František Prosecký - malířství - natěračství | veteran muzeumKostelní 251, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem, tel.: 566 552 789, e-mail: malirstvi@jihlavsko.com
Aktuality
Levné ubytování Vysoké Mýto, Penzion u Bakaláře
Úvod -> PF, pozvánky a fotky z akcí -> PF, pozvánky a akce 2011 -> Beskydy Tatra Kopřivnice 2011

Na letošní již 42.Mezinárodní Veterán Rallye Beskydy a 28.Memoriál z.m.s. Josefa Veřmiřovského vyrážíme z Bystřice n.P. s se dvouma kombíkama z řady 57. První hnědý "Áčko" z roku 1938 v původním stavu a druhý z řady "Béček" z roku 1947 opravovaný v minulém století a letos dovežený  z NSR zpět do země svého původu.

Cestou se ještě stavujeme pro mladého Vojtíka (v papírech má napsáno Arry), kterému je určeno z Vysočiny jít a celý život strávit s velkým Vojtou a dalšíma tatrovákama na Čerťáku v Beskydech.

Na Prostřední Bečvě v rekreačním středisku RETASO nás přivítal hned President, vedle kterého jsme tedy zastavili a šli předat Vojtíka Vojtovi.

Registrace u stolku, fotka  našich Tatrovek a vzhůru na vítání se s ostatními účastníky.

Ještě vypouštíme hlídacího Beníčka, vyfotíme si později přijíždějícího Vlada s T 128 a už opravdu jdeme.

Ranní klid padající rosy přerušuje svištění hadry v rukou Vlada a proud vody, kterou Vlado ze své T 128 rychle odstraňuje, aby až se ostatní vzbudí, byl jeho skvostík již v plné kráse a lesku.

A tak ještě rozespalí a nepřevlečení vyrážíme na prohlídku a potkáváme se slovenskými kolegy z Tatra klubu 141, kteří se asi vracejí z jejich hodů co pravidelně dělají u návěsu pod lípou uprostřed RETASA.

 Probírající se posádky kombíků a kluci z Brna u svých už na zemi stojících Tatroveček.

Pár fotek ze sobotního rána na RETASU :

Příprava na start :

A samotný start zase zahajuje Matěj František Prosecký s Tatrou 11 a stálice těchto srazů Béďa John s Tatrou 57. 

 T 12 Normandie s Mírou z Rakouska a T 52 a T 87 z o něco málo bližšího Nového Šaldorfu.

Tatra 57a, a několik Tatrovek s motorem vzádu : 

naši kombíci na startu :

 Chevrolet Corvair - amerika s tatrováckým motorem - vzduchem chlazeným šetiválcovým boxerem !!!

 

A tady už jsou všechny Tatřičky i velké Tatry na Pustevnách, kousek pod vrcholem Beskyd.

A zde jsme již všichni najetí ve Skanzenu v Rožnově pod Rodhoštem.

Zastávka na oběd v restauraci naproti RETASA, v pozadí nádherná původní T 52. Tatra President a my po projížďce v tomto exponátu.

Pár fotografií z jedné zatáčky před průjezdní kontrolou :

Před odjezdem ještě fotografie s Karlem Rosenkranzem a odjezd na jeho bývalé pracoviště.

Na rozdíl od šlapací T 11, kombíci A i B zůstavají před Muzeem a Matěj František najíždí do budovy plné skvostů.

Foto před "osmsetpětkama" pánů Hanzelky a Zikmunda, a ještě taky s prototypem V 570.

 Ještě jedno foto od Muzea a pak foto před Tatra hotelem v Kopřivnici a odjezd domů.

Tady je to stále za čtyři (okolí Prostějova) a tady už bývá dosti často trojka (Drahany).

A to bych nebyl já, abych si alespoň jeden defektíček cestou neudělal. A Fanda zase mění dvě svíčky.

Ale jako vždy, nakonec jsme dorazili domů včas a v pořádku, takže poděkování Tatřičkám za jejich výkon, poděkování pořadatelům také za jejich výkon a ještě velkou pochvalu za pohodově strávený víkend na celkově pohodové akci. Jedny z nejhezčích Beskyd, co si vzpomínám.

A tak když to tak dobře dopadlo, tak jsme tedy dali na hlas přírody a stavili se pro bratříčka od Vojty a Arga jsme si vzali domů k Beníkovi :

Ale to bude jiná kapitola a taky jiná stránka těchto webovek.

Tady je ale odkaz na další fotky z tohoto nádherného víkendu v Beskydech : francmotorkar.webgarden.cz/srazy/xxxxii-mezinarodni-tatra-veteran.html

honestveteranroznov.cz/fotoalbum/vyznavaci-starych-tater/pict0002.html

honestveteranroznov.cz/fotoalbum/tatra-sraz-pr.becva-2.9.2011/

 

 

MALÍŘSTVÍ - NATĚRAČSTVÍ, František Prosecký, Kostelní 251, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem

Tel.: 566 552 789, Mobil: 603 506 442, Mobil: 777 206 442, web: www.malirstvi.jihlavsko.com, e-mail: prosecky.tatra@worldonline.cz

Provozováno CMS / E-shop (c)2020 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies

XV.Memoriál Františka Proseckého sen. v roce 2020 proběhl 8.srpna opět na náměstí v Bystřici nad Pernštejnem  i s nepovinnou vyjížďkou do Svratky na Retro den.je za námi. Info o akci a odkazy na fotky budu postupně  přidávat na malirstvi.jihlavsko.com/36789/xv-memorial-fr-proseckeho-sen-/

 

Tak XIV. ročník Memoriálu máme za sebou.  XV. Memoriál Fr.Proseckého sen.bude 8.8.2020 a opět s nepovinou jízdou na svratecký Retro den.

Více informací o XIV. Memoriálu najdete zde : malirstvi.jihlavsko.com/36604/xiv-memorial-frant-proseckeho-sen-/       Děkujeme všem účastníkům za přistavení svých motorových miláčků a všem divákům, že se pouze koukali a nijak neškodili. Každý majitel historického vetránka si rád poslechne, že se Vám jeho kousek líbí, snad i vydrží nějakou to připomínku, že není něco v pořádku, ale určitě nebude rád, když mu jeho chloubu budete oplácávat, nebo dokonce dávat děti dovnitř. 

Již XIV. ročník Memoriálu Františka Proseckého sen. se v roce 2019 uskuteční opět v Bystřici nad Pernštejnem a to v sobotu 10. srpna 2019. Pro tento ročník máme příjemnou zprávu, a to, že ubytování se nám podařilo opět zajistit v VOŠ Bystřice www.szesby.cz/   a to i se zaparkování vozidel v jejich areálu. Díky tomuto bude i společný večer v nedalekém salónku dobové restaurace, tak jako v roce 2018             Zájemci o ubytování prosím o včasné přihlášení, nejlépe přímo u paní Hegerové - hegerová.olga@stesby.cz     Tento ročník uděláme vyjížďku, tak jako již dva předešlé ročníky do Svratky na jejich skvostný Retro den. Po roce 2017, kdy měl tento program velmi dobrý ohlas jsme se rozhodli v něm pokračovat a spolupráci se Svrateckými Valkýrami a hlavně panem Martinem Mudrochem udržet .                                                                                               Na bystřickém náměstí dopoledne samozřejmě vystoupí big - beatová skupina Kroky. Svoji účast přislíbil ing Tomáš Tomeček - Tatrovák s velkým nejen T, ale hlavně srdíčkem pro Tatru bijícím. Svoji účast doplní i Tatrou se správně, tedy vzduchem chlazeným dvanácti válcem, který rozezvučí bystřické náměstí a rád odpoví na Vaše otázky nejen ohledně své účasti na Africe Eco Race - původní Rallye Paříž - Dakar, kterou již třikrát vyhrál, třikráte byl druhý a dvakrát třetí.                                                                                                                                        Vzhledem k tomu, že od neděle 11.08., tedy po skončení programu bystřické Vavřinecké pouti začne na náměstí Start Film Fest, dal nám tým pana Čadíka k dispozici pojízdný kinematograf a tak již v pátek 09.08.2019 budeme mít na náměstí promítání filmu speciálně pro nás. Na jeho výběru se zatím domlouváme - uvítáme nějaké návrhy. V sobotu se promítání bude opakovat a zatím všichni oslovení souhlasí s promítnutím filmové legendy : V zajetí rychlosti - Anthony Hopkins v roli muže, který šel celý život za svým snem, být nejrychlejší a který si sám upravil starší motorku Indian.

Letáček i s mapkou kudy k nám do Depozit Muzea veterán TATRA klubu Bystřice nad Pernštejnem

OTEVŘENO : květen - září : pouze víkendy, so - ne 10.oo - 17.oo

červenec - srpen : každý den 10.oo - 17.oo

mimo tuto dobu je možná domluva na mob. tel.: 603 50 64 42, email : prosecky.tatra@worldonline.cz

XI.Memoriál Františka Proseckého sen. - 06.08.2016 - sraz historických vozidel a jejich přátel v Bystřici nad Pernštejnem

Letošní ročník nás vyjížďka zavede do Čechtína (Velké Meziřičí - Třebíč), kde je umístněná stálá výstava svatebních šatů až do dob hodně minulých. Salón paní Baxantové s.r.o., který má v těchto prostorách sídlo si pro účastníky nachystá jistě více z dobové přehlídky, jenž každoročně předvádí na Bystřickém náměstí.

Po příjezdu na Masarykovo náměstí v Bystřici nad Pernštejnem (od 7.30 do 10.oo), proběhne klasické vyfocení na diplom, registrace, kde přihlášení obrdží volné vstupenky do Depozit - Muzea, medaili (samozřejmě za první místo) a jednoduchý itinerář na vyjížďku do výše zniňovaného Muzea svatebních šatů.

Od 10.oo bude probíhat na hlavním podiu program, který opět rozproudí bystřická big bítová skupina Kroky a posléze představí závodní Tatru z maratónské DAKARSKÉ RALLYE Mr. Karel Loprais, několika násobný vítěz této nejnáročnější automobilové soutěže a společně s jejím nynějším majitelem a provozovatelem Muzea TATRA 111 v Dobříši panem Milanem Horkou pohovoří o letošní vzpomínkové jízdě do Dakaru na počest třicetileté účasti Tatry na těchto rallye.

Ve 13.oo začne probíhat start všech posádek s komentářem o zúčastněném veteránu, či posádce.

Těšíme se na Vás a samozřejmě na skvost, se kterým se nám přijedete pochlubit.

Přihlášky můžete již nyní zasílat na : prosecky.tatra@worldonline.cz a to do 31.07.2016. O ubytování pište, nebo volejte co nejdříve.

Ubytování bude v Dolní Rožínce, kde je možné zaparkovat i s obytňáky, eventuálně se stanem. Restaurace nám bude k dispozici, jak v pátek, tak v sobotu, kde si udělaláme i závěrečný "večírek". www.ubytovna-sedmicka.cz/

František Prosecký + kolektiv veterán TATRA klubu Bystřice nad Pernštejnem.

Do Nového roku přejeme vše nej a nej - samozřejmě jenom to dobré a ještě lepší :

 

TATRA 148 je opět na trhu. Cena u nás v Depozit Muzeu je 749,- (je možná i výměna za jiné starší hračky).

Nabízíme dvě barevné provedení, celo oranžová a červená s modrou.