František Prosecký - malířství - natěračství | veteran muzeumKostelní 251, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem, tel.: 566 552 789, e-mail: malirstvi@jihlavsko.com
Aktuality
Levné ubytování Vysoké Mýto, Penzion u Bakaláře
Úvod -> PF, pozvánky a fotky z akcí -> XIII.Memoriál Fr.Proseckého sen. 11.08.2018

 

Je neděle večer 12.08.2018, vlastně pondělí ráno 01.oohod a já se dostávám k počítači a můžu zveřejnit odkaz na první foto album z XIII. Memoriálu Fr.Proseckého sen.

Letos tu máme i fotky z pátečního otvírání "mezipatra", kde jsme umístnili "pár" motorek a něco modýlků a starší přenosové techniky.

Objevují se zde i fotky za sobotní svatby, která proběhla jako taková "malá vsuvka" v průběhu Memoriálu. Nevěsta Vladimíra Prosecká a ženich Milan Mahel - přejeme jim, ať život běží jako stará Tatřička - hezky pomalu, ale spolehlivě !!!

Je to výstižné album od kamaráda Karla : offroadbuf.rajce.idnes.cz/13._Memorial_Frantiska_Proseckeho_2018-08-11/

od kamarádky a taky děvcete od registrace Jany z Brna : frantisektatra.rajce.idnes.cz/XIII._Memorial_F_Proseckeho_sen.%2C_foto_Jana/

 a už klasicky od klubobého tatrováka Fandy : francmotorkar.rajce.idnes.cz/XIII.Memorial_Frantiska_Proseckeho_sen._2018/

odkaz na foto do diplomů : frantisektatra.rajce.idnes.cz/diplomove_foto_Memorial_Fr.Proseckeho_sen.2018/

fotografie od stálé účastnice Evy : frantisektatra.rajce.idnes.cz/memorial_Fr.Proseckeho_sen._2018_od_Evy/

fotky od účastníků a chovatelů našich jezevčíků : jezevcicirs.rajce.idnes.cz/sraz_veteranu_Bystrice_2018/

a stálý dodavatel fotek Luboš : lubos-hornicek.rajce.idnes.cz/Memorial_Frantiska_Proseckeho_11._8._2018/

taky pár fotek od mě : frantisektatra.rajce.idnes.cz/Memorial_Fr.Proseckeho_sen._2018_ja/

a taky jedno video z pohledu těch, co s námi byli, ale my je neviděli : www.youtube.com/watch

foto od Karla : frantisektatra.rajce.idnes.cz/XIII_Memorial_Fr.Proseckeho_sen.2018,_otvirani_mezipatra_a_svatebni_foto_Karel_Skalnik#

bystřická fotografka Pavla : frantisektatra.rajce.idnes.cz/XIII._Memorial_Fr_Proseckeho_sen.2018_a_svatba_-_foto_Pavla_Benesova

kolega veteránista Hartvík : tydyt.rajce.idnes.cz/XIII._rocnik_Memorialu_Frantiska_Proseckeho_sen./

a očekávané fotky od již stálého účastníka a fotografa : photos.google.com/share/AF1QipPk5QPEcQ1ASYhgwTX_PEneY0rY2Ntx6NKtKN3Xgk1HMKBQkFB0YEaCcqj99i_Xfw

Pohled z bystřické kamery na Staré radnici :

Letošní již 13tý ročník vychází na sobotu 11.08.2018. Vy, kteří máte zájem přijet již v pátek a nebo se zdržet do neděle, kdy bude na bystřickém náměstí probíhat Vavřinecká pouť nahlašte se zavčas, nebo si zarezervujte ubytování přímo u paní Hegerová Olga - 737 860 959. Zde si můžete vybrat jaké ubytování požadujete : www.szesby.cz/  Konečně máme ubytování přímo v Bystřici n.P. s možností schování aut ve dvoře školy, kde bude ubytování a která je vzdálená od náměstí a restaurace cca 333m.

Pro ty, jenž přijedou již v pátek tu mám pozvání na decentní oficiální otevření mezipatra v Depozit Muzeu, kde je nově vystaveno cca 20motocyklů, modýlky motocyklů a pár kousků starší hudební techniky. Přestřihnutí pásky provede sám starosta Bystřice, pan Karel Pačíska.

Na večerní posezení je pak objednána restarace přímo na náměstí, kde je možnost i večeře.

K přihlášení vozidel stačí jako každý rok : posádka - jméno, či jména, jenž mají býti uvedená na diplomu, typ vozidla a rok výroby. Samozřejmě, když uvedete spojení na Vás, budeme rádi a máte větší šanci býti zavčas o všem informováni (ideální je Váš e-mail).

Trasa letošní vyjíždky bude stejná jako loni - pojede se tedy do Svratky na Retro den, kde bude vystoupení hudební skupiny z druhé poloviny minulého století, retro modní přehlídka, odpolední čaj s diskotékou, snad i opět možnost svezení historickými autobusy.

Další informace přidáme později.

Letošní rok registrace opravdu jen do 10.oo hod.  Po 10té hodině již začíná program !!!

Při registraci obdržíte Tatra tašku s medailí za první místo, obtisk s logem vTk BnP, propagační materiál, volnou vstupenku do Depozit Muzea a plakátkem Memoriálu a možná ještě další. Vozidla Tatra a starší r.v. 1959 neplatí žádný poplatek. "Neznačkové" automobily a ostatní vozidla mladší roku 1959 platí 100,-Kč za mladost (tedy zaplatí to jejich majitelé).

Tak včera potvrzeno : k vystavené replice Tatry 138 - Expedice Labarene, která vyjela před padesáti lety do Lambaréne přijede udělat přednášku a její cestě a důvodu expedice sám řidič a mechanik této Tatry pan MUDr.Jiří Plaček.

tady máme k nahlédnutí prpozice na letošní ročník :

:

a na tento program se můžete těšit ve Svratce :

 

přihlašovací lístek dostanete při vjezdu na náměstí, ale kdyby jste si ho chtěli vyplnit předem, tak tady je :

 

MALÍŘSTVÍ - NATĚRAČSTVÍ, František Prosecký, Kostelní 251, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem

Tel.: 566 552 789, Mobil: 603 506 442, Mobil: 777 206 442, web: www.malirstvi.jihlavsko.com, e-mail: prosecky.tatra@worldonline.cz

Provozováno CMS / E-shop (c)2020 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies

XV.Memoriál Františka Proseckého sen. v roce 2020 bude 8.srpna opět na náměstí v Bystřici nad Pernštejnem s nepovinnou vyjížďkou do Svratky na Retro den.

 

Tak XIV. ročník Memoriálu máme za sebou.  XV. Memoriál Fr.Proseckého sen.bude 8.8.2020 a opět s nepovinou jízdou na svratecký Retro den.

Více informací o XIV. Memoriálu najdete zde : malirstvi.jihlavsko.com/36604/xiv-memorial-frant-proseckeho-sen-/       Děkujeme všem účastníkům za přistavení svých motorových miláčků a všem divákům, že se pouze koukali a nijak neškodili. Každý majitel historického vetránka si rád poslechne, že se Vám jeho kousek líbí, snad i vydrží nějakou to připomínku, že není něco v pořádku, ale určitě nebude rád, když mu jeho chloubu budete oplácávat, nebo dokonce dávat děti dovnitř. 

Již XIV. ročník Memoriálu Františka Proseckého sen. se v roce 2019 uskuteční opět v Bystřici nad Pernštejnem a to v sobotu 10. srpna 2019. Pro tento ročník máme příjemnou zprávu, a to, že ubytování se nám podařilo opět zajistit v VOŠ Bystřice www.szesby.cz/   a to i se zaparkování vozidel v jejich areálu. Díky tomuto bude i společný večer v nedalekém salónku dobové restaurace, tak jako v roce 2018             Zájemci o ubytování prosím o včasné přihlášení, nejlépe přímo u paní Hegerové - hegerová.olga@stesby.cz     Tento ročník uděláme vyjížďku, tak jako již dva předešlé ročníky do Svratky na jejich skvostný Retro den. Po roce 2017, kdy měl tento program velmi dobrý ohlas jsme se rozhodli v něm pokračovat a spolupráci se Svrateckými Valkýrami a hlavně panem Martinem Mudrochem udržet .                                                                                               Na bystřickém náměstí dopoledne samozřejmě vystoupí big - beatová skupina Kroky. Svoji účast přislíbil ing Tomáš Tomeček - Tatrovák s velkým nejen T, ale hlavně srdíčkem pro Tatru bijícím. Svoji účast doplní i Tatrou se správně, tedy vzduchem chlazeným dvanácti válcem, který rozezvučí bystřické náměstí a rád odpoví na Vaše otázky nejen ohledně své účasti na Africe Eco Race - původní Rallye Paříž - Dakar, kterou již třikrát vyhrál, třikráte byl druhý a dvakrát třetí.                                                                                                                                        Vzhledem k tomu, že od neděle 11.08., tedy po skončení programu bystřické Vavřinecké pouti začne na náměstí Start Film Fest, dal nám tým pana Čadíka k dispozici pojízdný kinematograf a tak již v pátek 09.08.2019 budeme mít na náměstí promítání filmu speciálně pro nás. Na jeho výběru se zatím domlouváme - uvítáme nějaké návrhy. V sobotu se promítání bude opakovat a zatím všichni oslovení souhlasí s promítnutím filmové legendy : V zajetí rychlosti - Anthony Hopkins v roli muže, který šel celý život za svým snem, být nejrychlejší a který si sám upravil starší motorku Indian.

Letáček i s mapkou kudy k nám do Depozit Muzea veterán TATRA klubu Bystřice nad Pernštejnem

OTEVŘENO : květen - září : pouze víkendy, so - ne 10.oo - 17.oo

červenec - srpen : každý den 10.oo - 17.oo

mimo tuto dobu je možná domluva na mob. tel.: 603 50 64 42, email : prosecky.tatra@worldonline.cz

XI.Memoriál Františka Proseckého sen. - 06.08.2016 - sraz historických vozidel a jejich přátel v Bystřici nad Pernštejnem

Letošní ročník nás vyjížďka zavede do Čechtína (Velké Meziřičí - Třebíč), kde je umístněná stálá výstava svatebních šatů až do dob hodně minulých. Salón paní Baxantové s.r.o., který má v těchto prostorách sídlo si pro účastníky nachystá jistě více z dobové přehlídky, jenž každoročně předvádí na Bystřickém náměstí.

Po příjezdu na Masarykovo náměstí v Bystřici nad Pernštejnem (od 7.30 do 10.oo), proběhne klasické vyfocení na diplom, registrace, kde přihlášení obrdží volné vstupenky do Depozit - Muzea, medaili (samozřejmě za první místo) a jednoduchý itinerář na vyjížďku do výše zniňovaného Muzea svatebních šatů.

Od 10.oo bude probíhat na hlavním podiu program, který opět rozproudí bystřická big bítová skupina Kroky a posléze představí závodní Tatru z maratónské DAKARSKÉ RALLYE Mr. Karel Loprais, několika násobný vítěz této nejnáročnější automobilové soutěže a společně s jejím nynějším majitelem a provozovatelem Muzea TATRA 111 v Dobříši panem Milanem Horkou pohovoří o letošní vzpomínkové jízdě do Dakaru na počest třicetileté účasti Tatry na těchto rallye.

Ve 13.oo začne probíhat start všech posádek s komentářem o zúčastněném veteránu, či posádce.

Těšíme se na Vás a samozřejmě na skvost, se kterým se nám přijedete pochlubit.

Přihlášky můžete již nyní zasílat na : prosecky.tatra@worldonline.cz a to do 31.07.2016. O ubytování pište, nebo volejte co nejdříve.

Ubytování bude v Dolní Rožínce, kde je možné zaparkovat i s obytňáky, eventuálně se stanem. Restaurace nám bude k dispozici, jak v pátek, tak v sobotu, kde si udělaláme i závěrečný "večírek". www.ubytovna-sedmicka.cz/

František Prosecký + kolektiv veterán TATRA klubu Bystřice nad Pernštejnem.

Do Nového roku přejeme vše nej a nej - samozřejmě jenom to dobré a ještě lepší :

 

TATRA 148 je opět na trhu. Cena u nás v Depozit Muzeu je 749,- (je možná i výměna za jiné starší hračky).

Nabízíme dvě barevné provedení, celo oranžová a červená s modrou.