František Prosecký - malířství - natěračství | veteran muzeumKostelní 251, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem, tel.: 566 552 789, e-mail: malirstvi@jihlavsko.com
Aktuality
Levné ubytování Vysoké Mýto, Penzion u Bakaláře

PF 2011 od F.P. s rodinou a celým veterán Tatra klubem Bystřice nad Pernštejnem, nejen všem účastníkům této vyjížďky

31.12.2010 parkoviště u Penny Marketu v Bystřici nad Pernštejnem se začíná "plnit" majiteli a příznivci historických vozidel, tentokrát s vozidly určenými do zimního provozu :

Na jejich kapotách a v útrobách zavazadlových prostor se objevují zásoby určitě více než jen pro samotnou posádku. I kafe a čaj (zatím ještě bez rumu) tu je v termoskách o obsahu skoro 10litrů.

 Značky zúčastněných vozidel jsou různé, a i země původu rozličné. Sovětská Niva,  ruské moto K 750, německý plavák KdF, český prototyp Holby, výrobní číslo 0001.

Avia Trend, ČZ a Jawa Pérák, modernější Ford a Nisan. Další ruský Gazík.

 Z dalších tu vidíme Suzuki, Trabant,  Aro. Zelená Avie a  úplně vpravo Toyota Rav 4x4.

 Kolem 11té hodiny malá rozprava a odjezd v koloně směr Písečská zmole.

 V Písečský zmoli si projedeme jednu mezičku a opatrně, aby jsme nepoškodili nově vyspravenou trať, ji opouštíme směr Velké Janovice, Malý Lísek, Míchov, Věcov, přes Polsko, Hamr, kolem Líšenského Dvora do Sněžného, kde  najíždíme na normální silnici a vyrážíme do Svratky na výstavu.

Pár fotek z trati, kterou zvládli i motorkáři, kterým bylo rozhodně tepleji než některým v autech, kde nebylo toliko pohybu.

Cestou krom všude přítomného sněhu potkáváme i studánku a krmelec.

O "zábavu" bylo cestou postaráno, ale vždy to dobře dopadlo a během chvíle se pokračovalo dále.

A tady už máme pár pohledů na výstavu, kvůli které jsme se vypravili do Svratky :

 Tuto nádhernou výstavu : VÁNOCE V BĚHU MINULÉHO STOLETÍ má na svědomí pan Martin Mudroch (místostarosta Svratky), kterého náš objektiv zastihl v rozhovoru s Karlem Kupkou, vydavatelem veteránského časopisu Motor Journal.

 Pár fotek techniky před místní hasičárnou, která sousedí s budovou Svrateckého Muzea ve které stojí nádherná Pragy RN.

 Zlatým hřebem výjížďky byl oběd v místní nenápadné restauraci, kde vaří přímo famózně a za svělé ceny. Jen velmi těžko se nám po tak kvalitním a vydatném jídle zvedalo a vracelo zpět do reality normálního života, i když jsme věděli, že nás čeká oslava posledního dne roku 2010.

Po seštelování spojky na nejstarším vozidle vyjížďky, odjíždíme zpět domů.

 A ještě poslední foto nad večerní Lhotou, přesněji nad Lhotským Křípem (700m n.m) a už opravdu domů.

A tak po celé poslední akci roku 2010, ještě jednou za nás všechny :

České motocyklové noviny číslo 1, z 6.1.2011 :

 

MALÍŘSTVÍ - NATĚRAČSTVÍ, František Prosecký, Kostelní 251, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem

Tel.: 566 552 789, Mobil: 603 506 442, Mobil: 777 206 442, web: www.malirstvi.jihlavsko.com, e-mail: prosecky.tatra@worldonline.cz

Provozováno CMS / E-shop (c)2020 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies

XV.Memoriál Františka Proseckého sen. v roce 2020 bude 8.srpna opět na náměstí v Bystřici nad Pernštejnem s nepovinnou vyjížďkou do Svratky na Retro den.

 

Tak XIV. ročník Memoriálu máme za sebou.  XV. Memoriál Fr.Proseckého sen.bude 8.8.2020 a opět s nepovinou jízdou na svratecký Retro den.

Více informací o XIV. Memoriálu najdete zde : malirstvi.jihlavsko.com/36604/xiv-memorial-frant-proseckeho-sen-/       Děkujeme všem účastníkům za přistavení svých motorových miláčků a všem divákům, že se pouze koukali a nijak neškodili. Každý majitel historického vetránka si rád poslechne, že se Vám jeho kousek líbí, snad i vydrží nějakou to připomínku, že není něco v pořádku, ale určitě nebude rád, když mu jeho chloubu budete oplácávat, nebo dokonce dávat děti dovnitř. 

Již XIV. ročník Memoriálu Františka Proseckého sen. se v roce 2019 uskuteční opět v Bystřici nad Pernštejnem a to v sobotu 10. srpna 2019. Pro tento ročník máme příjemnou zprávu, a to, že ubytování se nám podařilo opět zajistit v VOŠ Bystřice www.szesby.cz/   a to i se zaparkování vozidel v jejich areálu. Díky tomuto bude i společný večer v nedalekém salónku dobové restaurace, tak jako v roce 2018             Zájemci o ubytování prosím o včasné přihlášení, nejlépe přímo u paní Hegerové - hegerová.olga@stesby.cz     Tento ročník uděláme vyjížďku, tak jako již dva předešlé ročníky do Svratky na jejich skvostný Retro den. Po roce 2017, kdy měl tento program velmi dobrý ohlas jsme se rozhodli v něm pokračovat a spolupráci se Svrateckými Valkýrami a hlavně panem Martinem Mudrochem udržet .                                                                                               Na bystřickém náměstí dopoledne samozřejmě vystoupí big - beatová skupina Kroky. Svoji účast přislíbil ing Tomáš Tomeček - Tatrovák s velkým nejen T, ale hlavně srdíčkem pro Tatru bijícím. Svoji účast doplní i Tatrou se správně, tedy vzduchem chlazeným dvanácti válcem, který rozezvučí bystřické náměstí a rád odpoví na Vaše otázky nejen ohledně své účasti na Africe Eco Race - původní Rallye Paříž - Dakar, kterou již třikrát vyhrál, třikráte byl druhý a dvakrát třetí.                                                                                                                                        Vzhledem k tomu, že od neděle 11.08., tedy po skončení programu bystřické Vavřinecké pouti začne na náměstí Start Film Fest, dal nám tým pana Čadíka k dispozici pojízdný kinematograf a tak již v pátek 09.08.2019 budeme mít na náměstí promítání filmu speciálně pro nás. Na jeho výběru se zatím domlouváme - uvítáme nějaké návrhy. V sobotu se promítání bude opakovat a zatím všichni oslovení souhlasí s promítnutím filmové legendy : V zajetí rychlosti - Anthony Hopkins v roli muže, který šel celý život za svým snem, být nejrychlejší a který si sám upravil starší motorku Indian.

Letáček i s mapkou kudy k nám do Depozit Muzea veterán TATRA klubu Bystřice nad Pernštejnem

OTEVŘENO : květen - září : pouze víkendy, so - ne 10.oo - 17.oo

červenec - srpen : každý den 10.oo - 17.oo

mimo tuto dobu je možná domluva na mob. tel.: 603 50 64 42, email : prosecky.tatra@worldonline.cz

XI.Memoriál Františka Proseckého sen. - 06.08.2016 - sraz historických vozidel a jejich přátel v Bystřici nad Pernštejnem

Letošní ročník nás vyjížďka zavede do Čechtína (Velké Meziřičí - Třebíč), kde je umístněná stálá výstava svatebních šatů až do dob hodně minulých. Salón paní Baxantové s.r.o., který má v těchto prostorách sídlo si pro účastníky nachystá jistě více z dobové přehlídky, jenž každoročně předvádí na Bystřickém náměstí.

Po příjezdu na Masarykovo náměstí v Bystřici nad Pernštejnem (od 7.30 do 10.oo), proběhne klasické vyfocení na diplom, registrace, kde přihlášení obrdží volné vstupenky do Depozit - Muzea, medaili (samozřejmě za první místo) a jednoduchý itinerář na vyjížďku do výše zniňovaného Muzea svatebních šatů.

Od 10.oo bude probíhat na hlavním podiu program, který opět rozproudí bystřická big bítová skupina Kroky a posléze představí závodní Tatru z maratónské DAKARSKÉ RALLYE Mr. Karel Loprais, několika násobný vítěz této nejnáročnější automobilové soutěže a společně s jejím nynějším majitelem a provozovatelem Muzea TATRA 111 v Dobříši panem Milanem Horkou pohovoří o letošní vzpomínkové jízdě do Dakaru na počest třicetileté účasti Tatry na těchto rallye.

Ve 13.oo začne probíhat start všech posádek s komentářem o zúčastněném veteránu, či posádce.

Těšíme se na Vás a samozřejmě na skvost, se kterým se nám přijedete pochlubit.

Přihlášky můžete již nyní zasílat na : prosecky.tatra@worldonline.cz a to do 31.07.2016. O ubytování pište, nebo volejte co nejdříve.

Ubytování bude v Dolní Rožínce, kde je možné zaparkovat i s obytňáky, eventuálně se stanem. Restaurace nám bude k dispozici, jak v pátek, tak v sobotu, kde si udělaláme i závěrečný "večírek". www.ubytovna-sedmicka.cz/

František Prosecký + kolektiv veterán TATRA klubu Bystřice nad Pernštejnem.

Do Nového roku přejeme vše nej a nej - samozřejmě jenom to dobré a ještě lepší :

 

TATRA 148 je opět na trhu. Cena u nás v Depozit Muzeu je 749,- (je možná i výměna za jiné starší hračky).

Nabízíme dvě barevné provedení, celo oranžová a červená s modrou.