František Prosecký - malířství - natěračství | veteran muzeumKostelní 251, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem, tel.: 566 552 789, e-mail: malirstvi@jihlavsko.com
Aktuality
Levné ubytování Vysoké Mýto, Penzion u Bakaláře
Úvod -> PF, pozvánky a fotky z akcí -> PF, pozvánky a akce 2011 -> silvestrovská vyjížďka 31.12.2011

Dovolte mi pozvat Vás, příznivce našich Silvestrovských vyjížďek na další konanou tento Silvestr, tedy 31.12.2011. Sraz je jako vždy na parkovišti před Penny Marketem, tedy kousíček od hlavní silnice č 19 (bývalá 18, pak 150).

Vyjížďky jsou doporučované pro vozidla 4x4, samožřejmě můžou být i 6x6, či dokonce 8x8. Mohou být i vozidla s pohonem jedné nápravy, či dokonce jednostopá s jedním hnaným kolem - těmto ovšem nemůžeme zaručit, že vyjížďku projedou celou. Náhradní cestu ale prozradíme.

Doporučováné je i stáří vozidla - a to minimálně 25let. Vzhledem k tomu, že část trati je po solených silnicích, na této hranici netrváme a uvítáme Vás i v modernějších "teréňácích".

Takže, kdo se nebojíte sněhu, bláta, vody a zimy, tak v sobotu 31.12.2011 na parkovišti u Penny v Bystřiici nad Pernštejnem. Něco po půl jedenácté pak vyrazíme na výjížďku.

                 za bystřický veterán TATRA klub
                                                                             František

Zatím Vám tu ukážeme pár fotek z najíždění trati :

začínáme v Bystřici

První foto je pořízeno nad Bystřicí u Bratrušína, druhé z "křižovatky" Bratrušín-Lesoňovice-Kozlov-Vrtěžíř.

Tak tady tudy to nepůjde. Možná, kdyby zamrzlo, tak ano, ale je tu málo místa na otáčení a nebezpečný sráz.

A tak tedy otáčíme a jedeme hledat jinou schůdnější cestu.

Bohužel, tím pádem musíme vypustit návštěvu  této krásné štoly u Lesoňovic a jedeme  tedy na Zubštejn.

Pohledy, které na Vás čekají : městys Vír - to uprostřed není rybník, či nějaké jezero. V údolí na Vysočině, kde svítí asi "celý den" sluníčko - tak tedy fotovoltaické panely. Druhé foto - hráz Vírské přehrady.

V podvečer se pak vynořujeme z údolí Svratky na Rozhledně Karasín, kde jsme již sice v minulých letech byli, ale třeba nebylo tak hezké počasí, jako máme objednané letos, a tak by bylo škoda se tu nezastavit.

 

 Tak a 31.12., stejně jako celý rok 2011 je za námi. 

                                                                 Poslední den tohoto roku je pro nás a náš poslední letošní počin jako vyšitý. Přes noc napadlo pár centimetrů nových bílých srač..., tedy nového běloučkého snížku a od rána hned sluníčko sluní a hřeje.  Na parkoviště před Penny přijíždí hned po nás a našich pořadatelských strojích nestoři silvestrovských vyjížděk na strojích Jawa a ČZ Luďa s Jirkou, zvaným Rickman - po dnešní nedobrovolné koupeli ve Svratce, možná i zvaný Waserman.

 Mezi prvními přijel i Honza ze Sněžného se svým čerstvě vyuzeným masíčkem a podělil se o tuto dobrotu s námi. S Pragou V3S jsme moc nepočítali, ale její posádka Míra s Alešem trať zvládli bez problémů, stejně jako Honza s vodníkem KdF.

Uaz a Tatra 805 čekají na povel ke startu. Ten je nakonec udělen z blatníku  PV3S, která posloužila jako podium.

 Zastávka pod Zubštejnem a následné vyjetí  k této udržované zřícenině hradu, kde jsme měli chvíli na pokec s kamarády, prohlíkdu jejich zimních strojů, prohlídku Zubštejna a v neposlední řadě vidět v akci Tatru 130 i se zvukovým efektem, vzduchem chlazeného motoru, kterou nám předvedl strůjce tohoto efektu a zároveň majitel modelu Tatry 130 - David.

Ze Zubštejna jedeme směr Vír, kde přebrodíme Svratku, někteří se i vykoupou a jedeme kolem Vírské přehrady na Karasín na Rozhlednu.

Pár fotek u Rozhledny na Karasíně :

A na závěr vyprávění Rickmana o dnešním prejíždění řeky Svratky a tím i získání nové přezdívky Waserman :

Další fotografie jsou k vidění na : frantisektatra.rajce.idnes.cz/Silvestrovska_vyjizdka_31.12.2011/

 

 

MALÍŘSTVÍ - NATĚRAČSTVÍ, František Prosecký, Kostelní 251, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem

Tel.: 566 552 789, Mobil: 603 506 442, Mobil: 777 206 442, web: www.malirstvi.jihlavsko.com, e-mail: prosecky.tatra@worldonline.cz

Provozováno CMS / E-shop (c)2020 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies

XV.Memoriál Františka Proseckého sen. v roce 2020 proběhl 8.srpna opět na náměstí v Bystřici nad Pernštejnem  i s nepovinnou vyjížďkou do Svratky na Retro den.je za námi. Info o akci a odkazy na fotky budu postupně  přidávat na malirstvi.jihlavsko.com/36789/xv-memorial-fr-proseckeho-sen-/

 

Tak XIV. ročník Memoriálu máme za sebou.  XV. Memoriál Fr.Proseckého sen.bude 8.8.2020 a opět s nepovinou jízdou na svratecký Retro den.

Více informací o XIV. Memoriálu najdete zde : malirstvi.jihlavsko.com/36604/xiv-memorial-frant-proseckeho-sen-/       Děkujeme všem účastníkům za přistavení svých motorových miláčků a všem divákům, že se pouze koukali a nijak neškodili. Každý majitel historického vetránka si rád poslechne, že se Vám jeho kousek líbí, snad i vydrží nějakou to připomínku, že není něco v pořádku, ale určitě nebude rád, když mu jeho chloubu budete oplácávat, nebo dokonce dávat děti dovnitř. 

Již XIV. ročník Memoriálu Františka Proseckého sen. se v roce 2019 uskuteční opět v Bystřici nad Pernštejnem a to v sobotu 10. srpna 2019. Pro tento ročník máme příjemnou zprávu, a to, že ubytování se nám podařilo opět zajistit v VOŠ Bystřice www.szesby.cz/   a to i se zaparkování vozidel v jejich areálu. Díky tomuto bude i společný večer v nedalekém salónku dobové restaurace, tak jako v roce 2018             Zájemci o ubytování prosím o včasné přihlášení, nejlépe přímo u paní Hegerové - hegerová.olga@stesby.cz     Tento ročník uděláme vyjížďku, tak jako již dva předešlé ročníky do Svratky na jejich skvostný Retro den. Po roce 2017, kdy měl tento program velmi dobrý ohlas jsme se rozhodli v něm pokračovat a spolupráci se Svrateckými Valkýrami a hlavně panem Martinem Mudrochem udržet .                                                                                               Na bystřickém náměstí dopoledne samozřejmě vystoupí big - beatová skupina Kroky. Svoji účast přislíbil ing Tomáš Tomeček - Tatrovák s velkým nejen T, ale hlavně srdíčkem pro Tatru bijícím. Svoji účast doplní i Tatrou se správně, tedy vzduchem chlazeným dvanácti válcem, který rozezvučí bystřické náměstí a rád odpoví na Vaše otázky nejen ohledně své účasti na Africe Eco Race - původní Rallye Paříž - Dakar, kterou již třikrát vyhrál, třikráte byl druhý a dvakrát třetí.                                                                                                                                        Vzhledem k tomu, že od neděle 11.08., tedy po skončení programu bystřické Vavřinecké pouti začne na náměstí Start Film Fest, dal nám tým pana Čadíka k dispozici pojízdný kinematograf a tak již v pátek 09.08.2019 budeme mít na náměstí promítání filmu speciálně pro nás. Na jeho výběru se zatím domlouváme - uvítáme nějaké návrhy. V sobotu se promítání bude opakovat a zatím všichni oslovení souhlasí s promítnutím filmové legendy : V zajetí rychlosti - Anthony Hopkins v roli muže, který šel celý život za svým snem, být nejrychlejší a který si sám upravil starší motorku Indian.

Letáček i s mapkou kudy k nám do Depozit Muzea veterán TATRA klubu Bystřice nad Pernštejnem

OTEVŘENO : květen - září : pouze víkendy, so - ne 10.oo - 17.oo

červenec - srpen : každý den 10.oo - 17.oo

mimo tuto dobu je možná domluva na mob. tel.: 603 50 64 42, email : prosecky.tatra@worldonline.cz

XI.Memoriál Františka Proseckého sen. - 06.08.2016 - sraz historických vozidel a jejich přátel v Bystřici nad Pernštejnem

Letošní ročník nás vyjížďka zavede do Čechtína (Velké Meziřičí - Třebíč), kde je umístněná stálá výstava svatebních šatů až do dob hodně minulých. Salón paní Baxantové s.r.o., který má v těchto prostorách sídlo si pro účastníky nachystá jistě více z dobové přehlídky, jenž každoročně předvádí na Bystřickém náměstí.

Po příjezdu na Masarykovo náměstí v Bystřici nad Pernštejnem (od 7.30 do 10.oo), proběhne klasické vyfocení na diplom, registrace, kde přihlášení obrdží volné vstupenky do Depozit - Muzea, medaili (samozřejmě za první místo) a jednoduchý itinerář na vyjížďku do výše zniňovaného Muzea svatebních šatů.

Od 10.oo bude probíhat na hlavním podiu program, který opět rozproudí bystřická big bítová skupina Kroky a posléze představí závodní Tatru z maratónské DAKARSKÉ RALLYE Mr. Karel Loprais, několika násobný vítěz této nejnáročnější automobilové soutěže a společně s jejím nynějším majitelem a provozovatelem Muzea TATRA 111 v Dobříši panem Milanem Horkou pohovoří o letošní vzpomínkové jízdě do Dakaru na počest třicetileté účasti Tatry na těchto rallye.

Ve 13.oo začne probíhat start všech posádek s komentářem o zúčastněném veteránu, či posádce.

Těšíme se na Vás a samozřejmě na skvost, se kterým se nám přijedete pochlubit.

Přihlášky můžete již nyní zasílat na : prosecky.tatra@worldonline.cz a to do 31.07.2016. O ubytování pište, nebo volejte co nejdříve.

Ubytování bude v Dolní Rožínce, kde je možné zaparkovat i s obytňáky, eventuálně se stanem. Restaurace nám bude k dispozici, jak v pátek, tak v sobotu, kde si udělaláme i závěrečný "večírek". www.ubytovna-sedmicka.cz/

František Prosecký + kolektiv veterán TATRA klubu Bystřice nad Pernštejnem.

Do Nového roku přejeme vše nej a nej - samozřejmě jenom to dobré a ještě lepší :

 

TATRA 148 je opět na trhu. Cena u nás v Depozit Muzeu je 749,- (je možná i výměna za jiné starší hračky).

Nabízíme dvě barevné provedení, celo oranžová a červená s modrou.