František Prosecký - malířství - natěračství | veteran muzeumKostelní 251, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem, tel.: 566 552 789, e-mail: malirstvi@jihlavsko.com
Aktuality
Levné ubytování Vysoké Mýto, Penzion u Bakaláře
Úvod -> DEPOZIT - Muzeum veterán TATRA klub Bystřice nad Pernštejnem

Vítáme Vás na stránkách Depozit - Muzea veterán TATRA klubu Bystřice nad Pernštejnem.

Rok 2020 - díky omezení Korona viru otvíráme letos později, a  to 16.05.2020 - těšíme se na Vás.

Proč takový název ? - protože se jedná o prostory, kde jsou uskladněny vozy, jenž jezdí po srazech a výstavách historických vozidel. Jejich uskladnění je ovšem dělané ve stylu trochu více namačkaného muzea.

Doplněním "starýmy krámy" a autíčky všech možných velikostí se nám snad podařilo atmosféru starých dob trochu navodit.

To ovšem necháme na Vašem zhodnocení. Otevřeno máme o víkendech květen, červen a září. Červenec a srpen je otevřeno již každý den a to od 10.oo do 17.oo hod.

Mimo tuto dobu je možné se objednat a prohlídku si domluvit.

Vozidla, převážně Tatra jsou nepravidelně obmněňována, dle toho kam které vyjíždí na sraz, či ukázku.

K většině vozidel je znám jejich původ a jejich životopis, který vám rádi sdělíme.

Na rok 2017 jsme již museli zvednout cenu vstupného, ale stále ji držíme na ceně dětské, či důchodcovské, tedy 50,-Kč, proto prosím po nás nechtějte ještě slevu. Není problém domluvit se na hromadném vstupném, tedy když Vás bude velká hromada.

 

Od 1.7.2016 máme k dispozici i Turistické vizitky 12,-kč  a nové Turistické deníky 50,-Kč :

Pár fotografií z útrob tohoto Depozit - Muzea :

Natočili o nás - Toulavá kamera - od 17té minuty : www.ceskatelevize.cz/porady/1126666764-toulava-kamera/video/

DIP : doipo.cz/prvniho-kvetna-se-otevre-bystricke-muzeum-aut-tatra/  a ješte na YouTube : www.youtube.com/watch

 

Rok 2015:

    I tento rok otvíráme zase 1.5. a to od 10.oohod.

Připravili jsme pro Vás nějaké novinky, o nihž se ale rozepisovat nebudu, protože cena vstupného zůstává na 30,-korunách, a tak si je můžete přijít objevit sami. Těšíme se na Vás.

 

Rok 2014:

   Letos otvíráme od 1.5.od 10.oo.hod.

Zatím bude květen a červen otevřeno jenom o víkendech,

červenec a srpen samozřejmě každý den od 10.oo - 17.oo

Pokud potřebujete i mimo otvírací dobu,  je samozřejmě možné dohodnout na který koliv jiný termín.

Víkend 17 - 18. 05 bude k vidění i Tatra řady 57b s vyjmutým motorem a pootočeným k návštěvníkům.

             Proto, kdo máte potřebu, či chuť vidět více než jen samotné auta, neváhejte a přiďte.


 

 

rok 2013 :

16.00hod. 09.08.2013 : a už jsme otevřeli : srpen 2013 denně 10.oo - 18.oo  hod. nebo na objednání. Rok 2014 a dále teprve plánujeme. Červenec - srpen bude otevřeno určitě každý den.

a toto o nás napsali , či odvysílali :

www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/237578-bystricky-lihovar-se-promenil-v-historicky-vozovy-park-tatry/

 

Bystřický lihovar se proměnil v historický vozový park Tatry — Regiony — ČT24 — Česká televize

 

zdarsky.denik.cz/zpravy_region/bystricky-klub-vystavil-stare-tatrovky-i-hracky-20130809.html

 

www.zdarskevrchy.cz/turistika/tipy-na-vylet/6645-jste-milovniky-veteranu-pak-se-vydejte-do-bystrice-nad-pernstejnem 

 

www.lidovky.cz/v-bystrici-n-p-bude-otevrena-expozice-historickych-aut-tatra-p5z-/auto.aspx

 

www.tyden.cz/rubriky/relax/cestovani/historicke-vozy-tatra-a-spol-se-predstavi-verejnosti_278626.html

 

www.i-veteran.cz/novinky/bystick-klub-vystavil-star-tatrovky-i-hraky-790

 

foto Lukáš : fechtl.rajce.idnes.cz/Otvirani_muzea_memorial_fp._cast_1/#DSC_8369.jpg

 

foto Lukáš : fechtl.rajce.idnes.cz/memorial_fp._cast_2/

 

foto Fanda : francmotorkar.rajce.idnes.cz/Memorial_Frantiska_Proseckeho_-_Otevreni_musea_2013/

 

foto a výběr Martin : vodkamizi.rajce.idnes.cz/Otvirani_DEPOZITU_VTK_Bystrice_n._P_-_9.8.2013/

 

reportáž David : tatraportal.com/drracer/t130/20130819_Bystrice/index.html

 

 

 

2013 - TAK A JE TO TADY - 9.8.2013 v odpoledních hodinách otvíráme.

             Z důvodu termínu dokončení a poté možnosti čerpat krajskou dotaci otvíráme již letos v srpnu, i když "Muzeum" ještě nebude v takovém stavu, jak bych si představoval. Bohužel, peníze z kraje dostaneme až po otevření a dodání všech možných a skoro i nemožných papírů. Poté budeme zase moci pokračovat a dokončit vše, co pro Vás návštěvníky máme namyšlené.

Takže letos od 9.8. je Depozit veterán TATRA klubu Bystřice nad Pernštejnem otevřen i pro veřejnost a to v době od 10.oo - 18.oo denně púo celý srpen 2013 a nebo po domluvě kdykoliv.

 

veterán TATRA klub Bystřice nad Pernštejnem otevře vrata svého depozitu.
V pátek v 9.8.2013 v 16.00 hod. otevřou členové bystřického veteerán TATRA klubu své nové prostory na veterány, šlapací autíčka, hračky a tématické doplňky, včetně několika artefaktů po našem velikánovi Járovi Cimmranovi. Do konce srpna tak bude v Bystřici nad Pernštejnem, v budově bývalého lihovaru k vidění na tři desítky osobních, 5 nákladních veteránů, vojenský návěs i přívěs, více jak 20 šlapacích autíček a několik motocyklů. V otevřených prostorách bude k vidění i malý koutek Veřejné bezpečnosti, prostor se zásahovými vozy RZP, RTP a hačiské. Dobová dílna je součástí vstupních prostor kde budou ke koupi i drobné motoristické, či tatrovácké suvenýry. Najdou se tu i vitrýny s plaketami ze srazů a s Tatra tématikou.
Toto vše si tedy budete moci prohlédnout již v pátek, den před VIII. Memoriálem Františka Proseckého sen., srazem historických vozidel a šlapacích autíček na náměstí v Bystřici nad Pernštejnem. Účastníci srazu budou mít samozřejmě tyto dva dny vstup zdarma.
Na sraz je třeba dorazit do 10.00 k registraci, od 10.30 bude probíhat přehlídka modelů salónu paní Baxantové-Procházkové s dobovou hudbou. Bude čas na prohlídku Městského Muzea, či nákupu v pouťových stáncích, nebo navštívit 300m vzdálený výše zmiňovaný depozit, či již dříve otevřené Malé Muzeum Malých Motocyklů vzdálené ze spodního konce náměstí 50m. Samozřejmostí budou i stánky s občertsvením přímo na náměstí. Na startu, cca 12 - 14.00 obdrží každá posádka diplom s fotkou svého veteránka, medaili (samozřejmě za první místo) a drobné pozornosti od místních firem a města Bystřice nad Pernštejnem. Zelení orgáni - příslušníci bývalé VB budou střežit vjezdy na náměstí a nepřihlášená vozidla vpustí až po zaplacení 50,-korunové pokuty, na kterou vydají dobový bloček. Vozidla staršího data výroby jak rok 1959 budou opět zproštěna 100,-Kč vkladu. Tento vklad neplatí ani vozidla značka TATRA, kde rok výroby není rozhodující.
Letošní cíl vyjížďky, která není povinná, ale účastníci se tím připraví a prohlídku Muzea dýmek, občerstvení a vstupenky na rozhledeny v okolí města Proseče, které město Proseč nabízí účastníkům Memoriálu zdarma.
Pokud tedy máte víkend, nebo alespoň sobotu 10.8. volno, nezapomeňte se přihlásit na e-mail : prosecky.tatra@worldonline.cz, nebo na tel.: 566, 552789, mob.: 603 506442. Zájemci o bytování prosím o přihlášky do 25.7.2013, ostatní do 31.6. téhož roku.
za veterán Tatra klub
František

 

 2012 :  Za pomocí domovského města Bystřice nad Pernštejnem se nám podařilo získat dotaci z Fondu Vysočiny a také dotaci od samotnáho města Bystřice nad Pernštejnem. 

               Pravda, není v horentní výši, ale vybudování vstupu a úpravu dobové dílny se nám svépomocí snad podaří s těchto peněz na materiál zbudovat.

              

2011 :  V současné době chystáme nové výstavní prostory ve starém bystřickém lihovaru . Bohužel z nedostatku financí na úpravu bojujeme s myšlenkou zřídit Muzeum v nedaleké Rožné, kde se nám nabízí prostory, jenž nevyžadují finanční takové investice, ale bohužel zase né ve svých vlastních prostorách. Zatím jsou tedy naše exponáty přístupné jenom na objednání. Jakmile se nám podaří některé z prostor otevřít dáme včas vědět.

                      Děkujeme za pochopení.

                                                   František

 

 

MALÍŘSTVÍ - NATĚRAČSTVÍ, František Prosecký, Kostelní 251, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem

Tel.: 566 552 789, Mobil: 603 506 442, Mobil: 777 206 442, web: www.malirstvi.jihlavsko.com, e-mail: prosecky.tatra@worldonline.cz

Provozováno CMS / E-shop (c)2020 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies

XV.Memoriál Františka Proseckého sen. v roce 2020 bude 8.srpna opět na náměstí v Bystřici nad Pernštejnem s nepovinnou vyjížďkou do Svratky na Retro den.

 

Tak XIV. ročník Memoriálu máme za sebou.  XV. Memoriál Fr.Proseckého sen.bude 8.8.2020 a opět s nepovinou jízdou na svratecký Retro den.

Více informací o XIV. Memoriálu najdete zde : malirstvi.jihlavsko.com/36604/xiv-memorial-frant-proseckeho-sen-/       Děkujeme všem účastníkům za přistavení svých motorových miláčků a všem divákům, že se pouze koukali a nijak neškodili. Každý majitel historického vetránka si rád poslechne, že se Vám jeho kousek líbí, snad i vydrží nějakou to připomínku, že není něco v pořádku, ale určitě nebude rád, když mu jeho chloubu budete oplácávat, nebo dokonce dávat děti dovnitř. 

Již XIV. ročník Memoriálu Františka Proseckého sen. se v roce 2019 uskuteční opět v Bystřici nad Pernštejnem a to v sobotu 10. srpna 2019. Pro tento ročník máme příjemnou zprávu, a to, že ubytování se nám podařilo opět zajistit v VOŠ Bystřice www.szesby.cz/   a to i se zaparkování vozidel v jejich areálu. Díky tomuto bude i společný večer v nedalekém salónku dobové restaurace, tak jako v roce 2018             Zájemci o ubytování prosím o včasné přihlášení, nejlépe přímo u paní Hegerové - hegerová.olga@stesby.cz     Tento ročník uděláme vyjížďku, tak jako již dva předešlé ročníky do Svratky na jejich skvostný Retro den. Po roce 2017, kdy měl tento program velmi dobrý ohlas jsme se rozhodli v něm pokračovat a spolupráci se Svrateckými Valkýrami a hlavně panem Martinem Mudrochem udržet .                                                                                               Na bystřickém náměstí dopoledne samozřejmě vystoupí big - beatová skupina Kroky. Svoji účast přislíbil ing Tomáš Tomeček - Tatrovák s velkým nejen T, ale hlavně srdíčkem pro Tatru bijícím. Svoji účast doplní i Tatrou se správně, tedy vzduchem chlazeným dvanácti válcem, který rozezvučí bystřické náměstí a rád odpoví na Vaše otázky nejen ohledně své účasti na Africe Eco Race - původní Rallye Paříž - Dakar, kterou již třikrát vyhrál, třikráte byl druhý a dvakrát třetí.                                                                                                                                        Vzhledem k tomu, že od neděle 11.08., tedy po skončení programu bystřické Vavřinecké pouti začne na náměstí Start Film Fest, dal nám tým pana Čadíka k dispozici pojízdný kinematograf a tak již v pátek 09.08.2019 budeme mít na náměstí promítání filmu speciálně pro nás. Na jeho výběru se zatím domlouváme - uvítáme nějaké návrhy. V sobotu se promítání bude opakovat a zatím všichni oslovení souhlasí s promítnutím filmové legendy : V zajetí rychlosti - Anthony Hopkins v roli muže, který šel celý život za svým snem, být nejrychlejší a který si sám upravil starší motorku Indian.

Letáček i s mapkou kudy k nám do Depozit Muzea veterán TATRA klubu Bystřice nad Pernštejnem

OTEVŘENO : květen - září : pouze víkendy, so - ne 10.oo - 17.oo

červenec - srpen : každý den 10.oo - 17.oo

mimo tuto dobu je možná domluva na mob. tel.: 603 50 64 42, email : prosecky.tatra@worldonline.cz

XI.Memoriál Františka Proseckého sen. - 06.08.2016 - sraz historických vozidel a jejich přátel v Bystřici nad Pernštejnem

Letošní ročník nás vyjížďka zavede do Čechtína (Velké Meziřičí - Třebíč), kde je umístněná stálá výstava svatebních šatů až do dob hodně minulých. Salón paní Baxantové s.r.o., který má v těchto prostorách sídlo si pro účastníky nachystá jistě více z dobové přehlídky, jenž každoročně předvádí na Bystřickém náměstí.

Po příjezdu na Masarykovo náměstí v Bystřici nad Pernštejnem (od 7.30 do 10.oo), proběhne klasické vyfocení na diplom, registrace, kde přihlášení obrdží volné vstupenky do Depozit - Muzea, medaili (samozřejmě za první místo) a jednoduchý itinerář na vyjížďku do výše zniňovaného Muzea svatebních šatů.

Od 10.oo bude probíhat na hlavním podiu program, který opět rozproudí bystřická big bítová skupina Kroky a posléze představí závodní Tatru z maratónské DAKARSKÉ RALLYE Mr. Karel Loprais, několika násobný vítěz této nejnáročnější automobilové soutěže a společně s jejím nynějším majitelem a provozovatelem Muzea TATRA 111 v Dobříši panem Milanem Horkou pohovoří o letošní vzpomínkové jízdě do Dakaru na počest třicetileté účasti Tatry na těchto rallye.

Ve 13.oo začne probíhat start všech posádek s komentářem o zúčastněném veteránu, či posádce.

Těšíme se na Vás a samozřejmě na skvost, se kterým se nám přijedete pochlubit.

Přihlášky můžete již nyní zasílat na : prosecky.tatra@worldonline.cz a to do 31.07.2016. O ubytování pište, nebo volejte co nejdříve.

Ubytování bude v Dolní Rožínce, kde je možné zaparkovat i s obytňáky, eventuálně se stanem. Restaurace nám bude k dispozici, jak v pátek, tak v sobotu, kde si udělaláme i závěrečný "večírek". www.ubytovna-sedmicka.cz/

František Prosecký + kolektiv veterán TATRA klubu Bystřice nad Pernštejnem.

Do Nového roku přejeme vše nej a nej - samozřejmě jenom to dobré a ještě lepší :

 

TATRA 148 je opět na trhu. Cena u nás v Depozit Muzeu je 749,- (je možná i výměna za jiné starší hračky).

Nabízíme dvě barevné provedení, celo oranžová a červená s modrou.