František Prosecký - malířství - natěračství | veteran muzeumKostelní 251, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem, tel.: 566 552 789, e-mail: malirstvi@jihlavsko.com
Aktuality
Levné ubytování Vysoké Mýto, Penzion u Bakaláře
Úvod -> PF, pozvánky a fotky z akcí -> PF, pozvánky a akce 2015 -> X.Memoriál Fr.Proseckého sen. 2015

Tak a X.Memoriál Fr.Proseckého seniora  je za námi.  Až úmorné teplé počasí (naštěstí Pohledští hasiči :

  nám toto zpříjemňovali občasným zvlažením a následně točení klasické žluté limonády a dobrého piva), nezabránilo necelé třístovce zaregistrovaných posádek veteránů zúčastnit se výše zmiňovaného srazu.                                                                                                             

Než všichni vyrazily na projídku Vysočinou, poslechli si bystřickou big-beatovou skupinu KROKY, jenž už patří delší dobu do kategorie veteránů, neb letos slaví čtyřicáte výročí vzniku :                                                                                                                                       .

V přestávce se pak zaradovala více dámská část obecenstva, při přehlídce modního oblečení salónu paní Baxantové s.r.o. První modely z dob, kdy pan Ignác Šustala zakládá společnost na výrobu kočáru - 1850 :

Po 25km  dlouhé projížďce dorazili účastníci do nově otevřeného centra : www.centrumeden.cz/centrum-eden .

Po načerpání vědomostí z Farmy EDEN se bohužel už  jenom někteří účastníci vrátili na náměstí a vyslechli  koncert revivalových The Beatles v podání skupiny Brouci Band.

Tito, jak zpívá Karel Gott : "Ringo, George, Paul, John" nás nejdříve poctili svojí návštěvou v Depozit Muzeu, kde byli ochotní při zchlazování se klasickou třebíčskou Zonkou, nám  zapózovat na pár snímků :

      

Taky tu musíme dát nějakou fotku našeho hlavního kameramana :  je to ten v levo, s kamerou, nikoliv s kytarou. 

Pokračování za chvíli. Zatím odkazy na fotky :

Aleš Matějka :  montyjawa.rajce.idnes.cz/memorial_F.proseckeho_2015/

Luboš Horníček : lubos-hornicek.rajce.idnes.cz/X._Memorial_Frantiska_Proseckeho_8.8.2015/

František Dvořáček : francmotorkar.rajce.idnes.cz/X.Memorial_Frantiska_Proseckeho_sen._-_Bystrice_nad_Perstejnem_2015/

mix fotek ode mě, Vendy Slaného, a dalších účastníků a navštěvníků :  frantisektatra.rajce.idnes.cz/X.Memorial_Fr._Proseckeho_sen.,_sraz_veteranu_-_Bystrice_nad_Pernstejnem

frantisektatra.rajce.idnes.cz/X.Memorial_Fr._Proseckeho_sen.,_pokracovani_2_sraz_veteranu_-_Bystrice_nad_Pernstejnem

Motor Journal : www.i-veteran.cz/novinky/fotogalerie-z-x-memorilu-fr-proseckho-sen-1011

pravidelní účastníci z Ivančic : j-audi.rajce.idnes.cz/X._Memorial_Frantiska_Proseckeho_seniora_8.8.2015/

Lukáš po prvé :   fechtl.rajce.idnes.cz/10._memorial_FP._1_2/

Lukáš po druhé : fechtl.rajce.idnes.cz/10.Memorial_F.P._2_2/

klip z odpoledního vystoupení : www.youtube.com/watch

 Reportáž z malé želvičky (Renault 4, a ještě menší Tatry 130) : www.drracer.eu/t130/20150823_Bystrice/index.html

 

A nyní ještě informace, pro účastníky, kteří nám odjeli ze srazu dříve, a nebo měli tu smůlu, že na ně přišla řada až po sehnání náhradní tiskárny.

Nevyzvedlé diplomy za první místo, a tam jste skončili všichni, budou k odebrání tento víkend 15.08.2015 ve Svratce na Retrodnu : www.svratka.cz/                                    

 

 

MALÍŘSTVÍ - NATĚRAČSTVÍ, František Prosecký, Kostelní 251, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem

Tel.: 566 552 789, Mobil: 603 506 442, Mobil: 777 206 442, web: www.malirstvi.jihlavsko.com, e-mail: prosecky.tatra@worldonline.cz

Provozováno CMS / E-shop (c)2020 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies

XV.Memoriál Františka Proseckého sen. v roce 2020 bude 8.srpna opět na náměstí v Bystřici nad Pernštejnem s nepovinnou vyjížďkou do Svratky na Retro den.

 

Tak XIV. ročník Memoriálu máme za sebou.  XV. Memoriál Fr.Proseckého sen.bude 8.8.2020 a opět s nepovinou jízdou na svratecký Retro den.

Více informací o XIV. Memoriálu najdete zde : malirstvi.jihlavsko.com/36604/xiv-memorial-frant-proseckeho-sen-/       Děkujeme všem účastníkům za přistavení svých motorových miláčků a všem divákům, že se pouze koukali a nijak neškodili. Každý majitel historického vetránka si rád poslechne, že se Vám jeho kousek líbí, snad i vydrží nějakou to připomínku, že není něco v pořádku, ale určitě nebude rád, když mu jeho chloubu budete oplácávat, nebo dokonce dávat děti dovnitř. 

Již XIV. ročník Memoriálu Františka Proseckého sen. se v roce 2019 uskuteční opět v Bystřici nad Pernštejnem a to v sobotu 10. srpna 2019. Pro tento ročník máme příjemnou zprávu, a to, že ubytování se nám podařilo opět zajistit v VOŠ Bystřice www.szesby.cz/   a to i se zaparkování vozidel v jejich areálu. Díky tomuto bude i společný večer v nedalekém salónku dobové restaurace, tak jako v roce 2018             Zájemci o ubytování prosím o včasné přihlášení, nejlépe přímo u paní Hegerové - hegerová.olga@stesby.cz     Tento ročník uděláme vyjížďku, tak jako již dva předešlé ročníky do Svratky na jejich skvostný Retro den. Po roce 2017, kdy měl tento program velmi dobrý ohlas jsme se rozhodli v něm pokračovat a spolupráci se Svrateckými Valkýrami a hlavně panem Martinem Mudrochem udržet .                                                                                               Na bystřickém náměstí dopoledne samozřejmě vystoupí big - beatová skupina Kroky. Svoji účast přislíbil ing Tomáš Tomeček - Tatrovák s velkým nejen T, ale hlavně srdíčkem pro Tatru bijícím. Svoji účast doplní i Tatrou se správně, tedy vzduchem chlazeným dvanácti válcem, který rozezvučí bystřické náměstí a rád odpoví na Vaše otázky nejen ohledně své účasti na Africe Eco Race - původní Rallye Paříž - Dakar, kterou již třikrát vyhrál, třikráte byl druhý a dvakrát třetí.                                                                                                                                        Vzhledem k tomu, že od neděle 11.08., tedy po skončení programu bystřické Vavřinecké pouti začne na náměstí Start Film Fest, dal nám tým pana Čadíka k dispozici pojízdný kinematograf a tak již v pátek 09.08.2019 budeme mít na náměstí promítání filmu speciálně pro nás. Na jeho výběru se zatím domlouváme - uvítáme nějaké návrhy. V sobotu se promítání bude opakovat a zatím všichni oslovení souhlasí s promítnutím filmové legendy : V zajetí rychlosti - Anthony Hopkins v roli muže, který šel celý život za svým snem, být nejrychlejší a který si sám upravil starší motorku Indian.

Letáček i s mapkou kudy k nám do Depozit Muzea veterán TATRA klubu Bystřice nad Pernštejnem

OTEVŘENO : květen - září : pouze víkendy, so - ne 10.oo - 17.oo

červenec - srpen : každý den 10.oo - 17.oo

mimo tuto dobu je možná domluva na mob. tel.: 603 50 64 42, email : prosecky.tatra@worldonline.cz

XI.Memoriál Františka Proseckého sen. - 06.08.2016 - sraz historických vozidel a jejich přátel v Bystřici nad Pernštejnem

Letošní ročník nás vyjížďka zavede do Čechtína (Velké Meziřičí - Třebíč), kde je umístněná stálá výstava svatebních šatů až do dob hodně minulých. Salón paní Baxantové s.r.o., který má v těchto prostorách sídlo si pro účastníky nachystá jistě více z dobové přehlídky, jenž každoročně předvádí na Bystřickém náměstí.

Po příjezdu na Masarykovo náměstí v Bystřici nad Pernštejnem (od 7.30 do 10.oo), proběhne klasické vyfocení na diplom, registrace, kde přihlášení obrdží volné vstupenky do Depozit - Muzea, medaili (samozřejmě za první místo) a jednoduchý itinerář na vyjížďku do výše zniňovaného Muzea svatebních šatů.

Od 10.oo bude probíhat na hlavním podiu program, který opět rozproudí bystřická big bítová skupina Kroky a posléze představí závodní Tatru z maratónské DAKARSKÉ RALLYE Mr. Karel Loprais, několika násobný vítěz této nejnáročnější automobilové soutěže a společně s jejím nynějším majitelem a provozovatelem Muzea TATRA 111 v Dobříši panem Milanem Horkou pohovoří o letošní vzpomínkové jízdě do Dakaru na počest třicetileté účasti Tatry na těchto rallye.

Ve 13.oo začne probíhat start všech posádek s komentářem o zúčastněném veteránu, či posádce.

Těšíme se na Vás a samozřejmě na skvost, se kterým se nám přijedete pochlubit.

Přihlášky můžete již nyní zasílat na : prosecky.tatra@worldonline.cz a to do 31.07.2016. O ubytování pište, nebo volejte co nejdříve.

Ubytování bude v Dolní Rožínce, kde je možné zaparkovat i s obytňáky, eventuálně se stanem. Restaurace nám bude k dispozici, jak v pátek, tak v sobotu, kde si udělaláme i závěrečný "večírek". www.ubytovna-sedmicka.cz/

František Prosecký + kolektiv veterán TATRA klubu Bystřice nad Pernštejnem.

Do Nového roku přejeme vše nej a nej - samozřejmě jenom to dobré a ještě lepší :

 

TATRA 148 je opět na trhu. Cena u nás v Depozit Muzeu je 749,- (je možná i výměna za jiné starší hračky).

Nabízíme dvě barevné provedení, celo oranžová a červená s modrou.