemci o ubytování prosím o včasné přihlášení, nejlépe přímo u paní Hegerové - hegerová.olga@stesby.cz     Tento ročník uděláme vyjížďku, tak jako již dva předešlé ročníky do Svratky na jejich skvostný Retro den. Po roce 2017, kdy měl tento program velmi dobrý ohlas jsme se rozhodli v něm pokračovat a spolupráci se Svrateckými Valkýrami a hlavně panem Martinem Mudrochem udržet .                                                                                               Na bystřickém náměstí dopoledne samozřejmě vystoupí big - beatová skupina Kroky. Svoji účast přislíbil ing Tomáš Tomeček - Tatrovák s velkým nejen T, ale hlavně srdíčkem pro Tatru bijícím. Svoji účast doplní i Tatrou se správně, tedy vzduchem chlazeným dvanácti válcem, který rozezvučí bystřické náměstí a rád odpoví na Vaše otázky nejen ohledně své účasti na Africe Eco Race - původní Rallye Paříž - Dakar, kterou již třikrát vyhrál, třikráte byl druhý a dvakrát třetí.                                                                                                                                        Vzhledem k tomu, že od neděle 11.08., tedy po skončení programu bystřické Vavřinecké pouti začne na náměstí Start Film Fest, dal nám tým pana Čadíka k dispozici pojízdný kinematograf a tak již v pátek 09.08.2019 budeme mít na náměstí promítání filmu speciálně pro nás. Na jeho výběru se zatím domlouváme - uvítáme nějaké návrhy. V sobotu se promítání bude opakovat a zatím všichni oslovení souhlasí s promítnutím filmové legendy : V zajetí rychlosti - Anthony Hopkins v roli muže, který šel celý život za svým snem, být nejrychlejší a který si sám upravil starší motorku Indian.

Letáček i s mapkou kudy k nám do Depozit Muzea veterán TATRA klubu Bystřice nad Pernštejnem

OTEVŘENO : květen - září : pouze víkendy, so - ne 10.oo - 17.oo

červenec - srpen : každý den 10.oo - 17.oo

mimo tuto dobu je možná domluva na mob. tel.: 603 50 64 42, email : prosecky.tatra@worldonline.cz

XI.Memoriál Františka Proseckého sen. - 06.08.2016 - sraz historických vozidel a jejich přátel v Bystřici nad Pernštejnem

Letošní ročník nás vyjížďka zavede do Čechtína (Velké Meziřičí - Třebíč), kde je umístněná stálá výstava svatebních šatů až do dob hodně minulých. Salón paní Baxantové s.r.o., který má v těchto prostorách sídlo si pro účastníky nachystá jistě více z dobové přehlídky, jenž každoročně předvádí na Bystřickém náměstí.

Po příjezdu na Masarykovo náměstí v Bystřici nad Pernštejnem (od 7.30 do 10.oo), proběhne klasické vyfocení na diplom, registrace, kde přihlášení obrdží volné vstupenky do Depozit - Muzea, medaili (samozřejmě za první místo) a jednoduchý itinerář na vyjížďku do výše zniňovaného Muzea svatebních šatů.

Od 10.oo bude probíhat na hlavním podiu program, který opět rozproudí bystřická big bítová skupina Kroky a posléze představí závodní Tatru z maratónské DAKARSKÉ RALLYE Mr. Karel Loprais, několika násobný vítěz této nejnáročnější automobilové soutěže a společně s jejím nynějším majitelem a provozovatelem Muzea TATRA 111 v Dobříši panem Milanem Horkou pohovoří o letošní vzpomínkové jízdě do Dakaru na počest třicetileté účasti Tatry na těchto rallye.

Ve 13.oo začne probíhat start všech posádek s komentářem o zúčastněném veteránu, či posádce.

Těšíme se na Vás a samozřejmě na skvost, se kterým se nám přijedete pochlubit.

Přihlášky můžete již nyní zasílat na : prosecky.tatra@worldonline.cz a to do 31.07.2016. O ubytování pište, nebo volejte co nejdříve.

Ubytování bude v Dolní Rožínce, kde je možné zaparkovat i s obytňáky, eventuálně se stanem. Restaurace nám bude k dispozici, jak v pátek, tak v sobotu, kde si udělaláme i závěrečný "večírek". www.ubytovna-sedmicka.cz/

František Prosecký + kolektiv veterán TATRA klubu Bystřice nad Pernštejnem.

Do Nového roku přejeme vše nej a nej - samozřejmě jenom to dobré a ještě lepší :

 

TATRA 148 je opět na trhu. Cena u nás v Depozit Muzeu je 749,- (je možná i výměna za jiné starší hračky).

Nabízíme dvě barevné provedení, celo oranžová a červená s modrou.