František Prosecký - malířství - natěračství | veteran muzeumKostelní 251, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem, tel.: 566 552 789, e-mail: malirstvi@jihlavsko.com
Aktuality
Levné ubytování Vysoké Mýto, Penzion u Bakaláře
Úvod -> PF, pozvánky a fotky z akcí -> Rallye Beskydy 2018

Přelom srpna a září 2018 - vyrážíme na Rallye Beskydy do areálu Retasa v Prostřední, či Horní Bečvě. Bereme nepromokavé oblečení, aby nás nic tradičně nezaskočilo. Vyrážíme ve třech 57 STW (A, B, K) a jednou čistou 57. Tentokráte i s dvěma modernama, které museli nahradit, bohužel nedokončené opravy, ale chybět na "Bečvách" se nemůže.

Cestou se stavujeme u kamarádů, co se nejenom jmenují Skoupilovi, ale oni tak i udělají a co víc, stále dělají snad po celé republice. Tady na nás čeká krom kávičky, minerálky a dalších nápojů i vynikající tlačenka, párečky a jiné pochutiny. Po svačince, vyrážíme dále směr Přestavlky. No, dojeli jsme do Holešova a tak návštěva dalšího kamaráda a kolegy tatrováka Jirky. Další kafíčko, focení, výměna ND po vysvětlení objížděk konečně směr Přestavlky. Zde zastavujeme u pomníčku Josefa Horáka, kde zapalujeme na jeho vzpomínku svíčku a různýma dalšíma objíždkama již na Bečvy. Letos zatím nejhorší cesta (ze všech těch 36, co jsem sem již absolvoval) . Všude samá objížďka, nebo alespoň semafory, kde se čeká né minuty, ale desítky minut.

Na Bečvách vítačka jako Brno s pořadateli a začíná vzpomínání a vyprávění, kvůli kterému sem vlastně jezdíme a jezdíme už raději ve čtvrtek, aby jsme toho stačili potlachach co nejvíce. Mezitím někteří vyrážejí na Radegast (né točený, ale na vrcholek Beskyd) a někteří do Valašské restaurace na Zavadilku, na vynikající jídlo, co nám tu každý rok podávají.

V pátek se pak přemístňujeme do Kopru (Kopřivnice), kde se chystá převoz Slovenské Strely na kompletní rekonstrukci. Nádherná podívaná na celé dopoledne. Odpoledne opět Zavadilka a poté registrace. Tlachání a tlachání až doranních chodin s nějakým tím kalíškem je samozřejmostí.

Sobota ráno - rozprava,  nějaké plnění soutěžních prvků a pak cca 50km vyjížďka po horách. Ještě že je to sraz Tater, které jsou správně chlazené. Trapně, tedy kapalinou chlazená vozidla by toto převýšení asi těžko zdolávala. Večer pak vyhlášení, představení hostů, včetně generálního ředitele Ing Strouhala, jenž řekl pár slov o dnešní Tatře a její budoucnosti.

A neděle ráno, balíme mokré věci, neb nás déšť opět zaskočil a ještě dopoledne po smutném loučení vyrážíme směrem domů. Cestou pár tankovacích, kouřových a rozlučkových zastávek a za pět hodinek jsme doma. 

Směs fotek z této akce je k nahlédnutí zde :  frantisektatra.rajce.idnes.cz/Rallye_Beskydy_2018/#PICT0023.jpg

a také zde : frantisektatra.rajce.idnes.cz/Rallye_Beskydy_2018_objektivem_maleho_Fandy%2C_znameho_spise_jako_Matysek./

a zde : francmotorkar.rajce.idnes.cz/Beskydy_-_Mezinarodni_TATRA_Veteran_Rally_2018/

a pravidelné video od kamaráda Jaroslava : www.youtube.com/watch

Děkujeme tímto celé rodině pořadatelů a už se těšíme na další ročník, kde samozřejmě nemůžeme chybět.

 

MALÍŘSTVÍ - NATĚRAČSTVÍ, František Prosecký, Kostelní 251, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem

Tel.: 566 552 789, Mobil: 603 506 442, Mobil: 777 206 442, web: www.malirstvi.jihlavsko.com, e-mail: prosecky.tatra@worldonline.cz

Provozováno CMS / E-shop (c)2020 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies

XV.Memoriál Františka Proseckého sen. v roce 2020 bude 8.srpna opět na náměstí v Bystřici nad Pernštejnem s nepovinnou vyjížďkou do Svratky na Retro den.

 

Tak XIV. ročník Memoriálu máme za sebou.  XV. Memoriál Fr.Proseckého sen.bude 8.8.2020 a opět s nepovinou jízdou na svratecký Retro den.

Více informací o XIV. Memoriálu najdete zde : malirstvi.jihlavsko.com/36604/xiv-memorial-frant-proseckeho-sen-/       Děkujeme všem účastníkům za přistavení svých motorových miláčků a všem divákům, že se pouze koukali a nijak neškodili. Každý majitel historického vetránka si rád poslechne, že se Vám jeho kousek líbí, snad i vydrží nějakou to připomínku, že není něco v pořádku, ale určitě nebude rád, když mu jeho chloubu budete oplácávat, nebo dokonce dávat děti dovnitř. 

Již XIV. ročník Memoriálu Františka Proseckého sen. se v roce 2019 uskuteční opět v Bystřici nad Pernštejnem a to v sobotu 10. srpna 2019. Pro tento ročník máme příjemnou zprávu, a to, že ubytování se nám podařilo opět zajistit v VOŠ Bystřice www.szesby.cz/   a to i se zaparkování vozidel v jejich areálu. Díky tomuto bude i společný večer v nedalekém salónku dobové restaurace, tak jako v roce 2018             Zájemci o ubytování prosím o včasné přihlášení, nejlépe přímo u paní Hegerové - hegerová.olga@stesby.cz     Tento ročník uděláme vyjížďku, tak jako již dva předešlé ročníky do Svratky na jejich skvostný Retro den. Po roce 2017, kdy měl tento program velmi dobrý ohlas jsme se rozhodli v něm pokračovat a spolupráci se Svrateckými Valkýrami a hlavně panem Martinem Mudrochem udržet .                                                                                               Na bystřickém náměstí dopoledne samozřejmě vystoupí big - beatová skupina Kroky. Svoji účast přislíbil ing Tomáš Tomeček - Tatrovák s velkým nejen T, ale hlavně srdíčkem pro Tatru bijícím. Svoji účast doplní i Tatrou se správně, tedy vzduchem chlazeným dvanácti válcem, který rozezvučí bystřické náměstí a rád odpoví na Vaše otázky nejen ohledně své účasti na Africe Eco Race - původní Rallye Paříž - Dakar, kterou již třikrát vyhrál, třikráte byl druhý a dvakrát třetí.                                                                                                                                        Vzhledem k tomu, že od neděle 11.08., tedy po skončení programu bystřické Vavřinecké pouti začne na náměstí Start Film Fest, dal nám tým pana Čadíka k dispozici pojízdný kinematograf a tak již v pátek 09.08.2019 budeme mít na náměstí promítání filmu speciálně pro nás. Na jeho výběru se zatím domlouváme - uvítáme nějaké návrhy. V sobotu se promítání bude opakovat a zatím všichni oslovení souhlasí s promítnutím filmové legendy : V zajetí rychlosti - Anthony Hopkins v roli muže, který šel celý život za svým snem, být nejrychlejší a který si sám upravil starší motorku Indian.

Letáček i s mapkou kudy k nám do Depozit Muzea veterán TATRA klubu Bystřice nad Pernštejnem

OTEVŘENO : květen - září : pouze víkendy, so - ne 10.oo - 17.oo

červenec - srpen : každý den 10.oo - 17.oo

mimo tuto dobu je možná domluva na mob. tel.: 603 50 64 42, email : prosecky.tatra@worldonline.cz

XI.Memoriál Františka Proseckého sen. - 06.08.2016 - sraz historických vozidel a jejich přátel v Bystřici nad Pernštejnem

Letošní ročník nás vyjížďka zavede do Čechtína (Velké Meziřičí - Třebíč), kde je umístněná stálá výstava svatebních šatů až do dob hodně minulých. Salón paní Baxantové s.r.o., který má v těchto prostorách sídlo si pro účastníky nachystá jistě více z dobové přehlídky, jenž každoročně předvádí na Bystřickém náměstí.

Po příjezdu na Masarykovo náměstí v Bystřici nad Pernštejnem (od 7.30 do 10.oo), proběhne klasické vyfocení na diplom, registrace, kde přihlášení obrdží volné vstupenky do Depozit - Muzea, medaili (samozřejmě za první místo) a jednoduchý itinerář na vyjížďku do výše zniňovaného Muzea svatebních šatů.

Od 10.oo bude probíhat na hlavním podiu program, který opět rozproudí bystřická big bítová skupina Kroky a posléze představí závodní Tatru z maratónské DAKARSKÉ RALLYE Mr. Karel Loprais, několika násobný vítěz této nejnáročnější automobilové soutěže a společně s jejím nynějším majitelem a provozovatelem Muzea TATRA 111 v Dobříši panem Milanem Horkou pohovoří o letošní vzpomínkové jízdě do Dakaru na počest třicetileté účasti Tatry na těchto rallye.

Ve 13.oo začne probíhat start všech posádek s komentářem o zúčastněném veteránu, či posádce.

Těšíme se na Vás a samozřejmě na skvost, se kterým se nám přijedete pochlubit.

Přihlášky můžete již nyní zasílat na : prosecky.tatra@worldonline.cz a to do 31.07.2016. O ubytování pište, nebo volejte co nejdříve.

Ubytování bude v Dolní Rožínce, kde je možné zaparkovat i s obytňáky, eventuálně se stanem. Restaurace nám bude k dispozici, jak v pátek, tak v sobotu, kde si udělaláme i závěrečný "večírek". www.ubytovna-sedmicka.cz/

František Prosecký + kolektiv veterán TATRA klubu Bystřice nad Pernštejnem.

Do Nového roku přejeme vše nej a nej - samozřejmě jenom to dobré a ještě lepší :

 

TATRA 148 je opět na trhu. Cena u nás v Depozit Muzeu je 749,- (je možná i výměna za jiné starší hračky).

Nabízíme dvě barevné provedení, celo oranžová a červená s modrou.