František Prosecký - malířství - natěračství | veteran muzeumKostelní 251, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem, tel.: 566 552 789, e-mail: malirstvi@jihlavsko.com
Aktuality
Levné ubytování Vysoké Mýto, Penzion u Bakaláře

Letošní již V.ročník Memoriálu Franiška Proseckého sen. bude netradičně až v srpnu, a to jako jednodenní akce 7.srpna 2010.

Předběžný program : dopoledne příjezd vozidel na zrekonstruované náměstí v Bystřici nad Pernštejnem,

                                       doprovodný program. Po obědě krátká jízda okolím Bystřice se zastávkou v loni otevřeném                                                veterán Muzeu v Dolní Rožínce. Jedná se i o návštěvě některé z atrakcí zábavního   ŠIKLAND centra.

Celá akce bude pro pro účastníky s historickými vozidly samozřejmě zdarma a každý přihlášený obdrží cenu za 1.místo.        

Přihlášky budou k dispozici na těchto stránkách, a na jarní Motortechně.

Postačí i telefonické ohlášení, nebo e-mailem na : prosecky.tatra@worldonline.cz s uvedením značky, typu vozidla a jmény posádky.

Součástí tohoto srazu bude i setkání majitelů a příznivců šlapacích autíček (samozřejmě i s nimi).

Máte-li doma nějaký takovýto "stroj", neváhejte, přiložte ho ke svému veteránku a přijedte se s ním pochlubit. Samozřejmě i s dítětem,  vnukem či vnučkou. Čím starší kousek přivezete, tím větší radost uděláte nejen nám, ale i ostatním, kteří se rádi podívají. Samozřejmě můžou být i současné šlapadla ve stylu retro.

 

                                                          Tak a máme to za sebou. Počasí "vyšlo". Všude kolem pršelo, ale na bystřickém náměstí před devátou přestalo a pak už jenom občas na chvíli zamžilo.

                                                         Ve čtvrtek jsme uzavřeli přihlášky a čísla : 90 automobilů a skoro 30 motocyklů nám naháněla strach, že se snad ani na nově zrekonstruované náměstí nevejdeme. Naštěstí jsme měli povolení využít všech parkovacích ploch. Počasí po celé republice, a vlastně i okolních státech ale udělalo své. Už v pátek navečer začalo chodit jedno odhlašování za druhým. V sobotu ráno jsme to viděli jako totální krach. Po rozhovoru s naším panem farářem déšť přestal, a začalo se  bystřické náměstí plnit veterány. Do jedenácté hodiny jich tu bylo skoro sto. Né všichni sice odjeli na jízdu, ale počet startujících : 64 automobilů a 18 mocyklů je víc jak dost.

K tomu ještě 18kusů šlapacích autíček. Na to, že to byl první pokus udělat sraz těchto vozítek, jsme spokojeni. Krom našich domácích, přijeli totiž další tři vystavovatelé.

                                                         Postupně začneme vkládat fotografie. Zatím jenom poděkujeme všem, co jste za námi přijeli a doufáme, že přijedete i příští rok. Poděkování patří i starostovi a místostarostovi města Bystřice nad Pernštejnem, kteří se za námyi nejen stavili podívat, ale pan starosta i odstartoval všechny posádky. Poděkovat samozřejmě musíme i generálnímu řediteli firmy ZDAR panu Latislavovi, který zapůjčil pět nákladních automobilů, a jeden hezší než druhý. Další a velké poděkování patří Radku Hřebíčkovi, který všechny tyto náklaďáky již od šesté hodiny ranní začal na náměstí po vlastní ose navážet a po skončení zase na podnik odvezl.  A nakonec ještě poděkujeme všem sponzorům akce.

                                                  za celý veterán TATRA klub Bytřice nad Pernštejnem

                                                                                                      František

 

 

 Nejdříve se tedy podíváme do depa pro ty nejmenší :

Od malých hned ty největší : 2x Tatra 111, Škoda (Barča) a Praga RN (Erena).    Zetor 50 + Ford AA

Přehlídka dobového oblečení u nejstaršího vozidla srazu Ford T 1917 a otevřené Tatry 57 sport 1932

Řada Tater 613, zleva : long, speciál, 2x typ 3, 1x typ 4 a T 700. Stříbrná a černá T 603 a Tatraplán :

Kolegové tatrováci - pan Adler a pan Nejezchleb dojeli se svými dvoubarenými Tatrami typů 75 a 57.

Manželé Balášovi dojeli se svým novým přírůstkem a tak i s T 87 p. Barchánka tu byly dvě "osmičky".

Foto vpravo snad ani není nutné popisovat (Mosvič, Škoda Octavia, Citroen 2CV, Octavie, 1000MB,...)

Á tady máme dva vozy bývalé, tedy již hodně bývalé vlády a složek STB : Škoda 1200 "sedan" a T 600 "tatraplan".

Foto francouských vozů : Renault 4CV - 1958 a Simca Aronde Elise - 1960

Na startu motocykly : kluci Růžičkovi z Bobrové na ČZ 150 C a Jawa 250 Pérák. Se sajdou : Praga 500 BD

Jawa 350 SV z roku 1935 a Zdenek Hudec z Dlouhého. Saxonettu z roku 1936 dovezl pan Kamenický

 

Se švédskou Jawou 250 (Libeňák) pan Sekanina ze Skalice a další služební Jawa 350 a "major" Buček z Brna.

Tatra 12 r.v. 1926 pana Drly z Bystřice n.P. a Tatra 57a r.v. 1938 z Poznatína i se štastným majitelem p.Ortem.

 

 2x Praga Picollo, jednou pod vedením Josefa Proseckého, podruhé táty a syna Klinských.

 Motorkář Karel Táborský přijel raději (počasí) touto Pragou Baby a pan hoteliér Kašík přijel se Škodou 633.

 Tatry 603. Stříbrná - každoroční účastníci - manželé Remešovi, černá - z Bratrušínského servisu p.Dostála.

 

 Ze Žďáru přijel sportovní BMW z roku 1977 a z Brna ještě sportovnější Renault Alpine :

Trochu historie i v oblečení z bystřického TATRA klubu a u přejímky vítají - Matěj František s "mamí a babí"

Tak takováto sešlost nevěštila nic dobrého v dobách kdy tyto uniformy fungovali. A na druhé fotce kytka ukazuje, že léto je už za námi, což taky není nejpříjemnější zpráva. že? Ale na druhou stranu - za chvíli budou vánoce !!!

 

 A něco z přehlídky Salónu paní Baxantové : dobové spodní prádlo. Chtěli by jste vidět víc? Měli jste přijet !!!

 Z návštěvy  westernového městečka Šiklův mlýn : 

 

Další fotky vložíme v nejbližší době, nebo se zatím  podívejte na fotky od kolegy Jirky :

http://cckbrno.rajce.idnes.cz/Memori_F.Prosecky_2010/

nebo přečtěte reportáž od účastníka Davida :

http://forum.rctrucktrial.cz/viewtopic.php?p=20955#p20955

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MALÍŘSTVÍ - NATĚRAČSTVÍ, František Prosecký, Kostelní 251, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem

Tel.: 566 552 789, Mobil: 603 506 442, Mobil: 777 206 442, web: www.malirstvi.jihlavsko.com, e-mail: prosecky.tatra@worldonline.cz

Provozováno CMS / E-shop (c)2020 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies

XV.Memoriál Františka Proseckého sen. v roce 2020 bude 8.srpna opět na náměstí v Bystřici nad Pernštejnem s nepovinnou vyjížďkou do Svratky na Retro den.

 

Tak XIV. ročník Memoriálu máme za sebou.  XV. Memoriál Fr.Proseckého sen.bude 8.8.2020 a opět s nepovinou jízdou na svratecký Retro den.

Více informací o XIV. Memoriálu najdete zde : malirstvi.jihlavsko.com/36604/xiv-memorial-frant-proseckeho-sen-/       Děkujeme všem účastníkům za přistavení svých motorových miláčků a všem divákům, že se pouze koukali a nijak neškodili. Každý majitel historického vetránka si rád poslechne, že se Vám jeho kousek líbí, snad i vydrží nějakou to připomínku, že není něco v pořádku, ale určitě nebude rád, když mu jeho chloubu budete oplácávat, nebo dokonce dávat děti dovnitř. 

Již XIV. ročník Memoriálu Františka Proseckého sen. se v roce 2019 uskuteční opět v Bystřici nad Pernštejnem a to v sobotu 10. srpna 2019. Pro tento ročník máme příjemnou zprávu, a to, že ubytování se nám podařilo opět zajistit v VOŠ Bystřice www.szesby.cz/   a to i se zaparkování vozidel v jejich areálu. Díky tomuto bude i společný večer v nedalekém salónku dobové restaurace, tak jako v roce 2018             Zájemci o ubytování prosím o včasné přihlášení, nejlépe přímo u paní Hegerové - hegerová.olga@stesby.cz     Tento ročník uděláme vyjížďku, tak jako již dva předešlé ročníky do Svratky na jejich skvostný Retro den. Po roce 2017, kdy měl tento program velmi dobrý ohlas jsme se rozhodli v něm pokračovat a spolupráci se Svrateckými Valkýrami a hlavně panem Martinem Mudrochem udržet .                                                                                               Na bystřickém náměstí dopoledne samozřejmě vystoupí big - beatová skupina Kroky. Svoji účast přislíbil ing Tomáš Tomeček - Tatrovák s velkým nejen T, ale hlavně srdíčkem pro Tatru bijícím. Svoji účast doplní i Tatrou se správně, tedy vzduchem chlazeným dvanácti válcem, který rozezvučí bystřické náměstí a rád odpoví na Vaše otázky nejen ohledně své účasti na Africe Eco Race - původní Rallye Paříž - Dakar, kterou již třikrát vyhrál, třikráte byl druhý a dvakrát třetí.                                                                                                                                        Vzhledem k tomu, že od neděle 11.08., tedy po skončení programu bystřické Vavřinecké pouti začne na náměstí Start Film Fest, dal nám tým pana Čadíka k dispozici pojízdný kinematograf a tak již v pátek 09.08.2019 budeme mít na náměstí promítání filmu speciálně pro nás. Na jeho výběru se zatím domlouváme - uvítáme nějaké návrhy. V sobotu se promítání bude opakovat a zatím všichni oslovení souhlasí s promítnutím filmové legendy : V zajetí rychlosti - Anthony Hopkins v roli muže, který šel celý život za svým snem, být nejrychlejší a který si sám upravil starší motorku Indian.

Letáček i s mapkou kudy k nám do Depozit Muzea veterán TATRA klubu Bystřice nad Pernštejnem

OTEVŘENO : květen - září : pouze víkendy, so - ne 10.oo - 17.oo

červenec - srpen : každý den 10.oo - 17.oo

mimo tuto dobu je možná domluva na mob. tel.: 603 50 64 42, email : prosecky.tatra@worldonline.cz

XI.Memoriál Františka Proseckého sen. - 06.08.2016 - sraz historických vozidel a jejich přátel v Bystřici nad Pernštejnem

Letošní ročník nás vyjížďka zavede do Čechtína (Velké Meziřičí - Třebíč), kde je umístněná stálá výstava svatebních šatů až do dob hodně minulých. Salón paní Baxantové s.r.o., který má v těchto prostorách sídlo si pro účastníky nachystá jistě více z dobové přehlídky, jenž každoročně předvádí na Bystřickém náměstí.

Po příjezdu na Masarykovo náměstí v Bystřici nad Pernštejnem (od 7.30 do 10.oo), proběhne klasické vyfocení na diplom, registrace, kde přihlášení obrdží volné vstupenky do Depozit - Muzea, medaili (samozřejmě za první místo) a jednoduchý itinerář na vyjížďku do výše zniňovaného Muzea svatebních šatů.

Od 10.oo bude probíhat na hlavním podiu program, který opět rozproudí bystřická big bítová skupina Kroky a posléze představí závodní Tatru z maratónské DAKARSKÉ RALLYE Mr. Karel Loprais, několika násobný vítěz této nejnáročnější automobilové soutěže a společně s jejím nynějším majitelem a provozovatelem Muzea TATRA 111 v Dobříši panem Milanem Horkou pohovoří o letošní vzpomínkové jízdě do Dakaru na počest třicetileté účasti Tatry na těchto rallye.

Ve 13.oo začne probíhat start všech posádek s komentářem o zúčastněném veteránu, či posádce.

Těšíme se na Vás a samozřejmě na skvost, se kterým se nám přijedete pochlubit.

Přihlášky můžete již nyní zasílat na : prosecky.tatra@worldonline.cz a to do 31.07.2016. O ubytování pište, nebo volejte co nejdříve.

Ubytování bude v Dolní Rožínce, kde je možné zaparkovat i s obytňáky, eventuálně se stanem. Restaurace nám bude k dispozici, jak v pátek, tak v sobotu, kde si udělaláme i závěrečný "večírek". www.ubytovna-sedmicka.cz/

František Prosecký + kolektiv veterán TATRA klubu Bystřice nad Pernštejnem.

Do Nového roku přejeme vše nej a nej - samozřejmě jenom to dobré a ještě lepší :

 

TATRA 148 je opět na trhu. Cena u nás v Depozit Muzeu je 749,- (je možná i výměna za jiné starší hračky).

Nabízíme dvě barevné provedení, celo oranžová a červená s modrou.