František Prosecký - malířství - natěračství | veteran muzeumKostelní 251, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem, tel.: 566 552 789, e-mail: malirstvi@jihlavsko.com
Aktuality
Levné ubytování Vysoké Mýto, Penzion u Bakaláře

Tak jsme si konečně udělali čas a vyrazili na prohlídku okolních cest a vybrání vhodné trasy na letošní Silvestrovskou vyjíždku :

tady je pár fotek z dnešního 22.12.2013 najíždění :

Čerpání PHM v Bystřici nad Pernštejnem :

Tady vylezeme na posed a koukneme kam dál :

Začínají se objevovat krásy Vysočiny a projevovat její počasí :

Tato cesta nevypadá špatně :

A sakra, tady ta hezká cesta končí ! Nastává problém.

Jak se na tomto uzkém prostoru otočit ? Nakonec se to povedlo, a všem.

Teď ještě ten krpálek sjet dolů :

Tak a jsme dole v údolí  Bystřičky. Ale tady je jaro, nebo ještě podzim ?

Po umytí spodků zúčastněných vozidel jedeme zase nahoru :

No a tady už to vypadá, že by to mohla být ta správná trasa na Silvestrovskou vyjížďku :

Vysočina  22.12.2013 :

Cestou se sněhu opravdu nedá vyhnout :

Nakonec došlo i na naviják :

Zvládli jsme to. Tady za kopcem už je  Bystřice.

Teď ještě porada které, že ty cesty pojedeme a těsně před silvestrem ostrá zkouška průjezdnosti.

Těšíme se na Vás, že se 31.12.2013 uvidíme na startu. Tady alespoň vidíte do čeho půjdete.

Průjezdnost je samozřejmě i pro vozy jako jsou Tatry 805, či PV3S.

Za celý veterán TATRA klub Bystřice n.P.

                                František

 

Silvestrovská vyjížďka 2013 je za námi. Bohužel, jako silvestrovská moc nevypadala. Po sněhu ani památky, mírně pršelo a bylo několik stupňů nad nulou. Ostatně posuďte sami podle fotek :

Jako obvykle se od deváté hodiny začínáme sjíždět naproti Penny Marketu

 :

Mezi prvníma přijíždí i Milan - nový majitel Honzíkovýho patrola a tak ho hned "ozdobujeme" a zárověň žádáme účastníky o malou pietu za Honzíka a Jirku :

"Malej" Fanda letos oživil východo německou MZtu :

Jarda již klasicky na své Sportce :

Průkopník účastníků na motocyklech na našich Silvestrech - Luďa se svým Pérákem dokonce dovezl i trochu sněhu na své hrudi, jenž pochytal cestou do Bystřice :

Motocyklů se letos sjíždí opravdu dost, že by proto, že tu je absence sněhu ?

Premiréově se Silvestrovské vyjížďky zúčastnuje i traktor - Zetor Crystal :

Tady projížíme kolem skupinky fadů naší vyjížďky : pravda, asi jsme jeli moc rychle, protože rodinka Proseckých je na snímku rozmazaná :

pár fotek z trati :

Zastávka na Mírův gulášek, který nejenom zasytil, zahřál, ale hlavně povzbudil do dalších jízd, především brody přes Bystřičku :

na závěr jsme zajeli do Depozitu - Muzea veterán Tatra klubu Bystřice nad Pernštejnem :

 

úplný závěr nakonec byl v dílně na Lihovaru u kamen. Nechybělo svařené víno, uzený a bramboráky od  Jardy a Inky. Nakladaný hermelín, utopenci a další a další dobroty. To jsem teď zvedavej, jak vysvětlíme Vlaďce u nás doma, že už jsme plný.

Více fotek najdete na :

francmotorkar.rajce.idnes.cz/Silvestrovska_vyjizdka_2013/

nebo na :

frantisektatra.rajce.idnes.cz/silvestrovska_vyjizdka_2013

a tady jsou ještě krátká videa :

www.youtube.com/channel/UCVRzMU2v3S--HT_ASCqy0Jg

 

 

 

 

 

MALÍŘSTVÍ - NATĚRAČSTVÍ, František Prosecký, Kostelní 251, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem

Tel.: 566 552 789, Mobil: 603 506 442, Mobil: 777 206 442, web: www.malirstvi.jihlavsko.com, e-mail: prosecky.tatra@worldonline.cz

Provozováno CMS / E-shop (c)2020 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies

XV.Memoriál Františka Proseckého sen. v roce 2020 proběhl 8.srpna opět na náměstí v Bystřici nad Pernštejnem  i s nepovinnou vyjížďkou do Svratky na Retro den.je za námi. Info o akci a odkazy na fotky budu postupně  přidávat na malirstvi.jihlavsko.com/36789/xv-memorial-fr-proseckeho-sen-/

 

Tak XIV. ročník Memoriálu máme za sebou.  XV. Memoriál Fr.Proseckého sen.bude 8.8.2020 a opět s nepovinou jízdou na svratecký Retro den.

Více informací o XIV. Memoriálu najdete zde : malirstvi.jihlavsko.com/36604/xiv-memorial-frant-proseckeho-sen-/       Děkujeme všem účastníkům za přistavení svých motorových miláčků a všem divákům, že se pouze koukali a nijak neškodili. Každý majitel historického vetránka si rád poslechne, že se Vám jeho kousek líbí, snad i vydrží nějakou to připomínku, že není něco v pořádku, ale určitě nebude rád, když mu jeho chloubu budete oplácávat, nebo dokonce dávat děti dovnitř. 

Již XIV. ročník Memoriálu Františka Proseckého sen. se v roce 2019 uskuteční opět v Bystřici nad Pernštejnem a to v sobotu 10. srpna 2019. Pro tento ročník máme příjemnou zprávu, a to, že ubytování se nám podařilo opět zajistit v VOŠ Bystřice www.szesby.cz/   a to i se zaparkování vozidel v jejich areálu. Díky tomuto bude i společný večer v nedalekém salónku dobové restaurace, tak jako v roce 2018             Zájemci o ubytování prosím o včasné přihlášení, nejlépe přímo u paní Hegerové - hegerová.olga@stesby.cz     Tento ročník uděláme vyjížďku, tak jako již dva předešlé ročníky do Svratky na jejich skvostný Retro den. Po roce 2017, kdy měl tento program velmi dobrý ohlas jsme se rozhodli v něm pokračovat a spolupráci se Svrateckými Valkýrami a hlavně panem Martinem Mudrochem udržet .                                                                                               Na bystřickém náměstí dopoledne samozřejmě vystoupí big - beatová skupina Kroky. Svoji účast přislíbil ing Tomáš Tomeček - Tatrovák s velkým nejen T, ale hlavně srdíčkem pro Tatru bijícím. Svoji účast doplní i Tatrou se správně, tedy vzduchem chlazeným dvanácti válcem, který rozezvučí bystřické náměstí a rád odpoví na Vaše otázky nejen ohledně své účasti na Africe Eco Race - původní Rallye Paříž - Dakar, kterou již třikrát vyhrál, třikráte byl druhý a dvakrát třetí.                                                                                                                                        Vzhledem k tomu, že od neděle 11.08., tedy po skončení programu bystřické Vavřinecké pouti začne na náměstí Start Film Fest, dal nám tým pana Čadíka k dispozici pojízdný kinematograf a tak již v pátek 09.08.2019 budeme mít na náměstí promítání filmu speciálně pro nás. Na jeho výběru se zatím domlouváme - uvítáme nějaké návrhy. V sobotu se promítání bude opakovat a zatím všichni oslovení souhlasí s promítnutím filmové legendy : V zajetí rychlosti - Anthony Hopkins v roli muže, který šel celý život za svým snem, být nejrychlejší a který si sám upravil starší motorku Indian.

Letáček i s mapkou kudy k nám do Depozit Muzea veterán TATRA klubu Bystřice nad Pernštejnem

OTEVŘENO : květen - září : pouze víkendy, so - ne 10.oo - 17.oo

červenec - srpen : každý den 10.oo - 17.oo

mimo tuto dobu je možná domluva na mob. tel.: 603 50 64 42, email : prosecky.tatra@worldonline.cz

XI.Memoriál Františka Proseckého sen. - 06.08.2016 - sraz historických vozidel a jejich přátel v Bystřici nad Pernštejnem

Letošní ročník nás vyjížďka zavede do Čechtína (Velké Meziřičí - Třebíč), kde je umístněná stálá výstava svatebních šatů až do dob hodně minulých. Salón paní Baxantové s.r.o., který má v těchto prostorách sídlo si pro účastníky nachystá jistě více z dobové přehlídky, jenž každoročně předvádí na Bystřickém náměstí.

Po příjezdu na Masarykovo náměstí v Bystřici nad Pernštejnem (od 7.30 do 10.oo), proběhne klasické vyfocení na diplom, registrace, kde přihlášení obrdží volné vstupenky do Depozit - Muzea, medaili (samozřejmě za první místo) a jednoduchý itinerář na vyjížďku do výše zniňovaného Muzea svatebních šatů.

Od 10.oo bude probíhat na hlavním podiu program, který opět rozproudí bystřická big bítová skupina Kroky a posléze představí závodní Tatru z maratónské DAKARSKÉ RALLYE Mr. Karel Loprais, několika násobný vítěz této nejnáročnější automobilové soutěže a společně s jejím nynějším majitelem a provozovatelem Muzea TATRA 111 v Dobříši panem Milanem Horkou pohovoří o letošní vzpomínkové jízdě do Dakaru na počest třicetileté účasti Tatry na těchto rallye.

Ve 13.oo začne probíhat start všech posádek s komentářem o zúčastněném veteránu, či posádce.

Těšíme se na Vás a samozřejmě na skvost, se kterým se nám přijedete pochlubit.

Přihlášky můžete již nyní zasílat na : prosecky.tatra@worldonline.cz a to do 31.07.2016. O ubytování pište, nebo volejte co nejdříve.

Ubytování bude v Dolní Rožínce, kde je možné zaparkovat i s obytňáky, eventuálně se stanem. Restaurace nám bude k dispozici, jak v pátek, tak v sobotu, kde si udělaláme i závěrečný "večírek". www.ubytovna-sedmicka.cz/

František Prosecký + kolektiv veterán TATRA klubu Bystřice nad Pernštejnem.

Do Nového roku přejeme vše nej a nej - samozřejmě jenom to dobré a ještě lepší :

 

TATRA 148 je opět na trhu. Cena u nás v Depozit Muzeu je 749,- (je možná i výměna za jiné starší hračky).

Nabízíme dvě barevné provedení, celo oranžová a červená s modrou.