František Prosecký - malířství - natěračství | veteran muzeumKostelní 251, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem, tel.: 566 552 789, e-mail: malirstvi@jihlavsko.com
Aktuality
Levné ubytování Vysoké Mýto, Penzion u Bakaláře

Classic Car Króžek Brno a Tatra klub Bystřice Vás všechny zve na :

X. CLASSIC CAR WEEKEND

21.- 22. srpna v Bystřici nad Pernštejnem

Akce je určena (přednostně) pro HV auto-moto všech značek kategorie E - F - G (tj. vše poválečné cca do roku 1985)
Pokud přijedete s něčím starším, nevadí. Však se tehdy ta auta na silnici potkávala.

ÚVOD
Žijeme v době která je rychlá, uspěchaná, jsme obklopeni technikou která je komplikovaná a úžasná, snad vše je mnohem dostupnější a mnohé cíle jsou snáze dosažitelné, vzdálenosti jsou kratší, informace bleskové a ranní novinky jsou už večer ve výprodejích.

Možná, ale právě proto, pocítíme občas potřebu zastavit a s jistou dávkou nostalgie se obrátit do let, která známe jen z obrázků starých časopisů, filmů a vzpomínek z dětství.

Pro návrat do onoho imaginárního světa - světa ve kterém negativní postavy představoval Long John, padouch Santer, Štětináč nebo školník -
je vlastně ideálním ,,strojem času'' dobový automobil, reálný a hmatatelný, stále žijící svědek oné doby.
Někdy stačí třeba jen naložit pár dobových doplňků, starý fotoaparát, časopis či hračky, pustit si dávno nemoderní hudbu, možná se i stylově obléci ... a v kulisách z dětských vzpomínek, snů a iluzí je pak možné vyrazit k pokusu o jízdu proti toku času.

A tak to letos zase zkusíme - již po desáté ...

Zveme Vás na X.Classic Car Weekend - jeďte s námi !

 

A kdo přijel, nelitoval  -  počasí bylo víc jak nádherné,  pivo a kofola točené a správně chlazené, klobásy, gulášek a spousty dalších dobrot v dostatečném množství, no podívejte se sami :

zatím pohled z kanceláře odkud se zařizuje počasí :

 Matěj František Prosecký na licenčním                       Stanislav Pavlišta na  Aero 662 co by                                                                     Moskviči z roku 1963 :                                                      cestovatel František Alexander Elstner :    

Classic Car Weekend je sice pro mladší veterány (od roku 1945), ale starší jsou samozřejmě vítáni :

 

 

další foto : 

http://cckbrno.rajce.idnes.cz/X._Classic_Car_Weekend_21.8.2010/

http://cckbrno.rajce.idnes.cz/X.Classic_Car_Weekend_-_soutez_elegance_Oldiesparty/   

 

MALÍŘSTVÍ - NATĚRAČSTVÍ, František Prosecký, Kostelní 251, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem

Tel.: 566 552 789, Mobil: 603 506 442, Mobil: 777 206 442, web: www.malirstvi.jihlavsko.com, e-mail: prosecky.tatra@worldonline.cz

Provozováno CMS / E-shop (c)2019 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies

Již XIII. ročník Memoriálu Františka Proseckého sen. se v roce 2018 uskuteční opět v Bystřici nad Pernštejnem a to v sobotu 11. srpna. Pro tento ročník máme příjemnou novinku, a to, že ubytování se nám podařilo zajistit v VOŠ Bystřice www.szesby.cz/ a to i se zaparkování vozidel v jejich areálu. Díky tomuto bude i společný večer v nedalekém salónku dobové restaurace.

Zájemci o ubytování prosím o včasné přihlášení, nejlépe přímo na paní Hegerovou - hegerová.olga@stesby.cz

Tento ročník uděláme vyjížďku, tak jako ročník předešlý do Svratky na jejich skvostný Retro den. Po roce 2017, kdy měl tento program velmi dobrý ohlas jsme se rozhodli v něm pokračovat a spolupráci se Svrateckými Valkýrami a hlavně panem Martinem Mudrochem udržet .

Na bystřickém náměstí samozřejmě vystoupí big - beatová skupina Kroky a další část programu zatím neprozradím, neb ještě není jistý. V každém případě pro Vás nějaké překvapení nachystáme.

Fotky a odkazy z XII.ročníku najdete zde : malirstvi.jihlavsko.com/34099/xii-memorial-fr-proseckeho-sen-2017/

Letáček i s mapkou kudy k nám do Depozit Muzea veterán TATRA klubu Bystřice nad Pernštejnem

OTEVŘENO : květen - září : pouze víkendy, so - ne 10.oo - 17.oo

červenec - srpen : každý den 10.oo - 17.oo

mimo tuto dobu je možná domluva na mob. tel.: 603 50 64 42, email : prosecky.tatra@worldonline.cz

XI.Memoriál Františka Proseckého sen. - 06.08.2016 - sraz historických vozidel a jejich přátel v Bystřici nad Pernštejnem

Letošní ročník nás vyjížďka zavede do Čechtína (Velké Meziřičí - Třebíč), kde je umístněná stálá výstava svatebních šatů až do dob hodně minulých. Salón paní Baxantové s.r.o., který má v těchto prostorách sídlo si pro účastníky nachystá jistě více z dobové přehlídky, jenž každoročně předvádí na Bystřickém náměstí.

Po příjezdu na Masarykovo náměstí v Bystřici nad Pernštejnem (od 7.30 do 10.oo), proběhne klasické vyfocení na diplom, registrace, kde přihlášení obrdží volné vstupenky do Depozit - Muzea, medaili (samozřejmě za první místo) a jednoduchý itinerář na vyjížďku do výše zniňovaného Muzea svatebních šatů.

Od 10.oo bude probíhat na hlavním podiu program, který opět rozproudí bystřická big bítová skupina Kroky a posléze představí závodní Tatru z maratónské DAKARSKÉ RALLYE Mr. Karel Loprais, několika násobný vítěz této nejnáročnější automobilové soutěže a společně s jejím nynějším majitelem a provozovatelem Muzea TATRA 111 v Dobříši panem Milanem Horkou pohovoří o letošní vzpomínkové jízdě do Dakaru na počest třicetileté účasti Tatry na těchto rallye.

Ve 13.oo začne probíhat start všech posádek s komentářem o zúčastněném veteránu, či posádce.

Těšíme se na Vás a samozřejmě na skvost, se kterým se nám přijedete pochlubit.

Přihlášky můžete již nyní zasílat na : prosecky.tatra@worldonline.cz a to do 31.07.2016. O ubytování pište, nebo volejte co nejdříve.

Ubytování bude v Dolní Rožínce, kde je možné zaparkovat i s obytňáky, eventuálně se stanem. Restaurace nám bude k dispozici, jak v pátek, tak v sobotu, kde si udělaláme i závěrečný "večírek". www.ubytovna-sedmicka.cz/

František Prosecký + kolektiv veterán TATRA klubu Bystřice nad Pernštejnem.

Do Nového roku přejeme vše nej a nej - samozřejmě jenom to dobré a ještě lepší :

 

TATRA 148 je opět na trhu. Cena u nás v Depozit Muzeu je 749,- (je možná i výměna za jiné starší hračky).

Nabízíme dvě barevné provedení, celo oranžová a červená s modrou.