František Prosecký - malířství - natěračství | veteran muzeumKostelní 251, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem, tel.: 566 552 789, e-mail: malirstvi@jihlavsko.com
Aktuality
Levné ubytování Vysoké Mýto, Penzion u Bakaláře
Úvod -> 8.Classic Car Weekend

Plakátek, pozvánka, iformační leták.

.........................................................................................................

VW Transportér řady 2, po pěti letech opět na silnici, a hned slouží jako zábrana vjezdu nezvaných vozidel.
 Pár fotek z výstavy hraček a dobových:   reálií,  která  CCW  v   Bystřici n.P. doprovází :...........
   Na začátek seznámení s policejní patrolou na CCW zúčastněné, a't už jako pořadatelé, nebo účastníci.
   Maminka a babička Matěje Františka Proseckého a pan starosta Bystřice n.P. ing. Karel Pačiska asi vysvětluji nejmladšímu jezdci CCW, jak se to vlastně najíždí na rampu.

 

"Prásátko" čili skůtr ČéZeta 175 ccm při průjezdu po rampě...............................................................................................................
   Tatry.603/II. při nájezdu na start.
 Start !!! Letovický Karel Válek se svojí nablýskanou Škodovkou již "valí" na trať.
   -Třebíčský klub, větev angličáků -
   -------T 600, zvaný Tatraplán -------
   VW Brouk a Milan Bumba - sehraná dvojka, která je vždy okrasou srazů.
   Další exopnát se správně chlazeným motorem, tedy vzduchem. Tentokráte z USA produkce - Chevrolet Corvair a Lubomír Slavíček, bez kterého by nám asi težko fungovala brněnská Motortechna.
   Ukázkový stav veterána a jeho posádky. Octavie v naprosto původním stavu a v super stavu dobově oblečená posádka Petra a Jany z Brna.
   Porsche 356 b. Další se správně chazeným motorem. I Němec dokáže vyrobit správný motor, ale potřebuje k tomu kamarádstvi s panem Ledwinkou, že ano, pane Ferdinande?
   Matěj František Prosecký za volantem Fiatu 500. Je opravdu velmi mladý (9.měsíců), tak se nemůžeme divit, že značku auta netrefil přesně, vždyť Fiat přeci není Tatra. Alespoň sáhnul po typu se vzduchem chlazeným motorem, a to je na tento věk úspěch.

 

 

A vzducháčů není nikdy dost, tak tu máme VW Karmann Ghia, kterého nám předvedl Láďa Skoupý.

...........................................................................................................................

Renault Alpine - nestor automobilových závodů, stejně jako jeho majitel Bohumil Barchánek, který nás přijel pozvat na krásné setkání veteránů do Tišnova. V pozadí sice mladá, ale vzhledem k počtu vyrobených kusů (cca 58) velmi hledaná Tatra 700 (klasicky vzduchem chlazená).
   Nejstarší účastník CCW. Samozřejmě tím myslíme vozidlo AERO 662, nikoliv jeho posádku Pavla Šmerala a Zdenu Leitnerovou
   Mezi služebnímy motocykly vykukuje brněnská posádka z Technického Muzea Brno, a to kurátorka expozice historických vozidel Sylvie Dyková a Václav Zouhar ve Škodě 1201 - zvané Sedan.
   Speciální Simca v kombi provedení. Nádherný kousek byl dovezen z Holandska.
   Dlouho jsme tu neměli nic větrem chlazenýho, tak je tu, a je to Robur, pravděpodobně linka z Drážďan, Lipska, či jiného města z NDR. Ani laikům se nechtělo věřit, kolik že pasažérů tento stroj uveze, a, že je udrží rampa. Jen my z veterán Tatra klubu Bystřice jsme věděli, že to nemůže být problém. Problém jsme měli spíše s nízkými sportovními vozy.
   Zdeněk Drdla s četníkem Mártym hledají mouchy na Felicii. Jsou tam, je jich tam hodně, ale na masce a čelním skle. Tady je pánové nenajdete.
   Svépomocí vypiplaný obytný Žuk. Kvůli "drobné" kolizi se Škodou 1000, velký spor na stránkách http://www.cck-brno.com/. Dle mého je to kus historie šikovných českých ručiček z dob sedmdesátých let minulého století, a to na srazy určitě patři. A vyrovnání škod ? Nakonec se vše vyřešilo, né sice nejsnadnější cestou, ale ke spokojenosti obou stran, a tak doufejme, že se nám již takovéto "katastrofy" vyhnou. Já osobně Žuka chci vidět i příští rok.
   Příjezd skupiny "The Fireballs" v trochu starším vozidle, ale za to v Tatře. Ta by uvezla i 16ti členný orchestříček, a to je z roku 1929.
   Fireballs to rozbalili na korbě T 128 tak, až měli mnozí strach, že ji rozjedou.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MALÍŘSTVÍ - NATĚRAČSTVÍ, František Prosecký, Kostelní 251, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem

Tel.: 566 552 789, Mobil: 603 506 442, Mobil: 777 206 442, web: www.malirstvi.jihlavsko.com, e-mail: prosecky.tatra@worldonline.cz

Provozováno CMS / E-shop (c)2020 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies

XV.Memoriál Františka Proseckého sen. v roce 2020 bude 8.srpna opět na náměstí v Bystřici nad Pernštejnem s nepovinnou vyjížďkou do Svratky na Retro den.

 

Tak XIV. ročník Memoriálu máme za sebou.  XV. Memoriál Fr.Proseckého sen.bude 8.8.2020 a opět s nepovinou jízdou na svratecký Retro den.

Více informací o XIV. Memoriálu najdete zde : malirstvi.jihlavsko.com/36604/xiv-memorial-frant-proseckeho-sen-/       Děkujeme všem účastníkům za přistavení svých motorových miláčků a všem divákům, že se pouze koukali a nijak neškodili. Každý majitel historického vetránka si rád poslechne, že se Vám jeho kousek líbí, snad i vydrží nějakou to připomínku, že není něco v pořádku, ale určitě nebude rád, když mu jeho chloubu budete oplácávat, nebo dokonce dávat děti dovnitř. 

Již XIV. ročník Memoriálu Františka Proseckého sen. se v roce 2019 uskuteční opět v Bystřici nad Pernštejnem a to v sobotu 10. srpna 2019. Pro tento ročník máme příjemnou zprávu, a to, že ubytování se nám podařilo opět zajistit v VOŠ Bystřice www.szesby.cz/   a to i se zaparkování vozidel v jejich areálu. Díky tomuto bude i společný večer v nedalekém salónku dobové restaurace, tak jako v roce 2018             Zájemci o ubytování prosím o včasné přihlášení, nejlépe přímo u paní Hegerové - hegerová.olga@stesby.cz     Tento ročník uděláme vyjížďku, tak jako již dva předešlé ročníky do Svratky na jejich skvostný Retro den. Po roce 2017, kdy měl tento program velmi dobrý ohlas jsme se rozhodli v něm pokračovat a spolupráci se Svrateckými Valkýrami a hlavně panem Martinem Mudrochem udržet .                                                                                               Na bystřickém náměstí dopoledne samozřejmě vystoupí big - beatová skupina Kroky. Svoji účast přislíbil ing Tomáš Tomeček - Tatrovák s velkým nejen T, ale hlavně srdíčkem pro Tatru bijícím. Svoji účast doplní i Tatrou se správně, tedy vzduchem chlazeným dvanácti válcem, který rozezvučí bystřické náměstí a rád odpoví na Vaše otázky nejen ohledně své účasti na Africe Eco Race - původní Rallye Paříž - Dakar, kterou již třikrát vyhrál, třikráte byl druhý a dvakrát třetí.                                                                                                                                        Vzhledem k tomu, že od neděle 11.08., tedy po skončení programu bystřické Vavřinecké pouti začne na náměstí Start Film Fest, dal nám tým pana Čadíka k dispozici pojízdný kinematograf a tak již v pátek 09.08.2019 budeme mít na náměstí promítání filmu speciálně pro nás. Na jeho výběru se zatím domlouváme - uvítáme nějaké návrhy. V sobotu se promítání bude opakovat a zatím všichni oslovení souhlasí s promítnutím filmové legendy : V zajetí rychlosti - Anthony Hopkins v roli muže, který šel celý život za svým snem, být nejrychlejší a který si sám upravil starší motorku Indian.

Letáček i s mapkou kudy k nám do Depozit Muzea veterán TATRA klubu Bystřice nad Pernštejnem

OTEVŘENO : květen - září : pouze víkendy, so - ne 10.oo - 17.oo

červenec - srpen : každý den 10.oo - 17.oo

mimo tuto dobu je možná domluva na mob. tel.: 603 50 64 42, email : prosecky.tatra@worldonline.cz

XI.Memoriál Františka Proseckého sen. - 06.08.2016 - sraz historických vozidel a jejich přátel v Bystřici nad Pernštejnem

Letošní ročník nás vyjížďka zavede do Čechtína (Velké Meziřičí - Třebíč), kde je umístněná stálá výstava svatebních šatů až do dob hodně minulých. Salón paní Baxantové s.r.o., který má v těchto prostorách sídlo si pro účastníky nachystá jistě více z dobové přehlídky, jenž každoročně předvádí na Bystřickém náměstí.

Po příjezdu na Masarykovo náměstí v Bystřici nad Pernštejnem (od 7.30 do 10.oo), proběhne klasické vyfocení na diplom, registrace, kde přihlášení obrdží volné vstupenky do Depozit - Muzea, medaili (samozřejmě za první místo) a jednoduchý itinerář na vyjížďku do výše zniňovaného Muzea svatebních šatů.

Od 10.oo bude probíhat na hlavním podiu program, který opět rozproudí bystřická big bítová skupina Kroky a posléze představí závodní Tatru z maratónské DAKARSKÉ RALLYE Mr. Karel Loprais, několika násobný vítěz této nejnáročnější automobilové soutěže a společně s jejím nynějším majitelem a provozovatelem Muzea TATRA 111 v Dobříši panem Milanem Horkou pohovoří o letošní vzpomínkové jízdě do Dakaru na počest třicetileté účasti Tatry na těchto rallye.

Ve 13.oo začne probíhat start všech posádek s komentářem o zúčastněném veteránu, či posádce.

Těšíme se na Vás a samozřejmě na skvost, se kterým se nám přijedete pochlubit.

Přihlášky můžete již nyní zasílat na : prosecky.tatra@worldonline.cz a to do 31.07.2016. O ubytování pište, nebo volejte co nejdříve.

Ubytování bude v Dolní Rožínce, kde je možné zaparkovat i s obytňáky, eventuálně se stanem. Restaurace nám bude k dispozici, jak v pátek, tak v sobotu, kde si udělaláme i závěrečný "večírek". www.ubytovna-sedmicka.cz/

František Prosecký + kolektiv veterán TATRA klubu Bystřice nad Pernštejnem.

Do Nového roku přejeme vše nej a nej - samozřejmě jenom to dobré a ještě lepší :

 

TATRA 148 je opět na trhu. Cena u nás v Depozit Muzeu je 749,- (je možná i výměna za jiné starší hračky).

Nabízíme dvě barevné provedení, celo oranžová a červená s modrou.