František Prosecký - malířství - natěračství | veteran muzeumKostelní 251, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem, tel.: 566 552 789, e-mail: malirstvi@jihlavsko.com
Aktuality
Levné ubytování Vysoké Mýto, Penzion u Bakaláře
Úvod -> Tatra Rallye Beskydy -> Beskydy 2008

Tak zase vyrážíme na Beskydy.

Tentokráte s T 75, T 12 a rychlou motospojkou Mártym. Zatím co my tankujeme v Rožnově,  Borek asi teprve vyjíždí s T 700 z Musea z Bítova. Inu, je ta kára trochu rychlejší.                                                                                        

 

T 75 r.v. 1936 startovní číslo 75, po vlastní ose Bítov - Bečvy - 5hod., T 12 r.v. 1931 startovní číslo 12, též po vlastní ose  nádherný čas - 7hod., včetně tankování, občerstvení a dalších nezbytných zastávek.

  Zatím co my už jsme ubytováni, Borek ještě vybírá s kterou, že to vlastně na ty Beskydy vyrazí.
   Pohled do startovního pole. Už zase začínají jezdit Tatry s motorem vpředu.
   Je to hezký pohled, že ? Počasí nám opravdu přálo, že by takové bylo objednané ?
   No, i pohled na Tatry s motorem vzádu je hezký. Ale proč všichni stříbrnou metalízu? Proč né taky klasickou černou?
 

 A fotečka

za ranního východu sluníčka.

   Děvčata z rodu Čípových v T 603 ve speciálním dovovém oblečení v akci.
   A že jim to slušelo, že ? Nádhera T 70 by skoro zanikla.
   No, my jsme se taky vohákli. A už zase jsou na Rallye Prosečtí Františci dvá. Z juniora se stal senior, a na místo juniora usedá Matěj František Prosecký. Zatím jen v dobovém kočárku.

 

   Ale za volant už se dere i teď. .......................................................................................           
 Posádky obědvají velmi dobrou svíčkovou, a tatřičky zatím odpočívají. Ten černý Tatraplán, to je krása. Inu klasika je klasika.
   Další odpočívající exponáty. T 603, T 57a, a jedna čistá T 57.
   Po obědě začínáme najíždět na Tatrovácký polygon.
   Tam už čeká T 623. Tato je opravdu nádherná. Pochází z Bučovic.
   Tatra měla nachystanou expozici současné výroby a závodních speciálů.
   Pohled od stánků s balónkama s logem Tatra. Tady jsme vystáli frontu mezi dětmi asi všichni.
   Tatra v Kopřivnici a před hotelem Tatra, to přeci nemůže chybět.
   Stějně tak jako Tatra před Muzeem Tatra.
   V sobotní povečer nám dovezl pan Leo Buchta ukázat čerstvě dodělanou štábní verzi T 805. "Kdyby Rallye začínala v 18.oo a né v 8.30,tak bych se i zúčastnil," řekl nám hrdý majitel se smutkem v očích.

 

 

2x T 57 roadster s hrdými majiteli a Sameček se svojím pánečkem Rudolfem.

 

...................................................................................

   A ještě Rudolfovy Tatřičky :
   T 52 a T 57a. Luxus a lidovka.                Nádhera v obou případech.
   T 613-I před bývalou Správní budovou TATRY, dnes je to Městský úřad Kopřivnice.
   Zatím co my jsme obědvali a pomalu se blížili na polygon, ostatním návštěvníkům zde zpívala Maruška Rottrová.
 

 Tady je taky jedna fotka pro pobavení :

Dovedete si představit ten pocit, když se Vám vysype velká gola sada do trávy ? Těch voříšků, nástavečků, a dalších a dalších součásteček které mají všichni svoje místečka.

   Tak spočítáno, vyhlášeno, ceny převzaty a jde se slavit. Borek cenu nepřevzal, tudíž, jak tvrdí hlavní pořadatel Soběšic, pan Karel Kupka : "odjezdem domů a nevyčkáním na vyhlášení, je považováno za pohrdání pořadateli, a tudíž cena propadá dalšímu účastníkovi".
   Slavíme. Já s Milanem z malejch pohárečků, a manželka s ředitelem Technického Muzea Lumírem a hlavním počítačovým technikem celé Rallye Jirkou ze skla místního  bááru, kde se zase všichni sejdeme.
 

 Ještě jednou se stavíme v Muzeu v Kopřivnici, vždyť Matěj František tu byl včera poprvé, a to si to přece nestihl všechno projít.

V dobové dílně se dnes i pozastavil a spočinul.

   V dobové dílně se dnes i pozastavil a spočinul.

 

A poslední fotka hovoří za vše: spokojený úsměv dítěte jasně dává najevo, že tento víkend byl nádherný, a že už se těšíme na příští rok, kdy přijedeme zase v plném obsazení..........................................................................

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MALÍŘSTVÍ - NATĚRAČSTVÍ, František Prosecký, Kostelní 251, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem

Tel.: 566 552 789, Mobil: 603 506 442, Mobil: 777 206 442, web: www.malirstvi.jihlavsko.com, e-mail: prosecky.tatra@worldonline.cz

Provozováno CMS / E-shop (c)2020 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies

XV.Memoriál Františka Proseckého sen. v roce 2020 proběhl 8.srpna opět na náměstí v Bystřici nad Pernštejnem  i s nepovinnou vyjížďkou do Svratky na Retro den.je za námi. Info o akci a odkazy na fotky budu postupně  přidávat na malirstvi.jihlavsko.com/36789/xv-memorial-fr-proseckeho-sen-/

 

Tak XIV. ročník Memoriálu máme za sebou.  XV. Memoriál Fr.Proseckého sen.bude 8.8.2020 a opět s nepovinou jízdou na svratecký Retro den.

Více informací o XIV. Memoriálu najdete zde : malirstvi.jihlavsko.com/36604/xiv-memorial-frant-proseckeho-sen-/       Děkujeme všem účastníkům za přistavení svých motorových miláčků a všem divákům, že se pouze koukali a nijak neškodili. Každý majitel historického vetránka si rád poslechne, že se Vám jeho kousek líbí, snad i vydrží nějakou to připomínku, že není něco v pořádku, ale určitě nebude rád, když mu jeho chloubu budete oplácávat, nebo dokonce dávat děti dovnitř. 

Již XIV. ročník Memoriálu Františka Proseckého sen. se v roce 2019 uskuteční opět v Bystřici nad Pernštejnem a to v sobotu 10. srpna 2019. Pro tento ročník máme příjemnou zprávu, a to, že ubytování se nám podařilo opět zajistit v VOŠ Bystřice www.szesby.cz/   a to i se zaparkování vozidel v jejich areálu. Díky tomuto bude i společný večer v nedalekém salónku dobové restaurace, tak jako v roce 2018             Zájemci o ubytování prosím o včasné přihlášení, nejlépe přímo u paní Hegerové - hegerová.olga@stesby.cz     Tento ročník uděláme vyjížďku, tak jako již dva předešlé ročníky do Svratky na jejich skvostný Retro den. Po roce 2017, kdy měl tento program velmi dobrý ohlas jsme se rozhodli v něm pokračovat a spolupráci se Svrateckými Valkýrami a hlavně panem Martinem Mudrochem udržet .                                                                                               Na bystřickém náměstí dopoledne samozřejmě vystoupí big - beatová skupina Kroky. Svoji účast přislíbil ing Tomáš Tomeček - Tatrovák s velkým nejen T, ale hlavně srdíčkem pro Tatru bijícím. Svoji účast doplní i Tatrou se správně, tedy vzduchem chlazeným dvanácti válcem, který rozezvučí bystřické náměstí a rád odpoví na Vaše otázky nejen ohledně své účasti na Africe Eco Race - původní Rallye Paříž - Dakar, kterou již třikrát vyhrál, třikráte byl druhý a dvakrát třetí.                                                                                                                                        Vzhledem k tomu, že od neděle 11.08., tedy po skončení programu bystřické Vavřinecké pouti začne na náměstí Start Film Fest, dal nám tým pana Čadíka k dispozici pojízdný kinematograf a tak již v pátek 09.08.2019 budeme mít na náměstí promítání filmu speciálně pro nás. Na jeho výběru se zatím domlouváme - uvítáme nějaké návrhy. V sobotu se promítání bude opakovat a zatím všichni oslovení souhlasí s promítnutím filmové legendy : V zajetí rychlosti - Anthony Hopkins v roli muže, který šel celý život za svým snem, být nejrychlejší a který si sám upravil starší motorku Indian.

Letáček i s mapkou kudy k nám do Depozit Muzea veterán TATRA klubu Bystřice nad Pernštejnem

OTEVŘENO : květen - září : pouze víkendy, so - ne 10.oo - 17.oo

červenec - srpen : každý den 10.oo - 17.oo

mimo tuto dobu je možná domluva na mob. tel.: 603 50 64 42, email : prosecky.tatra@worldonline.cz

XI.Memoriál Františka Proseckého sen. - 06.08.2016 - sraz historických vozidel a jejich přátel v Bystřici nad Pernštejnem

Letošní ročník nás vyjížďka zavede do Čechtína (Velké Meziřičí - Třebíč), kde je umístněná stálá výstava svatebních šatů až do dob hodně minulých. Salón paní Baxantové s.r.o., který má v těchto prostorách sídlo si pro účastníky nachystá jistě více z dobové přehlídky, jenž každoročně předvádí na Bystřickém náměstí.

Po příjezdu na Masarykovo náměstí v Bystřici nad Pernštejnem (od 7.30 do 10.oo), proběhne klasické vyfocení na diplom, registrace, kde přihlášení obrdží volné vstupenky do Depozit - Muzea, medaili (samozřejmě za první místo) a jednoduchý itinerář na vyjížďku do výše zniňovaného Muzea svatebních šatů.

Od 10.oo bude probíhat na hlavním podiu program, který opět rozproudí bystřická big bítová skupina Kroky a posléze představí závodní Tatru z maratónské DAKARSKÉ RALLYE Mr. Karel Loprais, několika násobný vítěz této nejnáročnější automobilové soutěže a společně s jejím nynějším majitelem a provozovatelem Muzea TATRA 111 v Dobříši panem Milanem Horkou pohovoří o letošní vzpomínkové jízdě do Dakaru na počest třicetileté účasti Tatry na těchto rallye.

Ve 13.oo začne probíhat start všech posádek s komentářem o zúčastněném veteránu, či posádce.

Těšíme se na Vás a samozřejmě na skvost, se kterým se nám přijedete pochlubit.

Přihlášky můžete již nyní zasílat na : prosecky.tatra@worldonline.cz a to do 31.07.2016. O ubytování pište, nebo volejte co nejdříve.

Ubytování bude v Dolní Rožínce, kde je možné zaparkovat i s obytňáky, eventuálně se stanem. Restaurace nám bude k dispozici, jak v pátek, tak v sobotu, kde si udělaláme i závěrečný "večírek". www.ubytovna-sedmicka.cz/

František Prosecký + kolektiv veterán TATRA klubu Bystřice nad Pernštejnem.

Do Nového roku přejeme vše nej a nej - samozřejmě jenom to dobré a ještě lepší :

 

TATRA 148 je opět na trhu. Cena u nás v Depozit Muzeu je 749,- (je možná i výměna za jiné starší hračky).

Nabízíme dvě barevné provedení, celo oranžová a červená s modrou.