František Prosecký - malířství - natěračství | veteran muzeumKostelní 251, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem, tel.: 566 552 789, e-mail: malirstvi@jihlavsko.com
Aktuality
Levné ubytování Vysoké Mýto, Penzion u Bakaláře

Ahoj, tak letos nám březnický klub  nachystal na zimní vyjížďku překvapení a to už  místem srazu :  zámek Rosice.

        Zde jsme už ráno ( tedy cca 9.oo) při našem příjezdu našli plný zámecký dvůr nejenom starých, vojenských a terénních aut, ale především motorových pil všech kubatur a stáří.

        Po zahájení a upozornění na náročnost trati jsme vyrazili za traktorem v koloně směr Brno. Za Velkou cenou sjíždíme do lesa a po pár kilometrech poprvé dáváme přední náhon (nejet tedy v koloně, nejdříve bych to vyzkoušel i bez něj) před jedním kopečkem. Cestou se toto opakuje ještě asi dvakrát.

        Při zastávkách nám je ukazováno, jak se kácí stromy, jak se stahují, přibližují, nakládají a odváží. Zajímavé, s technikou která byla při ukázkách v hlavní roli je tato práce jiná, než jsme zvyklí my - samovýrobci palivového dřeva. Krátce po poledni se vracíme na nádvoří a tu začínají ukázky vystavených pil. Zklamáni vyjížďkou (lesní  pracovníci tu projeli i felicií - pravda - měla řetězy), dáváme si teplou polívku, koukáme chvíli na práci s pilami (tato část se opravdu povedla, to se jen tak neuvidí), omlouváme se za předčasný odjezd, usedáme do Avie a rychle vyrážíme za našimi "suzukářemi" do Lískovce na opravdovou zimní projížďku. Pravda, po sjezdu ze silnice se mi nezdá, že je zima. Hned Avii utápím v bahně. To jsem zvědavej kdo mě uvěří, že takto zablátit auto jde i v lednu a na Vysočině !!!

A s tímto jsme vyrazily : Avie, Avie a Holba

 

a taky samozřejmě ještě 2x Suzuki :

A tito za to můžou nejvíce :

Jenom malá ukázka pil s motory s klasických strojů Stadion :

věř nebo nevěř : Vysočina - Lískovec - leden 2013

 

 

odkazy na fotky :

zavlada.rajce.idnes.cz/rosice_a_liskovec_2013/

fechtl.rajce.idnes.cz/ofroud_rosice_liskovec/

 další foto a odkazy na : www.vvcbreznik.estranky.cz/clanky/akce/lesni-stezka.html

 

 

 

MALÍŘSTVÍ - NATĚRAČSTVÍ, František Prosecký, Kostelní 251, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem

Tel.: 566 552 789, Mobil: 603 506 442, Mobil: 777 206 442, web: www.malirstvi.jihlavsko.com, e-mail: prosecky.tatra@worldonline.cz

Provozováno CMS / E-shop (c)2018 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies

Již XIII. ročník Memoriálu Františka Proseckého sen. se v roce 2018 uskuteční opět v Bystřici nad Pernštejnem a to v sobotu 11. srpna. Pro tento ročník máme příjemnou novinku, a to, že ubytování se nám podařilo zajistit v VOŠ Bystřice www.szesby.cz/ a to i se zaparkování vozidel v jejich areálu. Díky tomuto bude i společný večer v nedalekém salónku dobové restaurace.

Zájemci o ubytování prosím o včasné přihlášení, nejlépe přímo na paní Hegerovou - hegerová.olga@stesby.cz

Tento ročník uděláme vyjížďku, tak jako ročník předešlý do Svratky na jejich skvostný Retro den. Po roce 2017, kdy měl tento program velmi dobrý ohlas jsme se rozhodli v něm pokračovat a spolupráci se Svrateckými Valkýrami a hlavně panem Martinem Mudrochem udržet .

Na bystřickém náměstí samozřejmě vystoupí big - beatová skupina Kroky a další část programu zatím neprozradím, neb ještě není jistý. V každém případě pro Vás nějaké překvapení nachystáme.

Fotky a odkazy z XII.ročníku najdete zde : malirstvi.jihlavsko.com/34099/xii-memorial-fr-proseckeho-sen-2017/

Letáček i s mapkou kudy k nám do Depozit Muzea veterán TATRA klubu Bystřice nad Pernštejnem

OTEVŘENO : květen - září : pouze víkendy, so - ne 10.oo - 17.oo

červenec - srpen : každý den 10.oo - 17.oo

mimo tuto dobu je možná domluva na mob. tel.: 603 50 64 42, email : prosecky.tatra@worldonline.cz

XI.Memoriál Františka Proseckého sen. - 06.08.2016 - sraz historických vozidel a jejich přátel v Bystřici nad Pernštejnem

Letošní ročník nás vyjížďka zavede do Čechtína (Velké Meziřičí - Třebíč), kde je umístněná stálá výstava svatebních šatů až do dob hodně minulých. Salón paní Baxantové s.r.o., který má v těchto prostorách sídlo si pro účastníky nachystá jistě více z dobové přehlídky, jenž každoročně předvádí na Bystřickém náměstí.

Po příjezdu na Masarykovo náměstí v Bystřici nad Pernštejnem (od 7.30 do 10.oo), proběhne klasické vyfocení na diplom, registrace, kde přihlášení obrdží volné vstupenky do Depozit - Muzea, medaili (samozřejmě za první místo) a jednoduchý itinerář na vyjížďku do výše zniňovaného Muzea svatebních šatů.

Od 10.oo bude probíhat na hlavním podiu program, který opět rozproudí bystřická big bítová skupina Kroky a posléze představí závodní Tatru z maratónské DAKARSKÉ RALLYE Mr. Karel Loprais, několika násobný vítěz této nejnáročnější automobilové soutěže a společně s jejím nynějším majitelem a provozovatelem Muzea TATRA 111 v Dobříši panem Milanem Horkou pohovoří o letošní vzpomínkové jízdě do Dakaru na počest třicetileté účasti Tatry na těchto rallye.

Ve 13.oo začne probíhat start všech posádek s komentářem o zúčastněném veteránu, či posádce.

Těšíme se na Vás a samozřejmě na skvost, se kterým se nám přijedete pochlubit.

Přihlášky můžete již nyní zasílat na : prosecky.tatra@worldonline.cz a to do 31.07.2016. O ubytování pište, nebo volejte co nejdříve.

Ubytování bude v Dolní Rožínce, kde je možné zaparkovat i s obytňáky, eventuálně se stanem. Restaurace nám bude k dispozici, jak v pátek, tak v sobotu, kde si udělaláme i závěrečný "večírek". www.ubytovna-sedmicka.cz/

František Prosecký + kolektiv veterán TATRA klubu Bystřice nad Pernštejnem.

Do Nového roku přejeme vše nej a nej - samozřejmě jenom to dobré a ještě lepší :

 

TATRA 148 je opět na trhu. Cena u nás v Depozit Muzeu je 749,- (je možná i výměna za jiné starší hračky).

Nabízíme dvě barevné provedení, celo oranžová a červená s modrou.