František Prosecký - malířství - natěračství | veteran muzeumKostelní 251, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem, tel.: 566 552 789, e-mail: malirstvi@jihlavsko.com
Aktuality
Levné ubytování Vysoké Mýto, Penzion u Bakaláře
Úvod -> PF, pozvánky a fotky z akcí -> PF, pozvánky a akce 2013 -> memoriál Fr. Proseckého sen.2013

Zdravím Vás, jak účastníky Memoriálu, tak příznivce tohoto koníčka.

                 Děkuji všem účastníků, za trpělivost při registraci a za dlouhou dobu čekání na startu. Zvládnout ale skoro 300 účastníků opravdu vyžaduje nějaký čas.

                 Vy, kteří jste nevydrželi, nebo ještě nebyly diplomy vytištěné, budu je mít v Tišnově na Eleganci, v Beskydech na Bečvách a potom na podzimní MotorTechně v Brně

První odkazy na fotky z letošního Memoriálu :

www.doipo.cz/aktuality/veterani-znovu-poblaznili-bystrici-nad-pernstejnem/

 

www.youtube.com/watch

 

Luboš Horníček :

http://lubos-hornicek.rajce.idnes.cz/Memorial_Frantiska_Proseckeho_10._8._2013/

Fanda :

francmotorkar | Memoriál Františka Proseckého - Otevření musea 2013 – rajce.net

Lukáš :

fechtl.rajce.idnes.cz/Otvirani_muzea_memorial_fp._cast_1/#DSC_8369.jpg

foto od pravidelných účastníků Jana  Beranová a Jaroslav Řezáč :

j-audi.rajce.idnes.cz/VIII._Memorial_Frantiska_Proseckeho_seniora_10.8.2013

reportáž David :

tatraportal.com/drracer/t130/20130819_Bystrice/index.html

foto od účastníka :

enko.rajce.idnes.cz/VIII._Memorial_Fr._Proseckeho_sen._2013/

 

Zdravím Vás příznivce historických vozidel,

Seien Sie herzlichst gegrüßt liebe Liebhaber historischer Fahrzeuge!

 

                        letos Vás zveme na již VIII.Memoriál Františka Proseckého sen. opět na bystřické náměstí a to na sobotu 10.08.2013.

                       Příjezd účastníků do 10.oo hod. Poté volno na prohlídku náměstí, Městského muzea www.bystricenp.cz/mestske-muzeum/ , obchodů, či restaurací. Samozřejmě občerstvení pro Vás bude i ve speciálních stáncích přímo na parkovišti. V průběhu dopoledne proběhne i letos přehlídka modelů salónu paní Baxantové - Procházkové. Období a množství ošacení bude překvapením i pro nás.

                        Wir möchten Sie gerne zum nun schon  VIII. Gedenktag von Frantisek Proseckyn einladen, welcher  am Samstag, den 10.08.2013 wieder auf dem Marktplatz  von Bystrice stattfindet.

Die Ankunft der Teilnehmer soll spätestens bis 10Uhr erfolgen. Danach findet ein freies Programm statt ,wie z.B. die Besichtigung des Platzes, des Stadtmuseums www.bystricenp.cz/mestske-muzeum/, sowie der Geschäfte und Restaurants. Natürlich gibt es auch Erfrischungsmöglichkeiten an speziellen Imbissen direkt auf dem Parkplatz. Am Vormittag verläuft auch dieses Jahr die Schau von Modellen aus dem Salon von Frau Baxantova-Prochazkova. Der Zeitraum und die Vielfalt der Bekleidung wird auch für uns eine Überraschung sein.       

                       Novinkou letošního ročníku bude možnost prohlídky části depozitních prostorů veteran TATRA klubu Bystřice nad Pernštejnem, které budou nově otevřeny od pátku 09.08.2013. Takže pokud by jste se chtěli zúčastnit tohoto otvírání, včas si nám napište o rezervaci ubytování. Vzhledem k možnostem parkování doporučujeme VOŠ Bystřice n.P.  szesby.cz/

 

                      Eine Neuigkeit in diesem Jahr ist die Möglichkeit an einer Führung im Teil der Deposit Räume (Lagerstätten von TATRA Club Bystrice nad Pernstejnem teilzunehmen, die am Freitag, den 9.8.2013 neueröffnet werden. Falls Sie also an dieser Eröffnung teilnehmen möchten, schreiben Sie uns bitte, um eine Reservierung für die Unterkunft vorzunehmen. In Hinsicht auf Parkmöglichkeiten empfehlen wir VOŠ Bystřice n.P.  www: szesby.cz/

                       Sobotní vyjížďka (start mezi 12 až 13.oo hod.) bude do necelých 4Okm vzdálené Proseče www.mestoprosec.cz/mesto, kde účastníci Memoriálu budou za svoje vynaložené kilometry odměněni občerstvením - samozřejmě zdarma. Zdarma pak bute moci navštívit i vyhlášené Muzeum dýmek www.mestoprosec.cz/turista/zajimava-mista/turista/muzeum-dymek-prosec a obdržíte volné vstupenky na čtyři rozhledny v okolí Proseče platné do konce sezóny 2013.

 

                       Die Spritztour am Samstag (Start zwischen 12Uhr  und 13Uhr) wird in die  ca. 40km entfernte Stadt Proseč www.mestoprosec.cz/mesto  gehen, wo alle Teilnehmer nach der Fahrt mit einer Erfrischung belohnt werden, die selbstverständlich kostenfrei ist. Sie können dort auch kostenlos das bekannte Pfeifenmuseum besichtigen www.mestoprosec.cz/turista/zajimava-mista/turista/muzeum-dymek-prosec und dazu bekommen Sie auch freie Eintrittskarten für 4 Aussichtstürme in der Gegend von Prosec, die bis Ende der Saison 2013 gelten.

 

                      Odměnění všech posádek drobnými upomínkovými předměty, medailí a diplomem za 1.místo proběhně jako vždy na startu, takže návrat do Bystřice není nutný. Připravíte se tím ovšem o možnost zhodnocení celé akce s pořadateli přímo na náměstí (v případě špatného počasí - v Městském muzeu).

                       Die Ehrung des ersten Platzes mit Medaillen, Urkunden und kleinen Erinnerungssouviniers,  wird wie immer am Start stattfinden, also eine Rückfahrt zurück nach Bystrice ist nicht nötig. Sie würden aber um die Möglichkeit kommen, eine Zusammenfassung mit allen Teilnehmern und Organisatoren direkt auf dem Platz zu erhalten (beim schlechten Wetter findet die Ehrung im Museum statt).

 

Mit freundlichen Grüßen

 

 

 

MALÍŘSTVÍ - NATĚRAČSTVÍ, František Prosecký, Kostelní 251, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem

Tel.: 566 552 789, Mobil: 603 506 442, Mobil: 777 206 442, web: www.malirstvi.jihlavsko.com, e-mail: prosecky.tatra@worldonline.cz

Provozováno CMS / E-shop (c)2020 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies

XV.Memoriál Františka Proseckého sen. v roce 2020 bude 8.srpna opět na náměstí v Bystřici nad Pernštejnem s nepovinnou vyjížďkou do Svratky na Retro den.

 

Tak XIV. ročník Memoriálu máme za sebou.  XV. Memoriál Fr.Proseckého sen.bude 8.8.2020 a opět s nepovinou jízdou na svratecký Retro den.

Více informací o XIV. Memoriálu najdete zde : malirstvi.jihlavsko.com/36604/xiv-memorial-frant-proseckeho-sen-/       Děkujeme všem účastníkům za přistavení svých motorových miláčků a všem divákům, že se pouze koukali a nijak neškodili. Každý majitel historického vetránka si rád poslechne, že se Vám jeho kousek líbí, snad i vydrží nějakou to připomínku, že není něco v pořádku, ale určitě nebude rád, když mu jeho chloubu budete oplácávat, nebo dokonce dávat děti dovnitř. 

Již XIV. ročník Memoriálu Františka Proseckého sen. se v roce 2019 uskuteční opět v Bystřici nad Pernštejnem a to v sobotu 10. srpna 2019. Pro tento ročník máme příjemnou zprávu, a to, že ubytování se nám podařilo opět zajistit v VOŠ Bystřice www.szesby.cz/   a to i se zaparkování vozidel v jejich areálu. Díky tomuto bude i společný večer v nedalekém salónku dobové restaurace, tak jako v roce 2018             Zájemci o ubytování prosím o včasné přihlášení, nejlépe přímo u paní Hegerové - hegerová.olga@stesby.cz     Tento ročník uděláme vyjížďku, tak jako již dva předešlé ročníky do Svratky na jejich skvostný Retro den. Po roce 2017, kdy měl tento program velmi dobrý ohlas jsme se rozhodli v něm pokračovat a spolupráci se Svrateckými Valkýrami a hlavně panem Martinem Mudrochem udržet .                                                                                               Na bystřickém náměstí dopoledne samozřejmě vystoupí big - beatová skupina Kroky. Svoji účast přislíbil ing Tomáš Tomeček - Tatrovák s velkým nejen T, ale hlavně srdíčkem pro Tatru bijícím. Svoji účast doplní i Tatrou se správně, tedy vzduchem chlazeným dvanácti válcem, který rozezvučí bystřické náměstí a rád odpoví na Vaše otázky nejen ohledně své účasti na Africe Eco Race - původní Rallye Paříž - Dakar, kterou již třikrát vyhrál, třikráte byl druhý a dvakrát třetí.                                                                                                                                        Vzhledem k tomu, že od neděle 11.08., tedy po skončení programu bystřické Vavřinecké pouti začne na náměstí Start Film Fest, dal nám tým pana Čadíka k dispozici pojízdný kinematograf a tak již v pátek 09.08.2019 budeme mít na náměstí promítání filmu speciálně pro nás. Na jeho výběru se zatím domlouváme - uvítáme nějaké návrhy. V sobotu se promítání bude opakovat a zatím všichni oslovení souhlasí s promítnutím filmové legendy : V zajetí rychlosti - Anthony Hopkins v roli muže, který šel celý život za svým snem, být nejrychlejší a který si sám upravil starší motorku Indian.

Letáček i s mapkou kudy k nám do Depozit Muzea veterán TATRA klubu Bystřice nad Pernštejnem

OTEVŘENO : květen - září : pouze víkendy, so - ne 10.oo - 17.oo

červenec - srpen : každý den 10.oo - 17.oo

mimo tuto dobu je možná domluva na mob. tel.: 603 50 64 42, email : prosecky.tatra@worldonline.cz

XI.Memoriál Františka Proseckého sen. - 06.08.2016 - sraz historických vozidel a jejich přátel v Bystřici nad Pernštejnem

Letošní ročník nás vyjížďka zavede do Čechtína (Velké Meziřičí - Třebíč), kde je umístněná stálá výstava svatebních šatů až do dob hodně minulých. Salón paní Baxantové s.r.o., který má v těchto prostorách sídlo si pro účastníky nachystá jistě více z dobové přehlídky, jenž každoročně předvádí na Bystřickém náměstí.

Po příjezdu na Masarykovo náměstí v Bystřici nad Pernštejnem (od 7.30 do 10.oo), proběhne klasické vyfocení na diplom, registrace, kde přihlášení obrdží volné vstupenky do Depozit - Muzea, medaili (samozřejmě za první místo) a jednoduchý itinerář na vyjížďku do výše zniňovaného Muzea svatebních šatů.

Od 10.oo bude probíhat na hlavním podiu program, který opět rozproudí bystřická big bítová skupina Kroky a posléze představí závodní Tatru z maratónské DAKARSKÉ RALLYE Mr. Karel Loprais, několika násobný vítěz této nejnáročnější automobilové soutěže a společně s jejím nynějším majitelem a provozovatelem Muzea TATRA 111 v Dobříši panem Milanem Horkou pohovoří o letošní vzpomínkové jízdě do Dakaru na počest třicetileté účasti Tatry na těchto rallye.

Ve 13.oo začne probíhat start všech posádek s komentářem o zúčastněném veteránu, či posádce.

Těšíme se na Vás a samozřejmě na skvost, se kterým se nám přijedete pochlubit.

Přihlášky můžete již nyní zasílat na : prosecky.tatra@worldonline.cz a to do 31.07.2016. O ubytování pište, nebo volejte co nejdříve.

Ubytování bude v Dolní Rožínce, kde je možné zaparkovat i s obytňáky, eventuálně se stanem. Restaurace nám bude k dispozici, jak v pátek, tak v sobotu, kde si udělaláme i závěrečný "večírek". www.ubytovna-sedmicka.cz/

František Prosecký + kolektiv veterán TATRA klubu Bystřice nad Pernštejnem.

Do Nového roku přejeme vše nej a nej - samozřejmě jenom to dobré a ještě lepší :

 

TATRA 148 je opět na trhu. Cena u nás v Depozit Muzeu je 749,- (je možná i výměna za jiné starší hračky).

Nabízíme dvě barevné provedení, celo oranžová a červená s modrou.