František Prosecký

Kostelní 251, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem, tel.: 566 552 789, e-mail: malirstvi@jihlavsko.com


V sobotu 29.5.2010 se v Bystřici nad Pernštejnem slavnostně otvíralo nově zrekonstruované náměstí a při té přiležitosti tu měla (mimo jiné) paní Baxantová přehlídku oblečení 20tého století.

K tomuto jsme byli přizvaání i my s našimy veterány. První desetiletí se vezlo v bryčce, pak následovala Tatra 12, a Tatra 75cabrio.  Čtyřicátá léta prezentuje cestovatelská Tatra 57b, poté Tatra 603, Škoda Octavie. Sedmdesátá léta - období Hippies - klasický VW Transportér, zvaný "bulík". Jako poslední projížděla Tatra 613 speciál.

Pár fotek z přípravy :

ŘIdiči předválečných Tatrovek :                                         A tady i s modelkami :

Nádherná bryčka, síla 2ks,                                                 Část hippíků :

Dobová promenáda :                                                        Octavií přijeli kamarádi z Brna :   

 A tady už je samotný výstup. S autem se dovezli dobově oblečení modelové a modelky, kteří pak přešli na podium a tam je sama paní Baxantová představila.

Mnozí si již mohli myslet, že tímto vládním speciálem Tatrou 613 sp., přijíždí i pan prezident, ale bohužel, ten přijel "luxusnější" Audinou.

Malá výstava na horní části náměstí s dalšími  ukázkami  práce salónu paní Baxantové :

i

Kolona černých Audin, a z jedné z nich nám mává i samotný pan prezident Václav Klaus :

Z odjezdem prezidenda začíná i nám zase normální život, tedy práce, uklidit  auta, a začít chystat další na další akci :

Večer ještě na koncert.  Na náměstí vystupuje Petra Janů a Golem, tak to si nemůžeme nechat ujít, že ?

V průběhu dne jsme ještě stihli splnit svoji občanskou povinnost, odvolit. Při té přiležitosti se taky podívat na babičku - "volební komisařku".

 

Provozováno CMS / Eshop (c)2017 Czechproduct.cz s.r.o. | podpora | mapa webu
partneři: MALÍŘSTVÍ - NATĚRAČSTVÍ - 
Doporucujeme: Zakázková kovovýroba -  Obrábění a montáž -  ubytování na vysočině -  Mateřská škola -  Zahradní nábytek -  nakladače -  hromosvody -   -  Mopy na vytírání  - Multifunkční pily - Pánské mikiny