František Prosecký

Kostelní 251, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem, tel.: 566 552 789, e-mail: malirstvi@jihlavsko.com


Ahoj, tak letos nám březnický klub  nachystal na zimní vyjížďku překvapení a to už  místem srazu :  zámek Rosice.

        Zde jsme už ráno ( tedy cca 9.oo) při našem příjezdu našli plný zámecký dvůr nejenom starých, vojenských a terénních aut, ale především motorových pil všech kubatur a stáří.

        Po zahájení a upozornění na náročnost trati jsme vyrazili za traktorem v koloně směr Brno. Za Velkou cenou sjíždíme do lesa a po pár kilometrech poprvé dáváme přední náhon (nejet tedy v koloně, nejdříve bych to vyzkoušel i bez něj) před jedním kopečkem. Cestou se toto opakuje ještě asi dvakrát.

        Při zastávkách nám je ukazováno, jak se kácí stromy, jak se stahují, přibližují, nakládají a odváží. Zajímavé, s technikou která byla při ukázkách v hlavní roli je tato práce jiná, než jsme zvyklí my - samovýrobci palivového dřeva. Krátce po poledni se vracíme na nádvoří a tu začínají ukázky vystavených pil. Zklamáni vyjížďkou (lesní  pracovníci tu projeli i felicií - pravda - měla řetězy), dáváme si teplou polívku, koukáme chvíli na práci s pilami (tato část se opravdu povedla, to se jen tak neuvidí), omlouváme se za předčasný odjezd, usedáme do Avie a rychle vyrážíme za našimi "suzukářemi" do Lískovce na opravdovou zimní projížďku. Pravda, po sjezdu ze silnice se mi nezdá, že je zima. Hned Avii utápím v bahně. To jsem zvědavej kdo mě uvěří, že takto zablátit auto jde i v lednu a na Vysočině !!!

A s tímto jsme vyrazily : Avie, Avie a Holba

 

a taky samozřejmě ještě 2x Suzuki :

A tito za to můžou nejvíce :

Jenom malá ukázka pil s motory s klasických strojů Stadion :

věř nebo nevěř : Vysočina - Lískovec - leden 2013

 

 

odkazy na fotky :

zavlada.rajce.idnes.cz/rosice_a_liskovec_2013/

fechtl.rajce.idnes.cz/ofroud_rosice_liskovec/

 další foto a odkazy na : www.vvcbreznik.estranky.cz/clanky/akce/lesni-stezka.html

 

 

Provozováno CMS / Eshop (c)2017 Czechproduct.cz s.r.o. | podpora | mapa webu
partneři: MALÍŘSTVÍ - NATĚRAČSTVÍ - 
Doporucujeme: Zakázková kovovýroba -  Obrábění a montáž -  ubytování na vysočině -  Mateřská škola -  Zahradní nábytek -  nakladače -  hromosvody -   -  Mopy na vytírání  - Multifunkční pily - Pánské mikiny