František Prosecký - malířství - natěračství | veteran muzeumKostelní 251, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem, tel.: 566 552 789, e-mail: malirstvi@jihlavsko.com
Aktuality
Levné ubytování Vysoké Mýto, Penzion u Bakaláře
Úvod -> Rekonstrukce bitvy Kursk 1943

   Na rekonstrukci bitvy o KURSK 1943 přijíždíme v pátek 18.8.2006 a přípravy  jedou na  plné obrátky. Zde nás vítají hned tři kousky "Tygrů".

Hlavní pořadatel v německé uniformě ještě netuší, jak akce dopadne. Že   německá armáda prohraje, ale už ví. Historie se měnit nedá.

 .                                                                                                                                            

Tatry 810 v převlečení za německé Hakly jsou k nerozeznání i od jednoho originálu, který se tu také nachází.

 Německá armáda je vybavena i tímto kolopásovým tahačem, který zvládne odtáhnout i nepojízdného Tygra. V průběhu rekonstrukce nám to i úspěšně předvede.

Ruský T 34 vyráží na plné obrátky.

Vyráží i Ruská velitelská vozidla, zatím vše jenom na zkoušku.

KdF s SS generalitou na průzkumu - nebo, že by pořadatelská kontrola?

 Čekání na povel "vperjot"

Povel vydán a tanky vyrazily. Vyrazily i motospojky, nebo vlastně lehké kulomety na "emkách"

 V Ruském táboře si prohlížíme zbraně, díky ochotě bojovníků jich vidíme opravdu dost.

  V podvečer se potkáváme s kamarády z veteránských akcí, kteří jako my přijeli s mladšími vozy a tudíž trochu pomoci pořadatelům.

Už je sobota ráno, nám začínají na T 128 montovat komentátorské zesilovače, mixy a všechny ty potřebné věci k ozvučení tohoto velkého prostoru a kamarádi odjiždějí i se svojí Mungou na hlavní bránu, ke kontrole vstupenek.

 Boj vypukl, němci se ženou vpřed, zatím jen s lehkou technikou.

 "Haklové" jistí postup Německé armády.  

 Jeden z Tigrů zasažen, odtahován, a němci se dávají na ústup.

 A když jedni ustupují, druzí jdou vpřed, tady tedy  vperjot.

 Z komentátorské TATRY 128 se stavá i kameramansko - čumilská. Však TATRA toho vydržela již podstatně více.

 To tihle Gazíci to měli už horší, ale taky vydrželi.

 Tak tohle jsem nečekal : pod ramenem plošiny je zachycen "LAVOČKIN". Tři průlety nad bojištěm a dvě budovy lehly plameny.

 Ale i přes to se němci dostavájí zase vpřed.

 Tanky TIGER taky pálí jako o závod.

 A je tu opět změna : Německá armáda to otáčí a prchá.

 Však východní "malčiki" nasadili těžkou techniku a malčiků tu je taky víc jak dost.

 A je dobojováno. Toto už je fotka se závěrečného seřazení techniky k prohlídce pro diváky.

 Však těch tu bylo dost. Na to, že to byl 1. ročník - velký úspěch - první odhad - 20.000 diváků - to je velký úspěch. Však si  také jak pořadatelé, tak bojovníci a technika zaslouží poděkování.

 Myslím, že za většinu diváků se již tešíme na další ročník, a přejeme mnoho nervů a posléze úspěchů v této činnosti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MALÍŘSTVÍ - NATĚRAČSTVÍ, František Prosecký, Kostelní 251, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem

Tel.: 566 552 789, Mobil: 603 506 442, Mobil: 777 206 442, web: www.malirstvi.jihlavsko.com, e-mail: prosecky.tatra@worldonline.cz

Provozováno CMS / E-shop (c)2020 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies

XV.Memoriál Františka Proseckého sen. v roce 2020 proběhl 8.srpna opět na náměstí v Bystřici nad Pernštejnem  i s nepovinnou vyjížďkou do Svratky na Retro den.je za námi. Info o akci a odkazy na fotky budu postupně  přidávat na malirstvi.jihlavsko.com/36789/xv-memorial-fr-proseckeho-sen-/

 

Tak XIV. ročník Memoriálu máme za sebou.  XV. Memoriál Fr.Proseckého sen.bude 8.8.2020 a opět s nepovinou jízdou na svratecký Retro den.

Více informací o XIV. Memoriálu najdete zde : malirstvi.jihlavsko.com/36604/xiv-memorial-frant-proseckeho-sen-/       Děkujeme všem účastníkům za přistavení svých motorových miláčků a všem divákům, že se pouze koukali a nijak neškodili. Každý majitel historického vetránka si rád poslechne, že se Vám jeho kousek líbí, snad i vydrží nějakou to připomínku, že není něco v pořádku, ale určitě nebude rád, když mu jeho chloubu budete oplácávat, nebo dokonce dávat děti dovnitř. 

Již XIV. ročník Memoriálu Františka Proseckého sen. se v roce 2019 uskuteční opět v Bystřici nad Pernštejnem a to v sobotu 10. srpna 2019. Pro tento ročník máme příjemnou zprávu, a to, že ubytování se nám podařilo opět zajistit v VOŠ Bystřice www.szesby.cz/   a to i se zaparkování vozidel v jejich areálu. Díky tomuto bude i společný večer v nedalekém salónku dobové restaurace, tak jako v roce 2018             Zájemci o ubytování prosím o včasné přihlášení, nejlépe přímo u paní Hegerové - hegerová.olga@stesby.cz     Tento ročník uděláme vyjížďku, tak jako již dva předešlé ročníky do Svratky na jejich skvostný Retro den. Po roce 2017, kdy měl tento program velmi dobrý ohlas jsme se rozhodli v něm pokračovat a spolupráci se Svrateckými Valkýrami a hlavně panem Martinem Mudrochem udržet .                                                                                               Na bystřickém náměstí dopoledne samozřejmě vystoupí big - beatová skupina Kroky. Svoji účast přislíbil ing Tomáš Tomeček - Tatrovák s velkým nejen T, ale hlavně srdíčkem pro Tatru bijícím. Svoji účast doplní i Tatrou se správně, tedy vzduchem chlazeným dvanácti válcem, který rozezvučí bystřické náměstí a rád odpoví na Vaše otázky nejen ohledně své účasti na Africe Eco Race - původní Rallye Paříž - Dakar, kterou již třikrát vyhrál, třikráte byl druhý a dvakrát třetí.                                                                                                                                        Vzhledem k tomu, že od neděle 11.08., tedy po skončení programu bystřické Vavřinecké pouti začne na náměstí Start Film Fest, dal nám tým pana Čadíka k dispozici pojízdný kinematograf a tak již v pátek 09.08.2019 budeme mít na náměstí promítání filmu speciálně pro nás. Na jeho výběru se zatím domlouváme - uvítáme nějaké návrhy. V sobotu se promítání bude opakovat a zatím všichni oslovení souhlasí s promítnutím filmové legendy : V zajetí rychlosti - Anthony Hopkins v roli muže, který šel celý život za svým snem, být nejrychlejší a který si sám upravil starší motorku Indian.

Letáček i s mapkou kudy k nám do Depozit Muzea veterán TATRA klubu Bystřice nad Pernštejnem

OTEVŘENO : květen - září : pouze víkendy, so - ne 10.oo - 17.oo

červenec - srpen : každý den 10.oo - 17.oo

mimo tuto dobu je možná domluva na mob. tel.: 603 50 64 42, email : prosecky.tatra@worldonline.cz

XI.Memoriál Františka Proseckého sen. - 06.08.2016 - sraz historických vozidel a jejich přátel v Bystřici nad Pernštejnem

Letošní ročník nás vyjížďka zavede do Čechtína (Velké Meziřičí - Třebíč), kde je umístněná stálá výstava svatebních šatů až do dob hodně minulých. Salón paní Baxantové s.r.o., který má v těchto prostorách sídlo si pro účastníky nachystá jistě více z dobové přehlídky, jenž každoročně předvádí na Bystřickém náměstí.

Po příjezdu na Masarykovo náměstí v Bystřici nad Pernštejnem (od 7.30 do 10.oo), proběhne klasické vyfocení na diplom, registrace, kde přihlášení obrdží volné vstupenky do Depozit - Muzea, medaili (samozřejmě za první místo) a jednoduchý itinerář na vyjížďku do výše zniňovaného Muzea svatebních šatů.

Od 10.oo bude probíhat na hlavním podiu program, který opět rozproudí bystřická big bítová skupina Kroky a posléze představí závodní Tatru z maratónské DAKARSKÉ RALLYE Mr. Karel Loprais, několika násobný vítěz této nejnáročnější automobilové soutěže a společně s jejím nynějším majitelem a provozovatelem Muzea TATRA 111 v Dobříši panem Milanem Horkou pohovoří o letošní vzpomínkové jízdě do Dakaru na počest třicetileté účasti Tatry na těchto rallye.

Ve 13.oo začne probíhat start všech posádek s komentářem o zúčastněném veteránu, či posádce.

Těšíme se na Vás a samozřejmě na skvost, se kterým se nám přijedete pochlubit.

Přihlášky můžete již nyní zasílat na : prosecky.tatra@worldonline.cz a to do 31.07.2016. O ubytování pište, nebo volejte co nejdříve.

Ubytování bude v Dolní Rožínce, kde je možné zaparkovat i s obytňáky, eventuálně se stanem. Restaurace nám bude k dispozici, jak v pátek, tak v sobotu, kde si udělaláme i závěrečný "večírek". www.ubytovna-sedmicka.cz/

František Prosecký + kolektiv veterán TATRA klubu Bystřice nad Pernštejnem.

Do Nového roku přejeme vše nej a nej - samozřejmě jenom to dobré a ještě lepší :

 

TATRA 148 je opět na trhu. Cena u nás v Depozit Muzeu je 749,- (je možná i výměna za jiné starší hračky).

Nabízíme dvě barevné provedení, celo oranžová a červená s modrou.