František Prosecký - malířství - natěračství | veteran muzeumKostelní 251, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem, tel.: 566 552 789, e-mail: malirstvi@jihlavsko.com
Aktuality
Levné ubytování Vysoké Mýto, Penzion u Bakaláře

Tak co dodat :                                                                                              Udělali jsme taky obrázek:

 

                                                                            

a den dopředu jsme šli chystat auta a někteří i svatební oblečení. Moc fotek se neudělalo, ale asi to nebude žádná škoda. Za atmosféru chystání hovoří i tato jedna. Okna na T 57b jsem leštil až do rána. Ráno jsme si udělali malou snidaničku :

Vyjeli s nachystanými auty, doladili malé nedostatky vzniklé pouze nedostatkem denního světla,

zkontrolovali včerjší práci (to jsme u toho stačili ještě zpracovat šest pytlů malty a rozebrat Favorita), poté u nás došlo k očištění, převléknutí (no u hasičských uniforem nejprve došlo k záměně),

Ještě jsme poopravili ženicha, dozvěděli se od souseda Jardy, jak se po schodech na lihecu jezdí šupem a pak přišel telefon od vedení a my jsme vyrazili směr Rožná, pro něvěstu. 

 

a jedeme v pořadí T 57b - ženich, T 12 - nevěsta, T 43 . družičky a Škoda 100 - první vůz nevěsty :

V Rožné u nevěsty. Nejmladší veterán Škoda 100 si radostí, že je tam kde dlouhá léta staval pustil brzdové obložení. Nic méně Márty se sousedem namontovali paknu novou a jelo se dále.

Jedna zastávka na hřitově v Rožné a druhá neplánovaná za přítomnosti VB.

Josefka už obdržela družičky a příjezd k zámku Čechtínskému byl lemovám nejen čeledí. Nádvoří pak plné gratulantů a svtebních hostů.

Samotný obřad proběhl na zámecké sýpce.

Prstýnky donesla Madlenka, dnes slyšící jméno na Kačer Donald, včera Krtek (nebo obráceně ?). Celý obřad doprovázelo hudební kvarteto ze sousední Země bystřické.

Pohled do špalíru svatebčanů držících číše a čekajících na přípitek. Koordinátorka Monča při vymýšlení, nebo spíše již realizování dalších typicky svatebních čísel. A Madlenka s Matesem pod schody do sálu, prý vaří ....?

  A už přichází na řadu svatební dort, a taneček :

A zatím co se hosté veselí, hodují a tancují, venku se žení čerti, nebo že by novomanželům pršely peníze ?

více fotografií uvidíte na : frantisektatra.rajce.idnes.cz/svatba_na_Cechtine

 

MALÍŘSTVÍ - NATĚRAČSTVÍ, František Prosecký, Kostelní 251, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem

Tel.: 566 552 789, Mobil: 603 506 442, Mobil: 777 206 442, web: www.malirstvi.jihlavsko.com, e-mail: prosecky.tatra@worldonline.cz

Provozováno CMS / E-shop (c)2018 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies

Již XIII. ročník Memoriálu Františka Proseckého sen. se v roce 2018 uskuteční opět v Bystřici nad Pernštejnem a to v sobotu 11. srpna. Pro tento ročník máme příjemnou novinku, a to, že ubytování se nám podařilo zajistit v VOŠ Bystřice www.szesby.cz/ a to i se zaparkování vozidel v jejich areálu. Díky tomuto bude i společný večer v nedalekém salónku dobové restaurace.

Zájemci o ubytování prosím o včasné přihlášení, nejlépe přímo na paní Hegerovou - hegerová.olga@stesby.cz

Tento ročník uděláme vyjížďku, tak jako ročník předešlý do Svratky na jejich skvostný Retro den. Po roce 2017, kdy měl tento program velmi dobrý ohlas jsme se rozhodli v něm pokračovat a spolupráci se Svrateckými Valkýrami a hlavně panem Martinem Mudrochem udržet .

Na bystřickém náměstí samozřejmě vystoupí big - beatová skupina Kroky a další část programu zatím neprozradím, neb ještě není jistý. V každém případě pro Vás nějaké překvapení nachystáme.

Fotky a odkazy z XII.ročníku najdete zde : malirstvi.jihlavsko.com/34099/xii-memorial-fr-proseckeho-sen-2017/

Letáček i s mapkou kudy k nám do Depozit Muzea veterán TATRA klubu Bystřice nad Pernštejnem

OTEVŘENO : květen - září : pouze víkendy, so - ne 10.oo - 17.oo

červenec - srpen : každý den 10.oo - 17.oo

mimo tuto dobu je možná domluva na mob. tel.: 603 50 64 42, email : prosecky.tatra@worldonline.cz

XI.Memoriál Františka Proseckého sen. - 06.08.2016 - sraz historických vozidel a jejich přátel v Bystřici nad Pernštejnem

Letošní ročník nás vyjížďka zavede do Čechtína (Velké Meziřičí - Třebíč), kde je umístněná stálá výstava svatebních šatů až do dob hodně minulých. Salón paní Baxantové s.r.o., který má v těchto prostorách sídlo si pro účastníky nachystá jistě více z dobové přehlídky, jenž každoročně předvádí na Bystřickém náměstí.

Po příjezdu na Masarykovo náměstí v Bystřici nad Pernštejnem (od 7.30 do 10.oo), proběhne klasické vyfocení na diplom, registrace, kde přihlášení obrdží volné vstupenky do Depozit - Muzea, medaili (samozřejmě za první místo) a jednoduchý itinerář na vyjížďku do výše zniňovaného Muzea svatebních šatů.

Od 10.oo bude probíhat na hlavním podiu program, který opět rozproudí bystřická big bítová skupina Kroky a posléze představí závodní Tatru z maratónské DAKARSKÉ RALLYE Mr. Karel Loprais, několika násobný vítěz této nejnáročnější automobilové soutěže a společně s jejím nynějším majitelem a provozovatelem Muzea TATRA 111 v Dobříši panem Milanem Horkou pohovoří o letošní vzpomínkové jízdě do Dakaru na počest třicetileté účasti Tatry na těchto rallye.

Ve 13.oo začne probíhat start všech posádek s komentářem o zúčastněném veteránu, či posádce.

Těšíme se na Vás a samozřejmě na skvost, se kterým se nám přijedete pochlubit.

Přihlášky můžete již nyní zasílat na : prosecky.tatra@worldonline.cz a to do 31.07.2016. O ubytování pište, nebo volejte co nejdříve.

Ubytování bude v Dolní Rožínce, kde je možné zaparkovat i s obytňáky, eventuálně se stanem. Restaurace nám bude k dispozici, jak v pátek, tak v sobotu, kde si udělaláme i závěrečný "večírek". www.ubytovna-sedmicka.cz/

František Prosecký + kolektiv veterán TATRA klubu Bystřice nad Pernštejnem.

Do Nového roku přejeme vše nej a nej - samozřejmě jenom to dobré a ještě lepší :

 

TATRA 148 je opět na trhu. Cena u nás v Depozit Muzeu je 749,- (je možná i výměna za jiné starší hračky).

Nabízíme dvě barevné provedení, celo oranžová a červená s modrou.