František Prosecký - malířství - natěračství | veteran muzeumKostelní 251, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem, tel.: 566 552 789, e-mail: malirstvi@jihlavsko.com
Aktuality
Levné ubytování Vysoké Mýto, Penzion u Bakaláře

Sobotní poledne na náměstí v Bystřici n.P. - sice nesvítí, ale hlavně neprší : 

Účast vypadá na skoro 50automobilů a 20motocyklů

Než ale samotný sraz začne čekají nás ještě nějaké práce. Třeba stavba rampy a podia. Prohlídku, zda rampu pro najíždění vozidel stavíme dobře a pevně letos (ostatně jako každý rok), má Von Cit - aliaz Beník.

Stavebniny  Marko svým vozidlem s hydr.rukou posílají objednané palety. A může začít stavba rampy. 

Rampa postavena. Stavitelé se občerstvují a "profesor-stavební dozor" odpočívá. Vždyť to byla šichta !!!

Ještě zkouška nosnosti rampy.

Tak Vás, Milane s Radkou a koníkem Tatra 137/138, tak Vás jsme potřebovali již večer, aby jste udělali tu zkoušku nosnosti. 

Citroen 2CV v provedení "Užovka" (v roce 2006 obdržel tento exponát cenu organizátorů za nejobdivuhodnější výkon v závodu Czech Wrecks London - Praha), motor - dvouválec boxer  versus  Tatra 603 s motrem V 8 .

A začíná hodnocení : Praga Piccolo 1931 - 1.místo za původnost. Od starosty města Bystřice n.P., ing.Karla Pačísky a rodiných příslušníků Proseckých přebírají účastníci ceny za Memoriál Frant.Proseckého seniora.

Tatra 87 z roku 1947 ve stavu v jakém ještě před pár lety byla užívána v normálním provozu v Rakousku, odkud ji současný majitel p.Veleba z Velké Bíteše koupil a po nejnutnějších opravách provozuje už jako automobil na relaxaci a bývá ozdobou srazů historických vozidel.  Přes prázdniny je tento kousek k vidění ve veterán Tatra MUSEU BÍTOV. 

Tatra 57a Sport 1936 - opět první místo, přesně tak, jak na to majitelé Standa a Jindra  Balášovi jsou zvyklí. Aby taky né, vždyt ta nádherná tatřička si to zaslouží, což stvrzuje potleskem i sám pan starosta hostitelské Bystřice n.Pern.

Tatra 12 včetně manželů Maruškinových si odváží cenu za první místo ve vytrvalosti a houževnatosti s niž se všichni tři zůčastňuji mnoha srazů historických vozidel a s Františkem Proseckým seniorem bývali pravidelnými bojovníky o přeborníky republiky v soutěži veteránů.

Bedřich Nechvátal s Pragou Piccolo z roku 1926 - první místo za nejstarší vozidlo. V takovémto stroji to je pohoda jezdit, nedá se nikam pospíchat. Prostě pohoda - přesně taková jako má s současné chvíli kolega Viktor, pravou rukou se opírající o reklamu firmy POHODA  pana Jedličky, jenž obdaroval některé účastníky psacími potřebami.

 

Truhlářství Hemzal - nádherný valníček brněnské firmy Z nám představili Hemzalovi se své rodinné sbírky. Ten si také zasloužil medaili za první místo a to nejen ve své kategorii.

Další  kousek od brněnské Z. Opět Hemzalovi. Jejich rodina by musela být velmi početná, aby mohli přijet ze všemi kousky co již mají ve své sbírce. A to se tam najde i nějaká Tatra, přesto, že jsou největší sběratelé těchto "Zetek" .

A teď zase jedna Tatra, typ 57 zvaná Hadimrška. První místo za původnost, vždyť i větší část laku je původní a to je tatřička z roku 1935.

 

Tatra 700, rokem výroby 1997 to určitě veterán není, ale vzhledem k počtu vyrobených kusů (seriově 58 a pár kousků s náhradních dílů), vůz určitě sběratelský. 

Mimo soutěž přijel zavzpomínat na Fr. Proseckého sen. i pan Barchánek z Čebína se svojí T 87.

Jeden z pořadatelských vozů brněnského Praga klubu - A 150 s řídícím Pavlem Trávníčkem a navigátorem Davidem.

A tady máme další proudicový vůz z produkce Tatry. Tentokrát to je typ T 600, zvaný Tatraplán. Tady vidíme zvláštní  lištu na přední kapotě (znak a lišta každý zvláště), čímž byly vybavovány vozy ministerstva financí jak nám zdělil majitel vozu, dlouholetý kamarád Františka seniora.  

Za další první místo přebírá pan Dymáček, majitel nejenom této Škody - Tudor, ale i renovátorské firmy na historická vozidla, cenu s rukou pana starosty a to kvalitní sadu šroubováků, které věnovala firma Wera Werk - výrobce utahovacího nářadí z Bystřice nad Pernštejnem.

Walter - rok výroby 1930. Majitel František Gurský si rozhodně zaslouží  cenu za první místo a to nejen ve velikosti vozidla.

Fiat 600D - r.v.:1969. Na tomto sraze poměrně mladý veterán, ale o to co je mladší a menší, a to je líbivější. Posádka : Bartoš otec a syn z Bystřice nad Pernštejnem obdržela též cenu za první místo.

DALŠÍ FOTKY BUDOU PŘIDÁVÁNY. SLEDUJTE TYTO STRÁNKY I NADÁLE !

 

MALÍŘSTVÍ - NATĚRAČSTVÍ, František Prosecký, Kostelní 251, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem

Tel.: 566 552 789, Mobil: 603 506 442, Mobil: 777 206 442, web: www.malirstvi.jihlavsko.com, e-mail: prosecky.tatra@worldonline.cz

Provozováno CMS / E-shop (c)2020 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies

XV.Memoriál Františka Proseckého sen. v roce 2020 bude 8.srpna opět na náměstí v Bystřici nad Pernštejnem s nepovinnou vyjížďkou do Svratky na Retro den.

 

Tak XIV. ročník Memoriálu máme za sebou.  XV. Memoriál Fr.Proseckého sen.bude 8.8.2020 a opět s nepovinou jízdou na svratecký Retro den.

Více informací o XIV. Memoriálu najdete zde : malirstvi.jihlavsko.com/36604/xiv-memorial-frant-proseckeho-sen-/       Děkujeme všem účastníkům za přistavení svých motorových miláčků a všem divákům, že se pouze koukali a nijak neškodili. Každý majitel historického vetránka si rád poslechne, že se Vám jeho kousek líbí, snad i vydrží nějakou to připomínku, že není něco v pořádku, ale určitě nebude rád, když mu jeho chloubu budete oplácávat, nebo dokonce dávat děti dovnitř. 

Již XIV. ročník Memoriálu Františka Proseckého sen. se v roce 2019 uskuteční opět v Bystřici nad Pernštejnem a to v sobotu 10. srpna 2019. Pro tento ročník máme příjemnou zprávu, a to, že ubytování se nám podařilo opět zajistit v VOŠ Bystřice www.szesby.cz/   a to i se zaparkování vozidel v jejich areálu. Díky tomuto bude i společný večer v nedalekém salónku dobové restaurace, tak jako v roce 2018             Zájemci o ubytování prosím o včasné přihlášení, nejlépe přímo u paní Hegerové - hegerová.olga@stesby.cz     Tento ročník uděláme vyjížďku, tak jako již dva předešlé ročníky do Svratky na jejich skvostný Retro den. Po roce 2017, kdy měl tento program velmi dobrý ohlas jsme se rozhodli v něm pokračovat a spolupráci se Svrateckými Valkýrami a hlavně panem Martinem Mudrochem udržet .                                                                                               Na bystřickém náměstí dopoledne samozřejmě vystoupí big - beatová skupina Kroky. Svoji účast přislíbil ing Tomáš Tomeček - Tatrovák s velkým nejen T, ale hlavně srdíčkem pro Tatru bijícím. Svoji účast doplní i Tatrou se správně, tedy vzduchem chlazeným dvanácti válcem, který rozezvučí bystřické náměstí a rád odpoví na Vaše otázky nejen ohledně své účasti na Africe Eco Race - původní Rallye Paříž - Dakar, kterou již třikrát vyhrál, třikráte byl druhý a dvakrát třetí.                                                                                                                                        Vzhledem k tomu, že od neděle 11.08., tedy po skončení programu bystřické Vavřinecké pouti začne na náměstí Start Film Fest, dal nám tým pana Čadíka k dispozici pojízdný kinematograf a tak již v pátek 09.08.2019 budeme mít na náměstí promítání filmu speciálně pro nás. Na jeho výběru se zatím domlouváme - uvítáme nějaké návrhy. V sobotu se promítání bude opakovat a zatím všichni oslovení souhlasí s promítnutím filmové legendy : V zajetí rychlosti - Anthony Hopkins v roli muže, který šel celý život za svým snem, být nejrychlejší a který si sám upravil starší motorku Indian.

Letáček i s mapkou kudy k nám do Depozit Muzea veterán TATRA klubu Bystřice nad Pernštejnem

OTEVŘENO : květen - září : pouze víkendy, so - ne 10.oo - 17.oo

červenec - srpen : každý den 10.oo - 17.oo

mimo tuto dobu je možná domluva na mob. tel.: 603 50 64 42, email : prosecky.tatra@worldonline.cz

XI.Memoriál Františka Proseckého sen. - 06.08.2016 - sraz historických vozidel a jejich přátel v Bystřici nad Pernštejnem

Letošní ročník nás vyjížďka zavede do Čechtína (Velké Meziřičí - Třebíč), kde je umístněná stálá výstava svatebních šatů až do dob hodně minulých. Salón paní Baxantové s.r.o., který má v těchto prostorách sídlo si pro účastníky nachystá jistě více z dobové přehlídky, jenž každoročně předvádí na Bystřickém náměstí.

Po příjezdu na Masarykovo náměstí v Bystřici nad Pernštejnem (od 7.30 do 10.oo), proběhne klasické vyfocení na diplom, registrace, kde přihlášení obrdží volné vstupenky do Depozit - Muzea, medaili (samozřejmě za první místo) a jednoduchý itinerář na vyjížďku do výše zniňovaného Muzea svatebních šatů.

Od 10.oo bude probíhat na hlavním podiu program, který opět rozproudí bystřická big bítová skupina Kroky a posléze představí závodní Tatru z maratónské DAKARSKÉ RALLYE Mr. Karel Loprais, několika násobný vítěz této nejnáročnější automobilové soutěže a společně s jejím nynějším majitelem a provozovatelem Muzea TATRA 111 v Dobříši panem Milanem Horkou pohovoří o letošní vzpomínkové jízdě do Dakaru na počest třicetileté účasti Tatry na těchto rallye.

Ve 13.oo začne probíhat start všech posádek s komentářem o zúčastněném veteránu, či posádce.

Těšíme se na Vás a samozřejmě na skvost, se kterým se nám přijedete pochlubit.

Přihlášky můžete již nyní zasílat na : prosecky.tatra@worldonline.cz a to do 31.07.2016. O ubytování pište, nebo volejte co nejdříve.

Ubytování bude v Dolní Rožínce, kde je možné zaparkovat i s obytňáky, eventuálně se stanem. Restaurace nám bude k dispozici, jak v pátek, tak v sobotu, kde si udělaláme i závěrečný "večírek". www.ubytovna-sedmicka.cz/

František Prosecký + kolektiv veterán TATRA klubu Bystřice nad Pernštejnem.

Do Nového roku přejeme vše nej a nej - samozřejmě jenom to dobré a ještě lepší :

 

TATRA 148 je opět na trhu. Cena u nás v Depozit Muzeu je 749,- (je možná i výměna za jiné starší hračky).

Nabízíme dvě barevné provedení, celo oranžová a červená s modrou.