František Prosecký - malířství - natěračství | veteran muzeumKostelní 251, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem, tel.: 566 552 789, e-mail: malirstvi@jihlavsko.com
Aktuality
Levné ubytování Vysoké Mýto, Penzion u Bakaláře
Úvod -> Tatra Rallye Beskydy


rok 2006

Než vyrazíme                                                                                                                            na 200km dlouhou cestu na Prostřední Bečvu do Beskyd, T 128 z roku 1952 prochází letos prvním mazáním, tentokrát na Dolní Rožínce, kde jsou vybavení nejen Tatrami moderními, ale i tlakovým lisem.

"Pracovníci" ČSAD připraveni, a jedeme na sraz - stěhováci jak z filmu Dívka na koštěti vystřižení. 

 

 Po příjezdu na Prostřední Bečvu hned dostáváme občerstvení, mimo jiné i vařenou kukuřici, kterou dovezli kolegové zo Slovenska. 

 

Tatra 87 i se svým hrdým majitelem, na tento sraz - panem doktorem který nabízí svoje služby i stěhovákům.                                                                                                                                                                                                        

   A tady už máme záběr ze samotné soutěže - průjezd kontrolou, kde se krom rozpoznávaní typů karoserií, vrhaly i písty různých velikostí do pneumatiky.
   Nádherná nástavková T 11, žádná přeleštěná renovace - původní stav, to je to nejcenější, ale zatím bohužel ne nejobdivovanější co mají veteráni mít. 
Oběd pro nás pořadatelé připravili v hotelu TATRA ve Velkých Karlovicích. Dobře, ale tam je parkoviště malé, tak modernější a nákladní  Tatry musejí zůstávat dole pod kopcem. Ta naše  taky !!! Jak ale nahoru ? Naštěstí Leo Loprais s cestovatelskou T 805 je prázdný a tak naskakujemem a jedeme nahoru - hlady tedy nebudeme.                                                                                                                                                 
Ještě pohled na T 805 která nás vyvezla na oběd a cestovatele Hanzelku a Zikmunda skoro po celém světě.
 Tito dva už vypadají, že by mohli být po obědě.                                                                                                                           
 Příslušníci rodiny Suchých kolem svého miláčka T 57 sport.
   Zpět z oběda nás vezou kluci s Tatrou 43.
   Tak  a jsme u své Tatřenky a jelikož se oběd nerozležel, cestou  ještě něco někde pojíme a pak hurá na Prostřední Bečvy.
 Posádka Tatry 17 v dobovém nemá chybu. I ten "malý Vojta" se tváří jako kdyby se psal rok maximálně  1925.                                                                                                                                               
 A tady máme tu Tatru 17 se zbytkem své posádky.
   T 603, tak těch tu letos bylo opravdu dost, a všechny modely, včetně tříokých. Ty snad začly někdě růst.
   Domácí poameričtění Tatry 613. Záleží na ortodoxtnosti diváka, či tatrováka, ale myslím, že majitel může být na svůj výtvor hrdý.

Když má někdo trpělivost, tak ta nejen růže přináší, ale dá se dočkat i prodeje takovéto nádherné Tatry 17, jako se to podařilo panu Hlachovi. Gratulujeme Jirko !!!

                                                                                                                                         

   Dvě klasické Tatrovácké Krasavice vedle sebe. 
   A tady máme zase dvě Krasavice, opět s velkým K, a ještě, nebo vlastně už s motorem vzádu.
  Další dvojka Krasavic - ty už mají velké i jiné věci, nejenom to K.                                                                                                                                           
 Počet Krasavic nám tu narůstá, ale v Retasu jich ubývalo, v neděli kolem poledne se už hodně posádek odporoučelo směrem domů, ale tady se zatím nad tím návratem do reality  moc nepřemýšlí.
   Ale čas loučení stějně přichází. Presidentka Kopřivnického Veterán Tatra Klubu - Ája - s tím začíná.
   No, my ještě uděláme společné foto a rozjezd do všech stran Československa.

  A zajímavost na závěr : srazu se zůčastnily i velké Tatrovky malých rozměrů.                                                                                                                                          

Na modelech je spousta funkcí, tak jak na skutečných Tatrách. Všechny tyto předváděné kousky pocházejí z dílny bratrů Dojčarových z Brna.
Tato T 128 je věrná kopie skutečné T 128, která se letošního srazu zůčastnila jako stěhovací vůz ČSAD. Zde předvádí na pískovišti v areálu Retaso, že pohon 4x4 opravdu funguje.

 

 

MALÍŘSTVÍ - NATĚRAČSTVÍ, František Prosecký, Kostelní 251, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem

Tel.: 566 552 789, Mobil: 603 506 442, Mobil: 777 206 442, web: www.malirstvi.jihlavsko.com, e-mail: prosecky.tatra@worldonline.cz

Provozováno CMS / E-shop (c)2020 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies

XV.Memoriál Františka Proseckého sen. v roce 2020 bude 8.srpna opět na náměstí v Bystřici nad Pernštejnem s nepovinnou vyjížďkou do Svratky na Retro den.

 

Tak XIV. ročník Memoriálu máme za sebou.  XV. Memoriál Fr.Proseckého sen.bude 8.8.2020 a opět s nepovinou jízdou na svratecký Retro den.

Více informací o XIV. Memoriálu najdete zde : malirstvi.jihlavsko.com/36604/xiv-memorial-frant-proseckeho-sen-/       Děkujeme všem účastníkům za přistavení svých motorových miláčků a všem divákům, že se pouze koukali a nijak neškodili. Každý majitel historického vetránka si rád poslechne, že se Vám jeho kousek líbí, snad i vydrží nějakou to připomínku, že není něco v pořádku, ale určitě nebude rád, když mu jeho chloubu budete oplácávat, nebo dokonce dávat děti dovnitř. 

Již XIV. ročník Memoriálu Františka Proseckého sen. se v roce 2019 uskuteční opět v Bystřici nad Pernštejnem a to v sobotu 10. srpna 2019. Pro tento ročník máme příjemnou zprávu, a to, že ubytování se nám podařilo opět zajistit v VOŠ Bystřice www.szesby.cz/   a to i se zaparkování vozidel v jejich areálu. Díky tomuto bude i společný večer v nedalekém salónku dobové restaurace, tak jako v roce 2018             Zájemci o ubytování prosím o včasné přihlášení, nejlépe přímo u paní Hegerové - hegerová.olga@stesby.cz     Tento ročník uděláme vyjížďku, tak jako již dva předešlé ročníky do Svratky na jejich skvostný Retro den. Po roce 2017, kdy měl tento program velmi dobrý ohlas jsme se rozhodli v něm pokračovat a spolupráci se Svrateckými Valkýrami a hlavně panem Martinem Mudrochem udržet .                                                                                               Na bystřickém náměstí dopoledne samozřejmě vystoupí big - beatová skupina Kroky. Svoji účast přislíbil ing Tomáš Tomeček - Tatrovák s velkým nejen T, ale hlavně srdíčkem pro Tatru bijícím. Svoji účast doplní i Tatrou se správně, tedy vzduchem chlazeným dvanácti válcem, který rozezvučí bystřické náměstí a rád odpoví na Vaše otázky nejen ohledně své účasti na Africe Eco Race - původní Rallye Paříž - Dakar, kterou již třikrát vyhrál, třikráte byl druhý a dvakrát třetí.                                                                                                                                        Vzhledem k tomu, že od neděle 11.08., tedy po skončení programu bystřické Vavřinecké pouti začne na náměstí Start Film Fest, dal nám tým pana Čadíka k dispozici pojízdný kinematograf a tak již v pátek 09.08.2019 budeme mít na náměstí promítání filmu speciálně pro nás. Na jeho výběru se zatím domlouváme - uvítáme nějaké návrhy. V sobotu se promítání bude opakovat a zatím všichni oslovení souhlasí s promítnutím filmové legendy : V zajetí rychlosti - Anthony Hopkins v roli muže, který šel celý život za svým snem, být nejrychlejší a který si sám upravil starší motorku Indian.

Letáček i s mapkou kudy k nám do Depozit Muzea veterán TATRA klubu Bystřice nad Pernštejnem

OTEVŘENO : květen - září : pouze víkendy, so - ne 10.oo - 17.oo

červenec - srpen : každý den 10.oo - 17.oo

mimo tuto dobu je možná domluva na mob. tel.: 603 50 64 42, email : prosecky.tatra@worldonline.cz

XI.Memoriál Františka Proseckého sen. - 06.08.2016 - sraz historických vozidel a jejich přátel v Bystřici nad Pernštejnem

Letošní ročník nás vyjížďka zavede do Čechtína (Velké Meziřičí - Třebíč), kde je umístněná stálá výstava svatebních šatů až do dob hodně minulých. Salón paní Baxantové s.r.o., který má v těchto prostorách sídlo si pro účastníky nachystá jistě více z dobové přehlídky, jenž každoročně předvádí na Bystřickém náměstí.

Po příjezdu na Masarykovo náměstí v Bystřici nad Pernštejnem (od 7.30 do 10.oo), proběhne klasické vyfocení na diplom, registrace, kde přihlášení obrdží volné vstupenky do Depozit - Muzea, medaili (samozřejmě za první místo) a jednoduchý itinerář na vyjížďku do výše zniňovaného Muzea svatebních šatů.

Od 10.oo bude probíhat na hlavním podiu program, který opět rozproudí bystřická big bítová skupina Kroky a posléze představí závodní Tatru z maratónské DAKARSKÉ RALLYE Mr. Karel Loprais, několika násobný vítěz této nejnáročnější automobilové soutěže a společně s jejím nynějším majitelem a provozovatelem Muzea TATRA 111 v Dobříši panem Milanem Horkou pohovoří o letošní vzpomínkové jízdě do Dakaru na počest třicetileté účasti Tatry na těchto rallye.

Ve 13.oo začne probíhat start všech posádek s komentářem o zúčastněném veteránu, či posádce.

Těšíme se na Vás a samozřejmě na skvost, se kterým se nám přijedete pochlubit.

Přihlášky můžete již nyní zasílat na : prosecky.tatra@worldonline.cz a to do 31.07.2016. O ubytování pište, nebo volejte co nejdříve.

Ubytování bude v Dolní Rožínce, kde je možné zaparkovat i s obytňáky, eventuálně se stanem. Restaurace nám bude k dispozici, jak v pátek, tak v sobotu, kde si udělaláme i závěrečný "večírek". www.ubytovna-sedmicka.cz/

František Prosecký + kolektiv veterán TATRA klubu Bystřice nad Pernštejnem.

Do Nového roku přejeme vše nej a nej - samozřejmě jenom to dobré a ještě lepší :

 

TATRA 148 je opět na trhu. Cena u nás v Depozit Muzeu je 749,- (je možná i výměna za jiné starší hračky).

Nabízíme dvě barevné provedení, celo oranžová a červená s modrou.