František Prosecký

Kostelní 251, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem, tel.: 566 552 789, e-mail: malirstvi@jihlavsko.com


V sobotu 26.dubna 2008 při příležitosti znovu otvírání zrekonstruovaného Městského muzea v Bystřici nad Pernštejnem :

Setkání majitelů historických vozidel (samozřejmě i s nimi) na bystřickém náměstí u stánku s opékanou klobásou a točenou kofolou (pro řidiče), spolujezdci samozřejmě točené pivo výborné kvality! Příjezd kolem 10.oo hodiny.

V muzeu uvidíte mimo již známé expozice také rokokovovou malbu místnosti, plastické modely z vývoje města, sbírku nerostů od RNDr. Ducháčka, kulisu staré třídy a kabinetu, akvarely míst a ulic staré Bystřice. Půdní prostor bude patřit známým bystřickým výtvarníkům a také módní přehlídce. Ke všemu zahrají  žáci z místní "lidušky". Pro majitele historických vozidel terénních, bude možnost výjezdu na nedalekou zříceninu hradu Zubštejna", kam by jsme vyvezli i významné hosty a přátele muzea. Učast na této akci přislíbil i ministr kultury ČR.

 

Nezapomeňte  se  včas  přihlásit na tradiční soutěž - vyjížďku  Vysočinou,  která Vás letos zavede i  do  města Svratka, kde budete mít možnost korza po prvorepublikové ulici s nahlédnutím do tehdejšího koloniálu, dílen mistrů  cechu  klempířského,  kožešníka,  krejčího  a  hrnčíře.  Nahlédnout  budete moci  i  do  třídy školy,  do spořitelny a samozřejmě i do domácnosti s klasickými kachlovými kamny.  

Dovolujeme si Vás pozvat i na akci pořádanou vojenským klubem nazvanou : Vojensko-historicky vikend u Zblovic, bitva - boj o Zblovice 1945 - 19.7.2008 které se zůčastní minimálně jedno vozidlo z našeho Musea, a to Tatra 57a STW - originální pekařská dodávka, jenž byla začátkem války zabavena Německou armádou, a na jejím konci již jezdila jako sanitní vůz na straně druhé.

Na akci dojede 50-80 vojenských historiků a dále pak
> příslušníci 241. strážní roty AČR, proběhnou tři ukázky:
>
> 1) ukázka taktiky a boje zblízka (AČR)
> 2) krátká ukázka boje na hranicích - 1938 (četnictvo x freikorps)
> 3) hlavní ukázka: bitva 1945 - wehrmacht x rudá armáda
>
> současně bude na místě vybudován polní historický tábor s polní kuchyní a od
> pátku večera do neděle rána budeme žít tedy dobovým životem.

a na již také tradiční Classic Car Weekend v srpnu :

 

Na sobotu 2.srpna 2008 jsme dostali pozvánku od Westernového městečka pana Šikla ve Zvoli na sraz veteránů všech kategorií auto i moto. Zveme Vás tedy touto cestou k hojné účasti. Vítána bude i hasičská, nákladní, terénní a vojenská technika, která bude moci svoje stálé přednosti předvést na trati u Šiklova mlýna. Pozvání platí i pro vozy  produkce firem z USA.

 

 

Provozováno CMS / Eshop (c)2017 Czechproduct.cz s.r.o. | podpora | mapa webu
partneři: MALÍŘSTVÍ - NATĚRAČSTVÍ - 
Doporucujeme: Zakázková kovovýroba -  Obrábění a montáž -  ubytování na vysočině -  Mateřská škola -  Zahradní nábytek -  nakladače -  hromosvody -   -  Mopy na vytírání  - Multifunkční pily - Pánské mikiny