František Prosecký - malířství - natěračství | veteran muzeumKostelní 251, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem, tel.: 566 552 789, e-mail: malirstvi@jihlavsko.com
Aktuality
Levné ubytování Vysoké Mýto, Penzion u Bakaláře
Úvod -> PF, pozvánky a fotky z akcí -> PF, pozvánky a akce 2012 -> po stopách hraběte Chorinského Dalešice - Třebíč

9.6. jsme ráno stojící ve vratech  lihovaru prohlásili Kemrovskou větičku : "a chčije a chčije", a následně na to vyrazili do Dalešic na sraz HV, kde je vždy perfektní atmosféra, a tak jsme věřili, že ji tato voda neodplaví.

První fota jsou z tankování ještě v Bystřici, pak po letošním dolévání oleje do převodovky Josefky (T43), tato začla prokluzovat. Naštěstí dotažení šroubu pomohlo, a tak další zastávka byla až v Náměšti nad Oslavou, kde jsme měli sraz z brňákama (tentokrát to byl jenom Lukáš). Libor se tam s "béčkem" vřítil i se zadním kolem  na poloose držícím jen zázrakem. O něco později přijel i Jarda (motospojka) se strejčkama Raškovcovejma  a dovezli matku, která s poloosy béčka asi před 5km vypadla. Druhou jsme odšroubovali z náhradní poloosy, co se v béčku už 30let vozí a vyrazili zase do deště.

                                                                                                                                                                                                    Ještě foto techniky, foto dámské části výpravy, v čele s Matýskem, a ještě foto klubu techniků,

a teď už opravdu odjezd.

Nádvoří, určené k parkování vozidel do roku 1947 bylo zatím díky počasí, poloprázdné.

 Nádvoří, kde se odehrával hlavní program, bylo plné diváků, motocyklů a k nim patřících Aerovek a také nejstarších vozidel jiných značek, včetně velikého oso

bního parního automobilu Woods-Stanley vyrobený roku 1916.

Šťastný pan Sedláček se svojí Aerovečkou, která byla loni ukradena z garáží v Dolních Břežanech a naštěstí nalezena Policií v Kutné Hoře. Se svojí Octavií v naprosto původním stavu náš dvorní fot

ograf Lukáš, a jak zpívá Onřej Hejma - modrá je dobrá, tak nám to tu stvrzuje Matěj František uprostřed modrých exponátů.

 Příjezd do židovské části města Třebíče, návštěva kavárny Vrátka (móc dobré dobroty tu prodávají), kde se od motocyklové legendy, Petra Hošťálka dovídáme plán jeho a Libora Marčíka o cestě do Paříže a Wídně na motocyklech hnaných, jak jinak než řemenem. Proto přání i od Matějje, ať dobře a ve zdraví cestu obsolvují a Matěj prchá za kamárádkou.

pokračování později.

Další fotky, jako vždy od Lukáše najdete na : http://fechtl.rajce.idnes.cz/Po_stopach_hrabete_Chorynskeho_2012/

od od Fandy : francmotorkar.webgarden.cz/srazy/po-stopach-hrabete-chorinskeho-2.html

Reportáž o o této akci si můžete přečíst i na stránkách dalešického pivovaru : www.pivovar-dalesice.cz/archkci/

9-6-2012-setkani-historickych-vozidel/

 

 

 

 

 

iv-a

 

MALÍŘSTVÍ - NATĚRAČSTVÍ, František Prosecký, Kostelní 251, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem

Tel.: 566 552 789, Mobil: 603 506 442, Mobil: 777 206 442, web: www.malirstvi.jihlavsko.com, e-mail: prosecky.tatra@worldonline.cz

Provozováno CMS / E-shop (c)2018 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies

Již XIII. ročník Memoriálu Františka Proseckého sen. se v roce 2018 uskuteční opět v Bystřici nad Pernštejnem a to v sobotu 11. srpna. Pro tento ročník máme příjemnou novinku, a to, že ubytování se nám podařilo zajistit v VOŠ Bystřice www.szesby.cz/ a to i se zaparkování vozidel v jejich areálu. Díky tomuto bude i společný večer v nedalekém salónku dobové restaurace.

Zájemci o ubytování prosím o včasné přihlášení, nejlépe přímo na paní Hegerovou - hegerová.olga@stesby.cz

Tento ročník uděláme vyjížďku, tak jako ročník předešlý do Svratky na jejich skvostný Retro den. Po roce 2017, kdy měl tento program velmi dobrý ohlas jsme se rozhodli v něm pokračovat a spolupráci se Svrateckými Valkýrami a hlavně panem Martinem Mudrochem udržet .

Na bystřickém náměstí samozřejmě vystoupí big - beatová skupina Kroky a další část programu zatím neprozradím, neb ještě není jistý. V každém případě pro Vás nějaké překvapení nachystáme.

Fotky a odkazy z XII.ročníku najdete zde : malirstvi.jihlavsko.com/34099/xii-memorial-fr-proseckeho-sen-2017/

Letáček i s mapkou kudy k nám do Depozit Muzea veterán TATRA klubu Bystřice nad Pernštejnem

OTEVŘENO : květen - září : pouze víkendy, so - ne 10.oo - 17.oo

červenec - srpen : každý den 10.oo - 17.oo

mimo tuto dobu je možná domluva na mob. tel.: 603 50 64 42, email : prosecky.tatra@worldonline.cz

XI.Memoriál Františka Proseckého sen. - 06.08.2016 - sraz historických vozidel a jejich přátel v Bystřici nad Pernštejnem

Letošní ročník nás vyjížďka zavede do Čechtína (Velké Meziřičí - Třebíč), kde je umístněná stálá výstava svatebních šatů až do dob hodně minulých. Salón paní Baxantové s.r.o., který má v těchto prostorách sídlo si pro účastníky nachystá jistě více z dobové přehlídky, jenž každoročně předvádí na Bystřickém náměstí.

Po příjezdu na Masarykovo náměstí v Bystřici nad Pernštejnem (od 7.30 do 10.oo), proběhne klasické vyfocení na diplom, registrace, kde přihlášení obrdží volné vstupenky do Depozit - Muzea, medaili (samozřejmě za první místo) a jednoduchý itinerář na vyjížďku do výše zniňovaného Muzea svatebních šatů.

Od 10.oo bude probíhat na hlavním podiu program, který opět rozproudí bystřická big bítová skupina Kroky a posléze představí závodní Tatru z maratónské DAKARSKÉ RALLYE Mr. Karel Loprais, několika násobný vítěz této nejnáročnější automobilové soutěže a společně s jejím nynějším majitelem a provozovatelem Muzea TATRA 111 v Dobříši panem Milanem Horkou pohovoří o letošní vzpomínkové jízdě do Dakaru na počest třicetileté účasti Tatry na těchto rallye.

Ve 13.oo začne probíhat start všech posádek s komentářem o zúčastněném veteránu, či posádce.

Těšíme se na Vás a samozřejmě na skvost, se kterým se nám přijedete pochlubit.

Přihlášky můžete již nyní zasílat na : prosecky.tatra@worldonline.cz a to do 31.07.2016. O ubytování pište, nebo volejte co nejdříve.

Ubytování bude v Dolní Rožínce, kde je možné zaparkovat i s obytňáky, eventuálně se stanem. Restaurace nám bude k dispozici, jak v pátek, tak v sobotu, kde si udělaláme i závěrečný "večírek". www.ubytovna-sedmicka.cz/

František Prosecký + kolektiv veterán TATRA klubu Bystřice nad Pernštejnem.

Do Nového roku přejeme vše nej a nej - samozřejmě jenom to dobré a ještě lepší :

 

TATRA 148 je opět na trhu. Cena u nás v Depozit Muzeu je 749,- (je možná i výměna za jiné starší hračky).

Nabízíme dvě barevné provedení, celo oranžová a červená s modrou.