František Prosecký - malířství - natěračství | veteran muzeumKostelní 251, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem, tel.: 566 552 789, e-mail: malirstvi@jihlavsko.com
Aktuality
Levné ubytování Vysoké Mýto, Penzion u Bakaláře

Ták a Soběšice jsou za námi. Tím pádem i celá sezóna 2011 je za námi. Teď nás už čeká jen MotorTechna a zase ten dlouhý půl rok hnusného zimního (jak my na Vysočině říkáme sračkového) období. Jak už bývá zvykem u závodu Soběšického, tak i letos to byla nádherná tečka za touto sezónou. Jenom nevím kam až to Kupkův pořadatelský team chce s tou kvalitou dotáhnout. Vypadá to, že jejich vzorem jsou bývalé BSP, které při plnění socialistických závazků dokázali i z již splněných 250 % tento výkon ještě zvednout.

No my jsme se na souboj s Aerovkama vyrazili v počtu 3 + 1. Zleva T 57b STW - 1947, T 57a STW - 1938, T 57b - 1946 a to + šlapací Tatra 11.

Tatrovek pod kopcem Soběšickým bylo dost, a samozřejmě hezkých.

S přibývajícími stupni na teploměru začalo přibývat i Aerovek. Samozřejmě Drozdovic z Muzea automobilismu ze Znojma nemohli chybět.

Překvapující je i počet brněnských Zetek, které zastupuje i František Bureš s touto nádherně zachovalou užitkovou Zetinkou.

Ředitel závodu pan Karel Kupka zahajuje závod do vrchu a Matěj František se šlapací Tatrou 11 vyráží jako první

 a pak už vyrazili ostré závoďáky, cestovní auťáky a dokonce i užitkové nástavby

 

 V depu se potkáváme s kolegy veteránisty.

 

Vidět Karla s foťákem znamená, že kolem budou docela určitě motorky, a to hezké a zajímavé motorky,

jako tyto nádherné původní stroje .

 A tady je máme v chodu i s klukama Kopečkovic :

 František s Pavlínkou korzují depem k vyhlašování výsledků, jako kdyby věděli, že na ně nějaká ta cena čeká.

My si uděláme ješte nějakou společnou fotku a pomalu taky vyrážíme k domovu.

Hezký den, nádherné stroje, všude pohoda - takto by se mi to líbilo vždycky. 

další fotky najdete zde :

frantisektatra.rajce.idnes.cz/Sobesice_zavod_veteranu_do_kopce/

fechtl.rajce.idnes.cz/zavody_veteranu_brno-sobesice_2011/

 

MALÍŘSTVÍ - NATĚRAČSTVÍ, František Prosecký, Kostelní 251, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem

Tel.: 566 552 789, Mobil: 603 506 442, Mobil: 777 206 442, web: www.malirstvi.jihlavsko.com, e-mail: prosecky.tatra@worldonline.cz

Provozováno CMS / E-shop (c)2018 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies

Již XIII. ročník Memoriálu Františka Proseckého sen. se v roce 2018 uskuteční opět v Bystřici nad Pernštejnem a to v sobotu 11. srpna. Pro tento ročník máme příjemnou novinku, a to, že ubytování se nám podařilo zajistit v VOŠ Bystřice www.szesby.cz/ a to i se zaparkování vozidel v jejich areálu. Díky tomuto bude i společný večer v nedalekém salónku dobové restaurace.

Zájemci o ubytování prosím o včasné přihlášení, nejlépe přímo na paní Hegerovou - hegerová.olga@stesby.cz

Tento ročník uděláme vyjížďku, tak jako ročník předešlý do Svratky na jejich skvostný Retro den. Po roce 2017, kdy měl tento program velmi dobrý ohlas jsme se rozhodli v něm pokračovat a spolupráci se Svrateckými Valkýrami a hlavně panem Martinem Mudrochem udržet .

Na bystřickém náměstí samozřejmě vystoupí big - beatová skupina Kroky a další část programu zatím neprozradím, neb ještě není jistý. V každém případě pro Vás nějaké překvapení nachystáme.

Fotky a odkazy z XII.ročníku najdete zde : malirstvi.jihlavsko.com/34099/xii-memorial-fr-proseckeho-sen-2017/

Letáček i s mapkou kudy k nám do Depozit Muzea veterán TATRA klubu Bystřice nad Pernštejnem

OTEVŘENO : květen - září : pouze víkendy, so - ne 10.oo - 17.oo

červenec - srpen : každý den 10.oo - 17.oo

mimo tuto dobu je možná domluva na mob. tel.: 603 50 64 42, email : prosecky.tatra@worldonline.cz

XI.Memoriál Františka Proseckého sen. - 06.08.2016 - sraz historických vozidel a jejich přátel v Bystřici nad Pernštejnem

Letošní ročník nás vyjížďka zavede do Čechtína (Velké Meziřičí - Třebíč), kde je umístněná stálá výstava svatebních šatů až do dob hodně minulých. Salón paní Baxantové s.r.o., který má v těchto prostorách sídlo si pro účastníky nachystá jistě více z dobové přehlídky, jenž každoročně předvádí na Bystřickém náměstí.

Po příjezdu na Masarykovo náměstí v Bystřici nad Pernštejnem (od 7.30 do 10.oo), proběhne klasické vyfocení na diplom, registrace, kde přihlášení obrdží volné vstupenky do Depozit - Muzea, medaili (samozřejmě za první místo) a jednoduchý itinerář na vyjížďku do výše zniňovaného Muzea svatebních šatů.

Od 10.oo bude probíhat na hlavním podiu program, který opět rozproudí bystřická big bítová skupina Kroky a posléze představí závodní Tatru z maratónské DAKARSKÉ RALLYE Mr. Karel Loprais, několika násobný vítěz této nejnáročnější automobilové soutěže a společně s jejím nynějším majitelem a provozovatelem Muzea TATRA 111 v Dobříši panem Milanem Horkou pohovoří o letošní vzpomínkové jízdě do Dakaru na počest třicetileté účasti Tatry na těchto rallye.

Ve 13.oo začne probíhat start všech posádek s komentářem o zúčastněném veteránu, či posádce.

Těšíme se na Vás a samozřejmě na skvost, se kterým se nám přijedete pochlubit.

Přihlášky můžete již nyní zasílat na : prosecky.tatra@worldonline.cz a to do 31.07.2016. O ubytování pište, nebo volejte co nejdříve.

Ubytování bude v Dolní Rožínce, kde je možné zaparkovat i s obytňáky, eventuálně se stanem. Restaurace nám bude k dispozici, jak v pátek, tak v sobotu, kde si udělaláme i závěrečný "večírek". www.ubytovna-sedmicka.cz/

František Prosecký + kolektiv veterán TATRA klubu Bystřice nad Pernštejnem.

Do Nového roku přejeme vše nej a nej - samozřejmě jenom to dobré a ještě lepší :

 

TATRA 148 je opět na trhu. Cena u nás v Depozit Muzeu je 749,- (je možná i výměna za jiné starší hračky).

Nabízíme dvě barevné provedení, celo oranžová a červená s modrou.