František Prosecký - malířství - natěračství | veteran muzeumKostelní 251, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem, tel.: 566 552 789, e-mail: malirstvi@jihlavsko.com
Aktuality
Levné ubytování Vysoké Mýto, Penzion u Bakaláře
Úvod -> PF, pozvánky a fotky z akcí -> PF, pozvánky a akce 2011 -> Tišnov a Písečné 10.9.2011

V sobotu ráno v 5.oo odjíždím na náměstí v Bystřici nad Pernštejnem umístnit zákazové značky, kde bude Classic Car Weekend, který pořádá brněnský CCK. Bohužel na tento termín jsme všichni z našeho klubu již přihlášení na sraz do Tišnova, takže  se této akce nemůžeme zúčastnit, tak alespoň pomůžeme se zajištěním náměstí.

V půl osmé usedáme do strojů a vyrážíme směr Tišnov, a takto to v Tišnově vypadalo v cca 10 hodin dopoledne :

Tady jsou naše Tatry, na tomto setkání :

Naši příslušníci Veřejné Bezpečnosti v akci :

Naše posádka vozu Škoda 100 na dobové kávě i s Davidem, který spojil tento sraz s dovozem kupeckého regálu do našeho budoucího Muzea na Lihovaře ......................

......................................................................................Marty se sidecarem a motexem - také ve službě :

 Dva nádherné skvosty v původním stavu : moto z produkce Pragy a valníček v provedení firmy brněnské Zetky :

 

Austro Daimler 1927 stále v pohotovosti, řada prasat, či prasátek - čili skůtrů typů 501 - 505, kterým se takto říkalo a vlastně říká stále. Ostatně na takovéto přezdívce není nic hanebného, naopak člověk hned vidí spoustu dobrých a ještě chutnějších věcí.

Dva Tatrováci a taky jeden Pragovák (se svým stále jen udržovaným původním kouskem) nechyběli ani v Tišnově.

 Něco ze zahraniční produkce (není třeba popisovat, že?) a produkce čistě domácí - mezi Aerovkama stojí doma navržený a sestrojený krasavec, jenž má pod kapotou motocyklový motor zn. Jawa.

Více fotografií z tohoto hezkého a stále slunečného srazu v Tišnově a Lomnici, kde opět nechyběly ani modelky v dobovém oblečení ze Salónu paní Baxantové najdete na : fechtl.rajce.idnes.cz/tisnov_2011 

frantisektatra.rajce.idnes.cz/soutez_elegance_veteranu_v_Tisnove_a_Lomnici_2011/

Z Tišnova z prostorů Autoklubu, kde hraje živá hudba odjíždíme dříve než obvykle, protože chceme stihnout v Bystřici eleganci CCWeekendu. Na 15tou hodinu tu jsme včas, ale po vozidlech a hudební produkci CCW ani stopy. Naštěstí tu ale nacházíme (opravdu nešli přehlídnout) kamarády s veterány větších rozměrů, kteří se také přijeli podívat na eleganci CCW.

A tak vyměňuji malou Tatru 57a STW za větší typu T 43 a vyrážím, teď už bez rodiny do Písečného za těmito kamarády a jejich "drobečky". V pozadí "Josefky" (T 43) Vítochovský kostelík a rozhledna Karasín.

Pár fotek z depa strojů z Písečské Zmole :

Večerní, nebo spíše noční fotky tu raději dávat nebudeme, stejně byla tma a podíváme se až na ranní :

Vozidla přes noc posloužila jako hotely. V náklaďácích se spí dobře, horší to má Márty, který se do sajdy asi těžko vejde a tak se vybavuje a staví si stan (samozřejmně dobový), hned vedle své Jawy. Po jeho vzoru stavím stan i já. Plachta sice dobová není, ale podstavec je nejstarší na tomto sraze.

Ráno nad Písečskou Zmolí.

No tyhle krávy s dvouma ocasama, ty ale dělaly kravál v noci, i naši společnost chvilkama dokázaly přeřvat.

A pomalu se nám to rozjíždí směrem ku domovu .

I Luďa Šimůnek, hlavní to strůjce těchto srazů už začíná být smutný, že tento hezký víkend už končí.

Parkuji Josefku vedle kombíčka a doma před barákem na mě již čeká náš nejmladší člen rodiny. Za dveřmi pak manželka Vlaďka i s obědem a se zprávou, že jedeme do Bíteše za babičkou a zbytkem naší rodinky, kteří tam už odjeli v sobotu večer na hody.

Pln elánu tedy vytahuji naši nedělní limuzínku (opět v užitkové verzi) a s Trabíkem hurá do Béteše. Tady alespoň potkáváme hezkou Carevnu. S babičkou prohodíme pár slov, pokecáme s našimi a na jedno oko honem domů, do lékárny, do prdele to je mi smutno.........

 

 

 

 

MALÍŘSTVÍ - NATĚRAČSTVÍ, František Prosecký, Kostelní 251, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem

Tel.: 566 552 789, Mobil: 603 506 442, Mobil: 777 206 442, web: www.malirstvi.jihlavsko.com, e-mail: prosecky.tatra@worldonline.cz

Provozováno CMS / E-shop (c)2020 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies

XV.Memoriál Františka Proseckého sen. v roce 2020 proběhl 8.srpna opět na náměstí v Bystřici nad Pernštejnem  i s nepovinnou vyjížďkou do Svratky na Retro den.je za námi. Info o akci a odkazy na fotky budu postupně  přidávat na malirstvi.jihlavsko.com/36789/xv-memorial-fr-proseckeho-sen-/

 

Tak XIV. ročník Memoriálu máme za sebou.  XV. Memoriál Fr.Proseckého sen.bude 8.8.2020 a opět s nepovinou jízdou na svratecký Retro den.

Více informací o XIV. Memoriálu najdete zde : malirstvi.jihlavsko.com/36604/xiv-memorial-frant-proseckeho-sen-/       Děkujeme všem účastníkům za přistavení svých motorových miláčků a všem divákům, že se pouze koukali a nijak neškodili. Každý majitel historického vetránka si rád poslechne, že se Vám jeho kousek líbí, snad i vydrží nějakou to připomínku, že není něco v pořádku, ale určitě nebude rád, když mu jeho chloubu budete oplácávat, nebo dokonce dávat děti dovnitř. 

Již XIV. ročník Memoriálu Františka Proseckého sen. se v roce 2019 uskuteční opět v Bystřici nad Pernštejnem a to v sobotu 10. srpna 2019. Pro tento ročník máme příjemnou zprávu, a to, že ubytování se nám podařilo opět zajistit v VOŠ Bystřice www.szesby.cz/   a to i se zaparkování vozidel v jejich areálu. Díky tomuto bude i společný večer v nedalekém salónku dobové restaurace, tak jako v roce 2018             Zájemci o ubytování prosím o včasné přihlášení, nejlépe přímo u paní Hegerové - hegerová.olga@stesby.cz     Tento ročník uděláme vyjížďku, tak jako již dva předešlé ročníky do Svratky na jejich skvostný Retro den. Po roce 2017, kdy měl tento program velmi dobrý ohlas jsme se rozhodli v něm pokračovat a spolupráci se Svrateckými Valkýrami a hlavně panem Martinem Mudrochem udržet .                                                                                               Na bystřickém náměstí dopoledne samozřejmě vystoupí big - beatová skupina Kroky. Svoji účast přislíbil ing Tomáš Tomeček - Tatrovák s velkým nejen T, ale hlavně srdíčkem pro Tatru bijícím. Svoji účast doplní i Tatrou se správně, tedy vzduchem chlazeným dvanácti válcem, který rozezvučí bystřické náměstí a rád odpoví na Vaše otázky nejen ohledně své účasti na Africe Eco Race - původní Rallye Paříž - Dakar, kterou již třikrát vyhrál, třikráte byl druhý a dvakrát třetí.                                                                                                                                        Vzhledem k tomu, že od neděle 11.08., tedy po skončení programu bystřické Vavřinecké pouti začne na náměstí Start Film Fest, dal nám tým pana Čadíka k dispozici pojízdný kinematograf a tak již v pátek 09.08.2019 budeme mít na náměstí promítání filmu speciálně pro nás. Na jeho výběru se zatím domlouváme - uvítáme nějaké návrhy. V sobotu se promítání bude opakovat a zatím všichni oslovení souhlasí s promítnutím filmové legendy : V zajetí rychlosti - Anthony Hopkins v roli muže, který šel celý život za svým snem, být nejrychlejší a který si sám upravil starší motorku Indian.

Letáček i s mapkou kudy k nám do Depozit Muzea veterán TATRA klubu Bystřice nad Pernštejnem

OTEVŘENO : květen - září : pouze víkendy, so - ne 10.oo - 17.oo

červenec - srpen : každý den 10.oo - 17.oo

mimo tuto dobu je možná domluva na mob. tel.: 603 50 64 42, email : prosecky.tatra@worldonline.cz

XI.Memoriál Františka Proseckého sen. - 06.08.2016 - sraz historických vozidel a jejich přátel v Bystřici nad Pernštejnem

Letošní ročník nás vyjížďka zavede do Čechtína (Velké Meziřičí - Třebíč), kde je umístněná stálá výstava svatebních šatů až do dob hodně minulých. Salón paní Baxantové s.r.o., který má v těchto prostorách sídlo si pro účastníky nachystá jistě více z dobové přehlídky, jenž každoročně předvádí na Bystřickém náměstí.

Po příjezdu na Masarykovo náměstí v Bystřici nad Pernštejnem (od 7.30 do 10.oo), proběhne klasické vyfocení na diplom, registrace, kde přihlášení obrdží volné vstupenky do Depozit - Muzea, medaili (samozřejmě za první místo) a jednoduchý itinerář na vyjížďku do výše zniňovaného Muzea svatebních šatů.

Od 10.oo bude probíhat na hlavním podiu program, který opět rozproudí bystřická big bítová skupina Kroky a posléze představí závodní Tatru z maratónské DAKARSKÉ RALLYE Mr. Karel Loprais, několika násobný vítěz této nejnáročnější automobilové soutěže a společně s jejím nynějším majitelem a provozovatelem Muzea TATRA 111 v Dobříši panem Milanem Horkou pohovoří o letošní vzpomínkové jízdě do Dakaru na počest třicetileté účasti Tatry na těchto rallye.

Ve 13.oo začne probíhat start všech posádek s komentářem o zúčastněném veteránu, či posádce.

Těšíme se na Vás a samozřejmě na skvost, se kterým se nám přijedete pochlubit.

Přihlášky můžete již nyní zasílat na : prosecky.tatra@worldonline.cz a to do 31.07.2016. O ubytování pište, nebo volejte co nejdříve.

Ubytování bude v Dolní Rožínce, kde je možné zaparkovat i s obytňáky, eventuálně se stanem. Restaurace nám bude k dispozici, jak v pátek, tak v sobotu, kde si udělaláme i závěrečný "večírek". www.ubytovna-sedmicka.cz/

František Prosecký + kolektiv veterán TATRA klubu Bystřice nad Pernštejnem.

Do Nového roku přejeme vše nej a nej - samozřejmě jenom to dobré a ještě lepší :

 

TATRA 148 je opět na trhu. Cena u nás v Depozit Muzeu je 749,- (je možná i výměna za jiné starší hračky).

Nabízíme dvě barevné provedení, celo oranžová a červená s modrou.