František Prosecký

Kostelní 251, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem, tel.: 566 552 789, e-mail: malirstvi@jihlavsko.com


Dovolte mi pozvat Vás, příznivce našich Silvestrovských vyjížďek na další konanou tento Silvestr, tedy 31.12.2011. Sraz je jako vždy na parkovišti před Penny Marketem, tedy kousíček od hlavní silnice č 19 (bývalá 18, pak 150).

Vyjížďky jsou doporučované pro vozidla 4x4, samožřejmě můžou být i 6x6, či dokonce 8x8. Mohou být i vozidla s pohonem jedné nápravy, či dokonce jednostopá s jedním hnaným kolem - těmto ovšem nemůžeme zaručit, že vyjížďku projedou celou. Náhradní cestu ale prozradíme.

Doporučováné je i stáří vozidla - a to minimálně 25let. Vzhledem k tomu, že část trati je po solených silnicích, na této hranici netrváme a uvítáme Vás i v modernějších "teréňácích".

Takže, kdo se nebojíte sněhu, bláta, vody a zimy, tak v sobotu 31.12.2011 na parkovišti u Penny v Bystřiici nad Pernštejnem. Něco po půl jedenácté pak vyrazíme na výjížďku.

                 za bystřický veterán TATRA klub
                                                                             František

Zatím Vám tu ukážeme pár fotek z najíždění trati :

začínáme v Bystřici

První foto je pořízeno nad Bystřicí u Bratrušína, druhé z "křižovatky" Bratrušín-Lesoňovice-Kozlov-Vrtěžíř.

Tak tady tudy to nepůjde. Možná, kdyby zamrzlo, tak ano, ale je tu málo místa na otáčení a nebezpečný sráz.

A tak tedy otáčíme a jedeme hledat jinou schůdnější cestu.

Bohužel, tím pádem musíme vypustit návštěvu  této krásné štoly u Lesoňovic a jedeme  tedy na Zubštejn.

Pohledy, které na Vás čekají : městys Vír - to uprostřed není rybník, či nějaké jezero. V údolí na Vysočině, kde svítí asi "celý den" sluníčko - tak tedy fotovoltaické panely. Druhé foto - hráz Vírské přehrady.

V podvečer se pak vynořujeme z údolí Svratky na Rozhledně Karasín, kde jsme již sice v minulých letech byli, ale třeba nebylo tak hezké počasí, jako máme objednané letos, a tak by bylo škoda se tu nezastavit.

 

 Tak a 31.12., stejně jako celý rok 2011 je za námi. 

                                                                 Poslední den tohoto roku je pro nás a náš poslední letošní počin jako vyšitý. Přes noc napadlo pár centimetrů nových bílých srač..., tedy nového běloučkého snížku a od rána hned sluníčko sluní a hřeje.  Na parkoviště před Penny přijíždí hned po nás a našich pořadatelských strojích nestoři silvestrovských vyjížděk na strojích Jawa a ČZ Luďa s Jirkou, zvaným Rickman - po dnešní nedobrovolné koupeli ve Svratce, možná i zvaný Waserman.

 Mezi prvními přijel i Honza ze Sněžného se svým čerstvě vyuzeným masíčkem a podělil se o tuto dobrotu s námi. S Pragou V3S jsme moc nepočítali, ale její posádka Míra s Alešem trať zvládli bez problémů, stejně jako Honza s vodníkem KdF.

Uaz a Tatra 805 čekají na povel ke startu. Ten je nakonec udělen z blatníku  PV3S, která posloužila jako podium.

 Zastávka pod Zubštejnem a následné vyjetí  k této udržované zřícenině hradu, kde jsme měli chvíli na pokec s kamarády, prohlíkdu jejich zimních strojů, prohlídku Zubštejna a v neposlední řadě vidět v akci Tatru 130 i se zvukovým efektem, vzduchem chlazeného motoru, kterou nám předvedl strůjce tohoto efektu a zároveň majitel modelu Tatry 130 - David.

Ze Zubštejna jedeme směr Vír, kde přebrodíme Svratku, někteří se i vykoupou a jedeme kolem Vírské přehrady na Karasín na Rozhlednu.

Pár fotek u Rozhledny na Karasíně :

A na závěr vyprávění Rickmana o dnešním prejíždění řeky Svratky a tím i získání nové přezdívky Waserman :

Další fotografie jsou k vidění na : frantisektatra.rajce.idnes.cz/Silvestrovska_vyjizdka_31.12.2011/

 

Provozováno CMS / Eshop (c)2017 Czechproduct.cz s.r.o. | podpora | mapa webu
partneři: MALÍŘSTVÍ - NATĚRAČSTVÍ - 
Doporucujeme: Zakázková kovovýroba -  Obrábění a montáž -  ubytování na vysočině -  Mateřská škola -  Zahradní nábytek -  nakladače -  hromosvody -   -  Mopy na vytírání  - Multifunkční pily - Pánské mikiny