František Prosecký - malířství - natěračství | veteran muzeumKostelní 251, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem, tel.: 566 552 789, e-mail: malirstvi@jihlavsko.com
Aktuality
Levné ubytování Vysoké Mýto, Penzion u Bakaláře
Úvod -> Starobrno a Rakouské náklaďáky

Na Den otevřených dveří pivovaru Starobrno jsme pozváni se třemi Tatrami.                                                                                                        Proč Tatry a Starobrno ?  Protože : NEJLEPŚÍ PIVO Z MORAVY SPOLEČNÉ S NEJLEPŠÍMI AUTY Z MORAVY (nejen z Moravy) je přece dobrá kombinace, né?                                                                                                                         

Polepení  Tatrovek, nástup hostesek a valíme do štatlu rozdávat letáky a zvát lidi na zítřejší glgačku.
   Jedna ze zastávek byla i před nákupním centrem  Avion.
Zatím co hostesky roznáší plakáty a zvou, řidiči leští a leští.                                                                                                                                 
   Další ze zastávek bylo Technické Muzeum Brno, kam pan Karl Prochazka dovedl kolonu historických náklaďáků ze sousedního Rakouska.
   A mezi rakouskými vozy vidíme i českou Tatru 111. Ta příjíždí ale ze Slovenska a řídí si ji i sám majitel - Peter Baliga, který nemůže se svými Tatrami nikde chybět.  
                                                                                                                         
 
   
   
   
   Vozidla dojela za doprovodu městské policie a fotografa pana Jana Martofa.                                                                                                                        
   Z Bystřického veterán Tatra klubu dorazila T 111 S1, která byla vyrobena v Kopřivnických dílnách krátce po válce k  reklamním účelům.
   Před budovou Technického Muzea Brno Mgr. Sylva Dyková s Karlem Prochazkou hodnotí kvalitu příjezduvších historických nákladních vozidel. 
Slovenská                                                                                                                          posádka Tatry 111(Peter+Vlado) právě probírá zakončení srazu vozidel TATRA  v Beskydech s řidiči Tatrovek 57b(Milan) a 603/II.(Ivan) dnes jezdících v barvách Starobrna.                          
Pohled na "malé" Tatry stojící v prostorách Technického Muzea.
   Ještě jeden pohled, a vyrážíme na další štaci  pro Starobrno.
   A jsme na místě. Tentokráte to je bývalé autobusové nádraží před hotelem Grand.
  Tatra 603/II. nádherná, že ?                                                                                                                                                
 Všechny Tatry jsou nádherné, a i Grand Hotel je nádhernej. Spojením těchto dvou veličin a správného sluníčka by mohl vzniknout hezký pohled.
   Ještě jedna zastávka u Mendlova náměstí a pojedeme před pivovar, kde to za chvíli vypukne. A co to vidím v pozadí, no tam nad střechou "béčka". Jdeme se podívat.
   A je to T 613, někde tady musí být někdo od Smekalů.

 Tatřičky i pivovar již čekají na návštěvníky Dne otevřených dveří.

                                                                                                                                       

T 57b z roku 1946 i s pozvánkou na tento Den otevřených dveří určitě naláká nejednoho příznivce dobrého moku z Moravy.
   Po celou dobu bude v "pohotovosti" přihlížet i T 613 SV RZP (speciální vůz rychlé záchranné pomoci) z roku 1992, jenž byla vyrobena pouze ve 23kusech. 
   A už to vypuklo, davy žíznivých a zvědavých - jak se vlastně tento blahodárný mok vyrábí, se hrnou do prostorů pivovaru Starobrno na Hlinkách. K tomu jim tu zahraje i mnoho hudebních skupin a zazpívá několik populárních zpěváků a zpěvaček.
 

MALÍŘSTVÍ - NATĚRAČSTVÍ, František Prosecký, Kostelní 251, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem

Tel.: 566 552 789, Mobil: 603 506 442, Mobil: 777 206 442, web: www.malirstvi.jihlavsko.com, e-mail: prosecky.tatra@worldonline.cz

Provozováno CMS / E-shop (c)2020 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies

XV.Memoriál Františka Proseckého sen. v roce 2020 bude 8.srpna opět na náměstí v Bystřici nad Pernštejnem s nepovinnou vyjížďkou do Svratky na Retro den.

 

Tak XIV. ročník Memoriálu máme za sebou.  XV. Memoriál Fr.Proseckého sen.bude 8.8.2020 a opět s nepovinou jízdou na svratecký Retro den.

Více informací o XIV. Memoriálu najdete zde : malirstvi.jihlavsko.com/36604/xiv-memorial-frant-proseckeho-sen-/       Děkujeme všem účastníkům za přistavení svých motorových miláčků a všem divákům, že se pouze koukali a nijak neškodili. Každý majitel historického vetránka si rád poslechne, že se Vám jeho kousek líbí, snad i vydrží nějakou to připomínku, že není něco v pořádku, ale určitě nebude rád, když mu jeho chloubu budete oplácávat, nebo dokonce dávat děti dovnitř. 

Již XIV. ročník Memoriálu Františka Proseckého sen. se v roce 2019 uskuteční opět v Bystřici nad Pernštejnem a to v sobotu 10. srpna 2019. Pro tento ročník máme příjemnou zprávu, a to, že ubytování se nám podařilo opět zajistit v VOŠ Bystřice www.szesby.cz/   a to i se zaparkování vozidel v jejich areálu. Díky tomuto bude i společný večer v nedalekém salónku dobové restaurace, tak jako v roce 2018             Zájemci o ubytování prosím o včasné přihlášení, nejlépe přímo u paní Hegerové - hegerová.olga@stesby.cz     Tento ročník uděláme vyjížďku, tak jako již dva předešlé ročníky do Svratky na jejich skvostný Retro den. Po roce 2017, kdy měl tento program velmi dobrý ohlas jsme se rozhodli v něm pokračovat a spolupráci se Svrateckými Valkýrami a hlavně panem Martinem Mudrochem udržet .                                                                                               Na bystřickém náměstí dopoledne samozřejmě vystoupí big - beatová skupina Kroky. Svoji účast přislíbil ing Tomáš Tomeček - Tatrovák s velkým nejen T, ale hlavně srdíčkem pro Tatru bijícím. Svoji účast doplní i Tatrou se správně, tedy vzduchem chlazeným dvanácti válcem, který rozezvučí bystřické náměstí a rád odpoví na Vaše otázky nejen ohledně své účasti na Africe Eco Race - původní Rallye Paříž - Dakar, kterou již třikrát vyhrál, třikráte byl druhý a dvakrát třetí.                                                                                                                                        Vzhledem k tomu, že od neděle 11.08., tedy po skončení programu bystřické Vavřinecké pouti začne na náměstí Start Film Fest, dal nám tým pana Čadíka k dispozici pojízdný kinematograf a tak již v pátek 09.08.2019 budeme mít na náměstí promítání filmu speciálně pro nás. Na jeho výběru se zatím domlouváme - uvítáme nějaké návrhy. V sobotu se promítání bude opakovat a zatím všichni oslovení souhlasí s promítnutím filmové legendy : V zajetí rychlosti - Anthony Hopkins v roli muže, který šel celý život za svým snem, být nejrychlejší a který si sám upravil starší motorku Indian.

Letáček i s mapkou kudy k nám do Depozit Muzea veterán TATRA klubu Bystřice nad Pernštejnem

OTEVŘENO : květen - září : pouze víkendy, so - ne 10.oo - 17.oo

červenec - srpen : každý den 10.oo - 17.oo

mimo tuto dobu je možná domluva na mob. tel.: 603 50 64 42, email : prosecky.tatra@worldonline.cz

XI.Memoriál Františka Proseckého sen. - 06.08.2016 - sraz historických vozidel a jejich přátel v Bystřici nad Pernštejnem

Letošní ročník nás vyjížďka zavede do Čechtína (Velké Meziřičí - Třebíč), kde je umístněná stálá výstava svatebních šatů až do dob hodně minulých. Salón paní Baxantové s.r.o., který má v těchto prostorách sídlo si pro účastníky nachystá jistě více z dobové přehlídky, jenž každoročně předvádí na Bystřickém náměstí.

Po příjezdu na Masarykovo náměstí v Bystřici nad Pernštejnem (od 7.30 do 10.oo), proběhne klasické vyfocení na diplom, registrace, kde přihlášení obrdží volné vstupenky do Depozit - Muzea, medaili (samozřejmě za první místo) a jednoduchý itinerář na vyjížďku do výše zniňovaného Muzea svatebních šatů.

Od 10.oo bude probíhat na hlavním podiu program, který opět rozproudí bystřická big bítová skupina Kroky a posléze představí závodní Tatru z maratónské DAKARSKÉ RALLYE Mr. Karel Loprais, několika násobný vítěz této nejnáročnější automobilové soutěže a společně s jejím nynějším majitelem a provozovatelem Muzea TATRA 111 v Dobříši panem Milanem Horkou pohovoří o letošní vzpomínkové jízdě do Dakaru na počest třicetileté účasti Tatry na těchto rallye.

Ve 13.oo začne probíhat start všech posádek s komentářem o zúčastněném veteránu, či posádce.

Těšíme se na Vás a samozřejmě na skvost, se kterým se nám přijedete pochlubit.

Přihlášky můžete již nyní zasílat na : prosecky.tatra@worldonline.cz a to do 31.07.2016. O ubytování pište, nebo volejte co nejdříve.

Ubytování bude v Dolní Rožínce, kde je možné zaparkovat i s obytňáky, eventuálně se stanem. Restaurace nám bude k dispozici, jak v pátek, tak v sobotu, kde si udělaláme i závěrečný "večírek". www.ubytovna-sedmicka.cz/

František Prosecký + kolektiv veterán TATRA klubu Bystřice nad Pernštejnem.

Do Nového roku přejeme vše nej a nej - samozřejmě jenom to dobré a ještě lepší :

 

TATRA 148 je opět na trhu. Cena u nás v Depozit Muzeu je 749,- (je možná i výměna za jiné starší hračky).

Nabízíme dvě barevné provedení, celo oranžová a červená s modrou.