František Prosecký - malířství - natěračství | veteran muzeumKostelní 251, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem, tel.: 566 552 789, e-mail: malirstvi@jihlavsko.com
Aktuality
Levné ubytování Vysoké Mýto, Penzion u Bakaláře
Úvod -> PF, pozvánky a fotky z akcí -> PF, pozvánky a akce 2014 -> I.vzpomínkový Jarmark Sněžné na Honzu Závladu Závladského

     Ještě než vyrazíme na Memoriál, čeká nás jedno setkání, na které jsme se vždy velmi těšili. Letošní Řemeslný jarmark ve Sněžném bude zajisté zase tak hezký a příjemný. Leč bohužel nás již nepřivítá jeho zakládající člen a zároveň náš člen veterán TATRA klubu - Honzík "Závlada" Závladský, protože nás loni nedobrovolně ve svý 36 letch opustil.

                             Nebudu se rozepisovat jak nám všem chybí, ale žádám Vás tímto o účast se svým veteránkem na této vzpomínkové akci, kde odměnou pro nás všechny bude nesmrtelný úsměv Honzy, který z jeho tváře nezmizel ani v poslední vteřině jeho smysluplného života, na který si všichni vzpomeneme.

                        Odjezd z Bystřice n.P. od Depozitu bude v neděli 15.06.2014 v 8.oo hod. Pro ty, kteří pojedou přímo do Sněžného - příjezd na náměstí ve Sněžném v 9.oo hod.

Ještě bych poprosil o oznámení, kdo se zúčastní, aby nám ve Sněžném nachystali potřebné prostory.

tel.: 603 506442, nebo 777 206442, pevná linka 566 552789,  meil : prosecky.tatra@worldonline.cz

A tady již máme po Jarmarku, po vydařené, leč smutné akci :

                  Letošní ročník se obešel bez deště, a to asi proto, že některými pořadateli mi bylo doporučeno, řekl bych, že spíše zakázáno, přijet s Josefkou - tedy s otevřenou Tatrou 43, která je opravdový magnet na vodu.

                  No v plánu stejně bylo vytáhnout "Honzíkovu" Waršavu. Vzhledem k mojí již obvyklé časové tísni se přípravy ujímá soused Jarda a dokončovací práce na svém stroji IFA F9 odkládá a pouští se již ve středu do kompletní opravy brzd na Waršavě. Já se vracím z pracoviště v Plzni v sobotu po obědě, za poslední čtyři dny mám naspáno max. 10 hodin, ale jakmile vidím, že Jarda stále leží pod Waršavou  - ožívám a nalévám novou brzdovku a společně brzdy ovzdušňujeme.

                 Zkouška - huráááá, Waršava už brzdí !!! Teď ještě zjistit proč nejede, tak jak by měla a pak hurá spát.

                 Nyní přijíždí další kamarád Michal s Holbou a vrháme se na dokončení příprav na start F 9. Tento skvostný stroj neidentifikovatelného počtu válců s náhodnými výbuchy má snahu se po GO kliky rozjet, ale nechce startovat (asi se opičí po strojích brněnské Zetky). Zvažujeme, že je malá baterie a Jarda se smiřuje s tím, že ho vždy roztlačíme. To IFA chytá na takzvané drbnutí.

                Mezi tím jsme vyměnili svíčky na obou zmiňovaných strojích a vypadá to, že potřebný počet válců je v provozu a tak konečně do té betle. Ráno vyjíždíme v 8.oo hod.

                A tady máme foto výše zmiňovaných strojů v doprovodu již známých a spolehlivých Tatroveček .

 

pohled na další kousky, se kterými přijeli kamarádi na Honzíka vzpomenout :


A ještě foto těch, kteří dali život, leč krátký ale o to smysluplnější a bohatší jak na zážitky,  tak na kamarády, kterých měl  Honza díky své povaze opravdu hodně :

 

Další fotografie naleznete na odkaze :

 francmotorkar.rajce.idnes.cz/Jarmark_Snezne_2014_-_vzpominkova_jizda_na_kamarada_Honzu

 

 

 

MALÍŘSTVÍ - NATĚRAČSTVÍ, František Prosecký, Kostelní 251, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem

Tel.: 566 552 789, Mobil: 603 506 442, Mobil: 777 206 442, web: www.malirstvi.jihlavsko.com, e-mail: prosecky.tatra@worldonline.cz

Provozováno CMS / E-shop (c)2018 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies

Již XIII. ročník Memoriálu Františka Proseckého sen. se v roce 2018 uskuteční opět v Bystřici nad Pernštejnem a to v sobotu 11. srpna. Pro tento ročník máme příjemnou novinku, a to, že ubytování se nám podařilo zajistit v VOŠ Bystřice www.szesby.cz/ a to i se zaparkování vozidel v jejich areálu. Díky tomuto bude i společný večer v nedalekém salónku dobové restaurace.

Zájemci o ubytování prosím o včasné přihlášení, nejlépe přímo na paní Hegerovou - hegerová.olga@stesby.cz

Tento ročník uděláme vyjížďku, tak jako ročník předešlý do Svratky na jejich skvostný Retro den. Po roce 2017, kdy měl tento program velmi dobrý ohlas jsme se rozhodli v něm pokračovat a spolupráci se Svrateckými Valkýrami a hlavně panem Martinem Mudrochem udržet .

Na bystřickém náměstí samozřejmě vystoupí big - beatová skupina Kroky a další část programu zatím neprozradím, neb ještě není jistý. V každém případě pro Vás nějaké překvapení nachystáme.

Fotky a odkazy z XII.ročníku najdete zde : malirstvi.jihlavsko.com/34099/xii-memorial-fr-proseckeho-sen-2017/

Letáček i s mapkou kudy k nám do Depozit Muzea veterán TATRA klubu Bystřice nad Pernštejnem

OTEVŘENO : květen - září : pouze víkendy, so - ne 10.oo - 17.oo

červenec - srpen : každý den 10.oo - 17.oo

mimo tuto dobu je možná domluva na mob. tel.: 603 50 64 42, email : prosecky.tatra@worldonline.cz

XI.Memoriál Františka Proseckého sen. - 06.08.2016 - sraz historických vozidel a jejich přátel v Bystřici nad Pernštejnem

Letošní ročník nás vyjížďka zavede do Čechtína (Velké Meziřičí - Třebíč), kde je umístněná stálá výstava svatebních šatů až do dob hodně minulých. Salón paní Baxantové s.r.o., který má v těchto prostorách sídlo si pro účastníky nachystá jistě více z dobové přehlídky, jenž každoročně předvádí na Bystřickém náměstí.

Po příjezdu na Masarykovo náměstí v Bystřici nad Pernštejnem (od 7.30 do 10.oo), proběhne klasické vyfocení na diplom, registrace, kde přihlášení obrdží volné vstupenky do Depozit - Muzea, medaili (samozřejmě za první místo) a jednoduchý itinerář na vyjížďku do výše zniňovaného Muzea svatebních šatů.

Od 10.oo bude probíhat na hlavním podiu program, který opět rozproudí bystřická big bítová skupina Kroky a posléze představí závodní Tatru z maratónské DAKARSKÉ RALLYE Mr. Karel Loprais, několika násobný vítěz této nejnáročnější automobilové soutěže a společně s jejím nynějším majitelem a provozovatelem Muzea TATRA 111 v Dobříši panem Milanem Horkou pohovoří o letošní vzpomínkové jízdě do Dakaru na počest třicetileté účasti Tatry na těchto rallye.

Ve 13.oo začne probíhat start všech posádek s komentářem o zúčastněném veteránu, či posádce.

Těšíme se na Vás a samozřejmě na skvost, se kterým se nám přijedete pochlubit.

Přihlášky můžete již nyní zasílat na : prosecky.tatra@worldonline.cz a to do 31.07.2016. O ubytování pište, nebo volejte co nejdříve.

Ubytování bude v Dolní Rožínce, kde je možné zaparkovat i s obytňáky, eventuálně se stanem. Restaurace nám bude k dispozici, jak v pátek, tak v sobotu, kde si udělaláme i závěrečný "večírek". www.ubytovna-sedmicka.cz/

František Prosecký + kolektiv veterán TATRA klubu Bystřice nad Pernštejnem.

Do Nového roku přejeme vše nej a nej - samozřejmě jenom to dobré a ještě lepší :

 

TATRA 148 je opět na trhu. Cena u nás v Depozit Muzeu je 749,- (je možná i výměna za jiné starší hračky).

Nabízíme dvě barevné provedení, celo oranžová a červená s modrou.