František Prosecký

Kostelní 251, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem, tel.: 566 552 789, e-mail: malirstvi@jihlavsko.com


     Ještě než vyrazíme na Memoriál, čeká nás jedno setkání, na které jsme se vždy velmi těšili. Letošní Řemeslný jarmark ve Sněžném bude zajisté zase tak hezký a příjemný. Leč bohužel nás již nepřivítá jeho zakládající člen a zároveň náš člen veterán TATRA klubu - Honzík "Závlada" Závladský, protože nás loni nedobrovolně ve svý 36 letch opustil.

                             Nebudu se rozepisovat jak nám všem chybí, ale žádám Vás tímto o účast se svým veteránkem na této vzpomínkové akci, kde odměnou pro nás všechny bude nesmrtelný úsměv Honzy, který z jeho tváře nezmizel ani v poslední vteřině jeho smysluplného života, na který si všichni vzpomeneme.

                        Odjezd z Bystřice n.P. od Depozitu bude v neděli 15.06.2014 v 8.oo hod. Pro ty, kteří pojedou přímo do Sněžného - příjezd na náměstí ve Sněžném v 9.oo hod.

Ještě bych poprosil o oznámení, kdo se zúčastní, aby nám ve Sněžném nachystali potřebné prostory.

tel.: 603 506442, nebo 777 206442, pevná linka 566 552789,  meil : prosecky.tatra@worldonline.cz

A tady již máme po Jarmarku, po vydařené, leč smutné akci :

                  Letošní ročník se obešel bez deště, a to asi proto, že některými pořadateli mi bylo doporučeno, řekl bych, že spíše zakázáno, přijet s Josefkou - tedy s otevřenou Tatrou 43, která je opravdový magnet na vodu.

                  No v plánu stejně bylo vytáhnout "Honzíkovu" Waršavu. Vzhledem k mojí již obvyklé časové tísni se přípravy ujímá soused Jarda a dokončovací práce na svém stroji IFA F9 odkládá a pouští se již ve středu do kompletní opravy brzd na Waršavě. Já se vracím z pracoviště v Plzni v sobotu po obědě, za poslední čtyři dny mám naspáno max. 10 hodin, ale jakmile vidím, že Jarda stále leží pod Waršavou  - ožívám a nalévám novou brzdovku a společně brzdy ovzdušňujeme.

                 Zkouška - huráááá, Waršava už brzdí !!! Teď ještě zjistit proč nejede, tak jak by měla a pak hurá spát.

                 Nyní přijíždí další kamarád Michal s Holbou a vrháme se na dokončení příprav na start F 9. Tento skvostný stroj neidentifikovatelného počtu válců s náhodnými výbuchy má snahu se po GO kliky rozjet, ale nechce startovat (asi se opičí po strojích brněnské Zetky). Zvažujeme, že je malá baterie a Jarda se smiřuje s tím, že ho vždy roztlačíme. To IFA chytá na takzvané drbnutí.

                Mezi tím jsme vyměnili svíčky na obou zmiňovaných strojích a vypadá to, že potřebný počet válců je v provozu a tak konečně do té betle. Ráno vyjíždíme v 8.oo hod.

                A tady máme foto výše zmiňovaných strojů v doprovodu již známých a spolehlivých Tatroveček .

 

pohled na další kousky, se kterými přijeli kamarádi na Honzíka vzpomenout :


A ještě foto těch, kteří dali život, leč krátký ale o to smysluplnější a bohatší jak na zážitky,  tak na kamarády, kterých měl  Honza díky své povaze opravdu hodně :

 

Další fotografie naleznete na odkaze :

 francmotorkar.rajce.idnes.cz/Jarmark_Snezne_2014_-_vzpominkova_jizda_na_kamarada_Honzu

 

 

Provozováno CMS / Eshop (c)2017 Czechproduct.cz s.r.o. | podpora | mapa webu
partneři: MALÍŘSTVÍ - NATĚRAČSTVÍ - 
Doporucujeme: Zakázková kovovýroba -  Obrábění a montáž -  ubytování na vysočině -  Mateřská škola -  Zahradní nábytek -  nakladače -  hromosvody -   -  Mopy na vytírání  - Multifunkční pily - Pánské mikiny