František Prosecký - malířství - natěračství | veteran muzeumKostelní 251, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem, tel.: 566 552 789, e-mail: malirstvi@jihlavsko.com
Aktuality
Levné ubytování Vysoké Mýto, Penzion u Bakaláře
Úvod -> Vysočina a Memoriál F.P.

Aktuality 2006

 vysoč.T54

XIII. ročník srazu historicých vozidel "Vysočina" spojený s 

I.ročníkem memoriálu Františka Proseckého sen. 26.5. - 28.5. 2006 : 

Příjezd soutěžících ze základny Vysočina na Třech Studních na Bystřické náměstí, kde proběhla soutěž elegance - seznámení diváků s projíždějícimi stroji učastníků.

   
 vysočina praga  Praga Picollo, Škoda Tudor a další a další se řadí na náměstí, kde konečně neprší.    
   Pořadatelská "Aerovica" s Pavlem, lépe řečeno s Britem za volantem.    
   Fanda na stroji Manet (v jednom válci běhají dva písty) při premiérové jízdě tohoto, chvíli před startem dokončeného stroje.    
   Ural, sovětský BMW.    
   Další Praga, a zase Picollo, pak Talbot a opět Praga.    
   A tu máme zástupce Tatrovek, T 75 - čtyřdvéřová limuzínka, v pozadí trochu novější,  zato ale sportovnější.    
   A naši bratři ze Slovenska přijeli s krásným Citroenem typu 11.    
   Další Tatřička, tentokráte Hadimrška v původním stavu. A v pozadí se nám blýská šestiválcová Škoda.    
 vysoč.octavie  Octavie - nádhera sama - naprosto původní vůz, včetně laku, čalounění a všeho dalšího.    
 tulis  Ze Žďárského klubu přijel i pan Tulis na Triumphu.    
 dostál  Další z mnoha Žďárských "sportovců". Pavel Dostál tentokráte na Terrotu, jenž měl na tomto srazu premiéru.    
 boris  Nestor všech ročníků Vysočiny - Boris Krepl na své Jawě 500 OHC se právě dozvěděl z úst starosty Bystřice n.P. pana Karla Pačísky, že je vítězem I. ročníku memoriálu Fr.Proseckého sen. v kategorii motocyklů.    
Aero - dle RČ pravděpodobně Agent 007, ale ve skutečnosti pan Šilhan z  Brna.    
V brněnské Zetce přijela skoro celá rodina Hemzalova.      
Pavlík Urstů se svojí Progou Picollo již netrpělivě šlape po plynu, aby mohl vyrazit do druhé etapy, a tím i do cíle celého tohoto klání, do Táborové základny Vysočina na Třech Studních.     
 A, to vypadá na menšího bráchu Agenta 007. Skutečnost ovšem říká : Aero 500 - zvaný Cililink - dle svého nezaměnitelného zvuku při startování.    
Josef Prosecký (za volantem) přebírá cenu za 1.místo pro svoji nádhernou původní Picollku.    
fiat S Fiatem 600 projíždí startovní rampou jeden z bystřických Bartošů.    
Na Pérácích přijeli na Vysočinu další bratři ze Slovenska, tentokráte ze Stupavy.    
Poslední seriově vyráběný kabriolet z řady Škodovek - Felicie.    

Foto z jednání se starosty Bystřice nad Pernštejnem - p.Karel Pačíska(uprostřed) a Nového Města na Moravě - p.Josef Sokolíček(vpravo).

 

   
Ještě jedna fotografie z jednání se starosty. Vlevo, obličejem k nám je zástupce Praga Veterán Klubu Brno, pan Pavel Trávníček a pod fotografií TATRY 57b s mladými Proseckými sedí paní Vlaďka Prosecká.    
Plakát s Ateliéru Karla Kupky vytiskla tiskárna 7, Ivoška Indry z Dolních Kounic.      
Pan baron von Cit, někdy slyšící na jméno Beník, opět našel něco měkčího, než je dvorek u svých páníčků a tak se předvádí, že norovat se dá nejen v peřinách.    
 

MALÍŘSTVÍ - NATĚRAČSTVÍ, František Prosecký, Kostelní 251, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem

Tel.: 566 552 789, Mobil: 603 506 442, Mobil: 777 206 442, web: www.malirstvi.jihlavsko.com, e-mail: prosecky.tatra@worldonline.cz

Provozováno CMS / E-shop (c)2020 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies

XV.Memoriál Františka Proseckého sen. v roce 2020 bude 8.srpna opět na náměstí v Bystřici nad Pernštejnem s nepovinnou vyjížďkou do Svratky na Retro den.

 

Tak XIV. ročník Memoriálu máme za sebou.  XV. Memoriál Fr.Proseckého sen.bude 8.8.2020 a opět s nepovinou jízdou na svratecký Retro den.

Více informací o XIV. Memoriálu najdete zde : malirstvi.jihlavsko.com/36604/xiv-memorial-frant-proseckeho-sen-/       Děkujeme všem účastníkům za přistavení svých motorových miláčků a všem divákům, že se pouze koukali a nijak neškodili. Každý majitel historického vetránka si rád poslechne, že se Vám jeho kousek líbí, snad i vydrží nějakou to připomínku, že není něco v pořádku, ale určitě nebude rád, když mu jeho chloubu budete oplácávat, nebo dokonce dávat děti dovnitř. 

Již XIV. ročník Memoriálu Františka Proseckého sen. se v roce 2019 uskuteční opět v Bystřici nad Pernštejnem a to v sobotu 10. srpna 2019. Pro tento ročník máme příjemnou zprávu, a to, že ubytování se nám podařilo opět zajistit v VOŠ Bystřice www.szesby.cz/   a to i se zaparkování vozidel v jejich areálu. Díky tomuto bude i společný večer v nedalekém salónku dobové restaurace, tak jako v roce 2018             Zájemci o ubytování prosím o včasné přihlášení, nejlépe přímo u paní Hegerové - hegerová.olga@stesby.cz     Tento ročník uděláme vyjížďku, tak jako již dva předešlé ročníky do Svratky na jejich skvostný Retro den. Po roce 2017, kdy měl tento program velmi dobrý ohlas jsme se rozhodli v něm pokračovat a spolupráci se Svrateckými Valkýrami a hlavně panem Martinem Mudrochem udržet .                                                                                               Na bystřickém náměstí dopoledne samozřejmě vystoupí big - beatová skupina Kroky. Svoji účast přislíbil ing Tomáš Tomeček - Tatrovák s velkým nejen T, ale hlavně srdíčkem pro Tatru bijícím. Svoji účast doplní i Tatrou se správně, tedy vzduchem chlazeným dvanácti válcem, který rozezvučí bystřické náměstí a rád odpoví na Vaše otázky nejen ohledně své účasti na Africe Eco Race - původní Rallye Paříž - Dakar, kterou již třikrát vyhrál, třikráte byl druhý a dvakrát třetí.                                                                                                                                        Vzhledem k tomu, že od neděle 11.08., tedy po skončení programu bystřické Vavřinecké pouti začne na náměstí Start Film Fest, dal nám tým pana Čadíka k dispozici pojízdný kinematograf a tak již v pátek 09.08.2019 budeme mít na náměstí promítání filmu speciálně pro nás. Na jeho výběru se zatím domlouváme - uvítáme nějaké návrhy. V sobotu se promítání bude opakovat a zatím všichni oslovení souhlasí s promítnutím filmové legendy : V zajetí rychlosti - Anthony Hopkins v roli muže, který šel celý život za svým snem, být nejrychlejší a který si sám upravil starší motorku Indian.

Letáček i s mapkou kudy k nám do Depozit Muzea veterán TATRA klubu Bystřice nad Pernštejnem

OTEVŘENO : květen - září : pouze víkendy, so - ne 10.oo - 17.oo

červenec - srpen : každý den 10.oo - 17.oo

mimo tuto dobu je možná domluva na mob. tel.: 603 50 64 42, email : prosecky.tatra@worldonline.cz

XI.Memoriál Františka Proseckého sen. - 06.08.2016 - sraz historických vozidel a jejich přátel v Bystřici nad Pernštejnem

Letošní ročník nás vyjížďka zavede do Čechtína (Velké Meziřičí - Třebíč), kde je umístněná stálá výstava svatebních šatů až do dob hodně minulých. Salón paní Baxantové s.r.o., který má v těchto prostorách sídlo si pro účastníky nachystá jistě více z dobové přehlídky, jenž každoročně předvádí na Bystřickém náměstí.

Po příjezdu na Masarykovo náměstí v Bystřici nad Pernštejnem (od 7.30 do 10.oo), proběhne klasické vyfocení na diplom, registrace, kde přihlášení obrdží volné vstupenky do Depozit - Muzea, medaili (samozřejmě za první místo) a jednoduchý itinerář na vyjížďku do výše zniňovaného Muzea svatebních šatů.

Od 10.oo bude probíhat na hlavním podiu program, který opět rozproudí bystřická big bítová skupina Kroky a posléze představí závodní Tatru z maratónské DAKARSKÉ RALLYE Mr. Karel Loprais, několika násobný vítěz této nejnáročnější automobilové soutěže a společně s jejím nynějším majitelem a provozovatelem Muzea TATRA 111 v Dobříši panem Milanem Horkou pohovoří o letošní vzpomínkové jízdě do Dakaru na počest třicetileté účasti Tatry na těchto rallye.

Ve 13.oo začne probíhat start všech posádek s komentářem o zúčastněném veteránu, či posádce.

Těšíme se na Vás a samozřejmě na skvost, se kterým se nám přijedete pochlubit.

Přihlášky můžete již nyní zasílat na : prosecky.tatra@worldonline.cz a to do 31.07.2016. O ubytování pište, nebo volejte co nejdříve.

Ubytování bude v Dolní Rožínce, kde je možné zaparkovat i s obytňáky, eventuálně se stanem. Restaurace nám bude k dispozici, jak v pátek, tak v sobotu, kde si udělaláme i závěrečný "večírek". www.ubytovna-sedmicka.cz/

František Prosecký + kolektiv veterán TATRA klubu Bystřice nad Pernštejnem.

Do Nového roku přejeme vše nej a nej - samozřejmě jenom to dobré a ještě lepší :

 

TATRA 148 je opět na trhu. Cena u nás v Depozit Muzeu je 749,- (je možná i výměna za jiné starší hračky).

Nabízíme dvě barevné provedení, celo oranžová a červená s modrou.