František Prosecký - malířství - natěračství | veteran muzeumKostelní 251, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem, tel.: 566 552 789, e-mail: malirstvi@jihlavsko.com
Aktuality
Levné ubytování Vysoké Mýto, Penzion u Bakaláře

Na pozvání Karla Kupky vyrážíme ve čtvrtek 9.6.2011 na výstaviště do Brna, kde končí II. veletrh historických vozidel CLASSIC SHOW, který je součástí AUTO SALONu. V pavilonu "A" nás vítá T 87 - ukázka práce firmy ECORRA. V zápětí se nás ujímá Jirka Hemzal, jehož firma dokáže i nemožné se dřevem. Ostatně několik takovýchto prací tu je k vidění.

Uprostřed pavilonu na kožených sedačkách probíhá živá debata jistě po celou dobu trvání akce. Myslím, že kdyby trvala ještě týden, či dva, bude stále o čem povídat. Honza Martof  nám ukazuje co vše se dá vyfotit na stroji značky Rudge a myslím, že se dá jeho práce pochválit. Manželku krátce před odjezdem sem navštívila její kadeřnice, a tak přesvědčuji kluky z ECCORY aby nastartovali jejich práci a prověřili kvality práce této kadeřnice.

 

Zásahových vozů Veřejné Bezpečnosti, VB či dokonce Diplomatické Policie tu je také dost, ale posádky nejsou k vidění, že by byly u monitorů ? Či u pultů ?

Ukázka nádherného stavu veterána "Z" a náherného typu Tatry - bohužel takováto leštěnka ten valníček nemohl nikdy být. A taky nějaká motorka, a na prodej. Ten soutěžní péráček je nádhera, že?

Nádherná Laurinka od p.Samohýla, a jestlipak víte, proč tam je to sedátko na stupačce? Protože to není Tatra a tak tu sedával mechanik ! Jedna z mnoha brněnský "Zetek", a taky Tatra 75.

Pohled na celou sestavu vozů "Z", u Z 6 nestor brněnských veteránistů Olda Križka a Karel u své nejnověší Zetky v nálezovém stavu, ale nádherně funčním stavu. To nám předváděl na požádání a opravdu ten dvoutaktní speciál chytal na první otočení klikou, stějně jako Tatra.

Olda sezval stroje Sunbeam a tím byla tato expozice vyhodnocena jako nejlepší. Vždyť taky tu krom auta, několika motocyklů nechybělo ani jízdní kolo této značky. Naproti byl zase k vidění Porsche v provedení Targa s šestiválcovým, vzduchem chlazeným boxerem.

Ještě koukneme na značku Holber v zajímavém barevném provedení, plácneme po zadečku T 87 a usedáme do pracovní Tatra Bety a zase hurá domů, pracovat na lihovar. Tento výlet stál za to zdržení. Karle díky za pozvání, povedlo se Vám to.

 

MALÍŘSTVÍ - NATĚRAČSTVÍ, František Prosecký, Kostelní 251, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem

Tel.: 566 552 789, Mobil: 603 506 442, Mobil: 777 206 442, web: www.malirstvi.jihlavsko.com, e-mail: prosecky.tatra@worldonline.cz

Provozováno CMS / E-shop (c)2018 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies

Již XIII. ročník Memoriálu Františka Proseckého sen. se v roce 2018 uskuteční opět v Bystřici nad Pernštejnem a to v sobotu 11. srpna. Pro tento ročník máme příjemnou novinku, a to, že ubytování se nám podařilo zajistit v VOŠ Bystřice www.szesby.cz/ a to i se zaparkování vozidel v jejich areálu. Díky tomuto bude i společný večer v nedalekém salónku dobové restaurace.

Zájemci o ubytování prosím o včasné přihlášení, nejlépe přímo na paní Hegerovou - hegerová.olga@stesby.cz

Tento ročník uděláme vyjížďku, tak jako ročník předešlý do Svratky na jejich skvostný Retro den. Po roce 2017, kdy měl tento program velmi dobrý ohlas jsme se rozhodli v něm pokračovat a spolupráci se Svrateckými Valkýrami a hlavně panem Martinem Mudrochem udržet .

Na bystřickém náměstí samozřejmě vystoupí big - beatová skupina Kroky a další část programu zatím neprozradím, neb ještě není jistý. V každém případě pro Vás nějaké překvapení nachystáme.

Fotky a odkazy z XII.ročníku najdete zde : malirstvi.jihlavsko.com/34099/xii-memorial-fr-proseckeho-sen-2017/

Letáček i s mapkou kudy k nám do Depozit Muzea veterán TATRA klubu Bystřice nad Pernštejnem

OTEVŘENO : květen - září : pouze víkendy, so - ne 10.oo - 17.oo

červenec - srpen : každý den 10.oo - 17.oo

mimo tuto dobu je možná domluva na mob. tel.: 603 50 64 42, email : prosecky.tatra@worldonline.cz

XI.Memoriál Františka Proseckého sen. - 06.08.2016 - sraz historických vozidel a jejich přátel v Bystřici nad Pernštejnem

Letošní ročník nás vyjížďka zavede do Čechtína (Velké Meziřičí - Třebíč), kde je umístněná stálá výstava svatebních šatů až do dob hodně minulých. Salón paní Baxantové s.r.o., který má v těchto prostorách sídlo si pro účastníky nachystá jistě více z dobové přehlídky, jenž každoročně předvádí na Bystřickém náměstí.

Po příjezdu na Masarykovo náměstí v Bystřici nad Pernštejnem (od 7.30 do 10.oo), proběhne klasické vyfocení na diplom, registrace, kde přihlášení obrdží volné vstupenky do Depozit - Muzea, medaili (samozřejmě za první místo) a jednoduchý itinerář na vyjížďku do výše zniňovaného Muzea svatebních šatů.

Od 10.oo bude probíhat na hlavním podiu program, který opět rozproudí bystřická big bítová skupina Kroky a posléze představí závodní Tatru z maratónské DAKARSKÉ RALLYE Mr. Karel Loprais, několika násobný vítěz této nejnáročnější automobilové soutěže a společně s jejím nynějším majitelem a provozovatelem Muzea TATRA 111 v Dobříši panem Milanem Horkou pohovoří o letošní vzpomínkové jízdě do Dakaru na počest třicetileté účasti Tatry na těchto rallye.

Ve 13.oo začne probíhat start všech posádek s komentářem o zúčastněném veteránu, či posádce.

Těšíme se na Vás a samozřejmě na skvost, se kterým se nám přijedete pochlubit.

Přihlášky můžete již nyní zasílat na : prosecky.tatra@worldonline.cz a to do 31.07.2016. O ubytování pište, nebo volejte co nejdříve.

Ubytování bude v Dolní Rožínce, kde je možné zaparkovat i s obytňáky, eventuálně se stanem. Restaurace nám bude k dispozici, jak v pátek, tak v sobotu, kde si udělaláme i závěrečný "večírek". www.ubytovna-sedmicka.cz/

František Prosecký + kolektiv veterán TATRA klubu Bystřice nad Pernštejnem.

Do Nového roku přejeme vše nej a nej - samozřejmě jenom to dobré a ještě lepší :

 

TATRA 148 je opět na trhu. Cena u nás v Depozit Muzeu je 749,- (je možná i výměna za jiné starší hračky).

Nabízíme dvě barevné provedení, celo oranžová a červená s modrou.