František Prosecký - malířství - natěračství | veteran muzeumKostelní 251, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem, tel.: 566 552 789, e-mail: malirstvi@jihlavsko.com
Aktuality
Levné ubytování Vysoké Mýto, Penzion u Bakaláře
Úvod -> PF, pozvánky a fotky z akcí -> PF, pozvánky a akce 2011 -> Aviatická pouť Pardubice 2011

Je pátek 3.6.2011 a z bystřického Tatra veterán klubu vyráží pár posádek na Pardubice :  Jirka s TAI Gazikem,

Máca s Barkasem, Milan s T 137 a návěsem. Na chvostu jsem já s Čínou, ještě v doprovodu manželky a Matýska.

Cestou se připojil Márty na Jawičce a Michal s Holbou. Březník na nás již čeká a hned nás Míša s Ivanem využívají k postavení stanu, za který jim moc děkujeme. Poskytnul nám po celou dobu azyl před sluncem.

Probíhali tu i "brífingi" k pozemní akci narušení letiště z let sedmdesátých, ve kterých si zahrála většina Březnické i naší techniky. V rámci soukromí jsme si tentokráte opatřili i Toi Toi-ku a raději ji hned zamaskovali.

Přivítání bylo hezké, takové na vysoké úrovni.  Ranní snímek plochy z věží a naším "táborem" :

Pár fotek se seznamování T 57a pro čínskou armádu s dalšími Tatrami na letišti. Válečná T 111 a Zbyňďova T 805. A Zbyňďa na své dvoudenní pozorovatelně :

 Pár fotek techniky : Gaz 66, Zil, Kraz, Lada, Tatra a spousty další, která ani není vidět :

Počasí nám přálo po celou dobu, ale občas nás i trochu strašilo. Dokonce i na věži se lekli a na chvíli přerušili program z důvodu blížící se bouřky.

 Pár fotek z klidných německých a amerických táborů :

A tady už máme boj o letiště výše zmiňovaných německých a amerických složek :

Letošní  výstava veteránů na ploše u hangárů letadel opravdu nebyla moc hojná :

Moje "maličkost" a Tatra 101, dále jeden z prvních letounů dvouvrtulový Flyer (1903) bratří Wrightů a dva typy Avie : Avia B.H.1, Avia B.H.5

A tady už máme fotky ze scény narušení leteckého prostoru socialistické republiky západním agresorem v podobě letadla Cesna (narušiteli.), která byla okamžitě pronásledována stíhacím Mig-15, a nakonec sestřelena pozemní obranou.

Posádku narušitelského letounu okamžitě zajišťují složky Tankové Automobilní Inspekce v doprovodu Veřejné Bezpečnosti :

 Tady se nad plochou objevily i stíhací letouny JAS-39 Grippen, vrtulník (asi Mi-171), a spousty malých akrobatických letadel : namátkou The Flying Bulls Aerobatic Team , Zlín 26 Trenér, M1C Sokol, Aero Ae-45S, Aero Ae-145 Let L-200 Morava a další

 a dále bylo možné zhlédnout  Douglas DC-6B. Ex-prezidentský speciál Josipa Tita, nyní v péči a barvách Flying Bulls. Československá premiéra.

A tady máme ještě jedno foto ze zásahu proti narušiteli od Petra :

 

MALÍŘSTVÍ - NATĚRAČSTVÍ, František Prosecký, Kostelní 251, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem

Tel.: 566 552 789, Mobil: 603 506 442, Mobil: 777 206 442, web: www.malirstvi.jihlavsko.com, e-mail: prosecky.tatra@worldonline.cz

Provozováno CMS / E-shop (c)2018 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies

Již XIII. ročník Memoriálu Františka Proseckého sen. se v roce 2018 uskuteční opět v Bystřici nad Pernštejnem a to v sobotu 11. srpna. Pro tento ročník máme příjemnou novinku, a to, že ubytování se nám podařilo zajistit v VOŠ Bystřice www.szesby.cz/ a to i se zaparkování vozidel v jejich areálu. Díky tomuto bude i společný večer v nedalekém salónku dobové restaurace.

Zájemci o ubytování prosím o včasné přihlášení, nejlépe přímo na paní Hegerovou - hegerová.olga@stesby.cz

Tento ročník uděláme vyjížďku, tak jako ročník předešlý do Svratky na jejich skvostný Retro den. Po roce 2017, kdy měl tento program velmi dobrý ohlas jsme se rozhodli v něm pokračovat a spolupráci se Svrateckými Valkýrami a hlavně panem Martinem Mudrochem udržet .

Na bystřickém náměstí samozřejmě vystoupí big - beatová skupina Kroky a další část programu zatím neprozradím, neb ještě není jistý. V každém případě pro Vás nějaké překvapení nachystáme.

Fotky a odkazy z XII.ročníku najdete zde : malirstvi.jihlavsko.com/34099/xii-memorial-fr-proseckeho-sen-2017/

Letáček i s mapkou kudy k nám do Depozit Muzea veterán TATRA klubu Bystřice nad Pernštejnem

OTEVŘENO : květen - září : pouze víkendy, so - ne 10.oo - 17.oo

červenec - srpen : každý den 10.oo - 17.oo

mimo tuto dobu je možná domluva na mob. tel.: 603 50 64 42, email : prosecky.tatra@worldonline.cz

XI.Memoriál Františka Proseckého sen. - 06.08.2016 - sraz historických vozidel a jejich přátel v Bystřici nad Pernštejnem

Letošní ročník nás vyjížďka zavede do Čechtína (Velké Meziřičí - Třebíč), kde je umístněná stálá výstava svatebních šatů až do dob hodně minulých. Salón paní Baxantové s.r.o., který má v těchto prostorách sídlo si pro účastníky nachystá jistě více z dobové přehlídky, jenž každoročně předvádí na Bystřickém náměstí.

Po příjezdu na Masarykovo náměstí v Bystřici nad Pernštejnem (od 7.30 do 10.oo), proběhne klasické vyfocení na diplom, registrace, kde přihlášení obrdží volné vstupenky do Depozit - Muzea, medaili (samozřejmě za první místo) a jednoduchý itinerář na vyjížďku do výše zniňovaného Muzea svatebních šatů.

Od 10.oo bude probíhat na hlavním podiu program, který opět rozproudí bystřická big bítová skupina Kroky a posléze představí závodní Tatru z maratónské DAKARSKÉ RALLYE Mr. Karel Loprais, několika násobný vítěz této nejnáročnější automobilové soutěže a společně s jejím nynějším majitelem a provozovatelem Muzea TATRA 111 v Dobříši panem Milanem Horkou pohovoří o letošní vzpomínkové jízdě do Dakaru na počest třicetileté účasti Tatry na těchto rallye.

Ve 13.oo začne probíhat start všech posádek s komentářem o zúčastněném veteránu, či posádce.

Těšíme se na Vás a samozřejmě na skvost, se kterým se nám přijedete pochlubit.

Přihlášky můžete již nyní zasílat na : prosecky.tatra@worldonline.cz a to do 31.07.2016. O ubytování pište, nebo volejte co nejdříve.

Ubytování bude v Dolní Rožínce, kde je možné zaparkovat i s obytňáky, eventuálně se stanem. Restaurace nám bude k dispozici, jak v pátek, tak v sobotu, kde si udělaláme i závěrečný "večírek". www.ubytovna-sedmicka.cz/

František Prosecký + kolektiv veterán TATRA klubu Bystřice nad Pernštejnem.

Do Nového roku přejeme vše nej a nej - samozřejmě jenom to dobré a ještě lepší :

 

TATRA 148 je opět na trhu. Cena u nás v Depozit Muzeu je 749,- (je možná i výměna za jiné starší hračky).

Nabízíme dvě barevné provedení, celo oranžová a červená s modrou.