František Prosecký - malířství - natěračství | veteran muzeumKostelní 251, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem, tel.: 566 552 789, e-mail: malirstvi@jihlavsko.com
Aktuality
Levné ubytování Vysoké Mýto, Penzion u Bakaláře
Úvod -> Akce roku 2008 -> Elegance Tišnov 2008
Na jízdu elegance do Tišnova jsme vzali nový přírůstek T 43 z roku 1929, v roce 1938 překarosovanou na hasičský vůz, na převoz posádky. Ostatní hasičský materiál se tahal za autem na tažném zařízení, jimž je "Josefka vybavena.
   Nestor veteránských srazů. Pan s velkým P. "Boris" a jeho věčná Jawa 500 OHC s přistřikováním vody do spalovacího prostoru .
   A další pravidelný účastník - Petr s Octavií, která tu již získala i cenu největší,  za naprostou originalitu.
   Manželé Balášovi vytáhli stroj USA produkce - Dodge. No, je to z Brna kousek, tak snad to vydrží. Na dálkové trasy a srazy používají vozidla správné značky, a to Tatrovky.
   Pohled na Tišnovské náměstí byl tuto sobotu opravdu užasný. Tolik historických automobilů a motocyklů pohromadě se často nevidí.
   Ještě jeden pohled :
   Na startu máme dva zástupce motocyklové početné rodiny Krupicových z Veterán klubu Žďár nad Sázavou.
   A ještě jeden "Žďárák" z Nového Města na Moravě. Tento snímek můžeme nazvat : Špacír na Sahaře.
   Něco z modernějších veteránů :
   Tady už jsme na náměstí v Lomnici, kde na nás čeká občerstvení.
   Ještě že má náměstí dvě části, jinak by jsme se asi všichni nevešli.
   Jsme tu všici, a tak motorizovaná Veřejná Bezpečnost pod vedením "kapitána Klose" může v klidu odstavit stroje a jít na obhlídku pěšky.
   Další pohled na veterány a jejich majitele na Lomnickém náměstí.
   Mátry, ač ve službě (coby motospojka) má ještě čas na provážení modelek, které předváděli dobové oblečení na mobilní rampě. 
   Některé modelky využívají volného času na projížďky, jiné se tulí k Matěji Františku Proseckému, a tomu se to zjevně líbí !
   Začíná se pomalu odjíždět do Tišnovského areálu AMK.
   Na odjezdu jsou i chopery, které zaburáceli na rozloučenou nejen na náměstí, ale i po celé Lomnici.
   Praga Picollo, za volantem Béďa Nechvátal, a koho to máme na klíně spolujezkyně ? Nádherně dobově oblečené dítě. Že by jsme měli již dalšího dědu mezi námi?
   Josefka už má zase modelky na svých dřevěných sedačkách. Tady se nám nějak vymyká heslo, že sportovní cabrio je kočkolap. Nebo možná je, ale jenom pro jednu, Pořiďte si šestnácti místný autobus, podobný vaně, a máte jich hned podstatně víc.
   I když počasí nám přálo, teplo bylo možná akorát tak v zavřených vozech. Do otevřených vozů se bylo potřeba trochu přiobléci. Malý Fanda na toto byl vybaven teplou vestičkou od uja Zaja. 
   Krásný zástupce minicárů.
   Malá, ale hbitá T 12 manželů Maruškinových a  Dodge manželů Balášových.
   Dvě krásné cabria z produkce Škodovky.
   I když je v pozadí Alpinky a Porsche, je stále mohutná a nádherná, je to prostě šestsetrojka.
   V popředí T 54 s majitelem Rudou, uprostřed vyčnívá Walter manželů Gurských a v pozadí debatuje nad svojí Zetkou Jirka Hemzal.
   Krásný pohled, že? Ať už na T - Forda, Tatru, Minora, či Pragovku.
   Prostějovská Praga Picollo manželů Grmelových je na soutěž elegance jak stvořená.
   Stejně tak i unikátní motocykl Mars, který nám dovezl premiérově ukázat hlavní pořadatel Míla Barchánek.
   Skvělou náladu a dobovou atmosféru podpořila swingová kapela z Brna.
   A, že se vše vydařilo je vidět na tvářích zůčastněných posádek a všech milovníků historických strojů.

 

 

 

 

 

 

 

 

MALÍŘSTVÍ - NATĚRAČSTVÍ, František Prosecký, Kostelní 251, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem

Tel.: 566 552 789, Mobil: 603 506 442, Mobil: 777 206 442, web: www.malirstvi.jihlavsko.com, e-mail: prosecky.tatra@worldonline.cz

Provozováno CMS / E-shop (c)2018 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies

Již XIII. ročník Memoriálu Františka Proseckého sen. se v roce 2018 uskuteční opět v Bystřici nad Pernštejnem a to v sobotu 11. srpna. Pro tento ročník máme příjemnou novinku, a to, že ubytování se nám podařilo zajistit v VOŠ Bystřice www.szesby.cz/ a to i se zaparkování vozidel v jejich areálu. Díky tomuto bude i společný večer v nedalekém salónku dobové restaurace.

Zájemci o ubytování prosím o včasné přihlášení, nejlépe přímo na paní Hegerovou - hegerová.olga@stesby.cz

Tento ročník uděláme vyjížďku, tak jako ročník předešlý do Svratky na jejich skvostný Retro den. Po roce 2017, kdy měl tento program velmi dobrý ohlas jsme se rozhodli v něm pokračovat a spolupráci se Svrateckými Valkýrami a hlavně panem Martinem Mudrochem udržet .

Na bystřickém náměstí samozřejmě vystoupí big - beatová skupina Kroky a další část programu zatím neprozradím, neb ještě není jistý. V každém případě pro Vás nějaké překvapení nachystáme.

Fotky a odkazy z XII.ročníku najdete zde : malirstvi.jihlavsko.com/34099/xii-memorial-fr-proseckeho-sen-2017/

Letáček i s mapkou kudy k nám do Depozit Muzea veterán TATRA klubu Bystřice nad Pernštejnem

OTEVŘENO : květen - září : pouze víkendy, so - ne 10.oo - 17.oo

červenec - srpen : každý den 10.oo - 17.oo

mimo tuto dobu je možná domluva na mob. tel.: 603 50 64 42, email : prosecky.tatra@worldonline.cz

XI.Memoriál Františka Proseckého sen. - 06.08.2016 - sraz historických vozidel a jejich přátel v Bystřici nad Pernštejnem

Letošní ročník nás vyjížďka zavede do Čechtína (Velké Meziřičí - Třebíč), kde je umístněná stálá výstava svatebních šatů až do dob hodně minulých. Salón paní Baxantové s.r.o., který má v těchto prostorách sídlo si pro účastníky nachystá jistě více z dobové přehlídky, jenž každoročně předvádí na Bystřickém náměstí.

Po příjezdu na Masarykovo náměstí v Bystřici nad Pernštejnem (od 7.30 do 10.oo), proběhne klasické vyfocení na diplom, registrace, kde přihlášení obrdží volné vstupenky do Depozit - Muzea, medaili (samozřejmě za první místo) a jednoduchý itinerář na vyjížďku do výše zniňovaného Muzea svatebních šatů.

Od 10.oo bude probíhat na hlavním podiu program, který opět rozproudí bystřická big bítová skupina Kroky a posléze představí závodní Tatru z maratónské DAKARSKÉ RALLYE Mr. Karel Loprais, několika násobný vítěz této nejnáročnější automobilové soutěže a společně s jejím nynějším majitelem a provozovatelem Muzea TATRA 111 v Dobříši panem Milanem Horkou pohovoří o letošní vzpomínkové jízdě do Dakaru na počest třicetileté účasti Tatry na těchto rallye.

Ve 13.oo začne probíhat start všech posádek s komentářem o zúčastněném veteránu, či posádce.

Těšíme se na Vás a samozřejmě na skvost, se kterým se nám přijedete pochlubit.

Přihlášky můžete již nyní zasílat na : prosecky.tatra@worldonline.cz a to do 31.07.2016. O ubytování pište, nebo volejte co nejdříve.

Ubytování bude v Dolní Rožínce, kde je možné zaparkovat i s obytňáky, eventuálně se stanem. Restaurace nám bude k dispozici, jak v pátek, tak v sobotu, kde si udělaláme i závěrečný "večírek". www.ubytovna-sedmicka.cz/

František Prosecký + kolektiv veterán TATRA klubu Bystřice nad Pernštejnem.

Do Nového roku přejeme vše nej a nej - samozřejmě jenom to dobré a ještě lepší :

 

TATRA 148 je opět na trhu. Cena u nás v Depozit Muzeu je 749,- (je možná i výměna za jiné starší hračky).

Nabízíme dvě barevné provedení, celo oranžová a červená s modrou.